MacBook Pro nie może komunikować się z Apple Watch


0

Apple Watch nie odblokuje MacBooka Pro

Do wczoraj mój MacBook Pro działał bez zarzutu z moim Apple Watch - podchodzę, dotykam klawiatury lub gładzika, Mac otwiera się i pracuję. Bez obaw! Wczoraj coś się zmieniło i teraz mój zegarek nie odblokuje mojego laptopa.

Wypróbowałem wszystko w poście Apple Support, w tym naprawiłem telefon / zegarek, przywróciłem uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) i ponownie uruchomiłem laptopa, iPhone'a i zegarek. Wszystko bezskutecznie. Wypróbowałem sugestię @Morwen za pomocą Wiadomości, ponieważ w historii wiadomości była luka, ale tego nie zrobiłem.

Kiedy próbuję włączyć zegarek, otrzymuję komunikat o błędzie pokazany poniżej (aczkolwiek po około 6 lub 7 minutach później, nie tak szybko jak obraz gif). Mój zegarek, iPhone i MacBook są zalogowane i komunikują się z Apple.

enter image description here

Jedyną rzeczą, o której mogę pomyśleć o tym, może być to, że wczoraj wieczorem ustawiłem osobistą VPN na moim routerze domowym, ale wyłączyłem ją w ramach rozwiązywania problemów (i nie mogłem powtórzyć problemu).


Kopiąc trochę dalej, znalazłem tę wiadomość (wielokrotnie od wczoraj) w dziennikach konsoli. Wygląda na to, że mam dwa konflikty uprawnień, ale nie mogę stwierdzić, która jest która, ani gdzie się udać, aby zmienić jedną z nich ...

21 października 02:17:54 Johns-MBP   com.apple.preference.security.remoteservice [790]: objc [790]: Class   AWDSecurityPrefAutoUnlockSetup jest zaimplementowany w obu   /System/Library/PreferencePanes/Security.prefPane/Contents/XPCServices/com.apple.preference.security.remoteservice.xpc/Contents/MacOS/com.apple.preference.security.remoteservice   (0x10d6018e0) i   /System/Library/PreferencePanes/Security.prefPane/Contents/MacOS/Security   (0x10fd0b210). Jeden z dwóch będzie użyty. Który jest nieokreślony.


Środowisko obejmuje:

  1. 2017 15-calowy MacBook Pro z Mojave (zaktualizowany)
  2. Apple Watch Series 3 with Cellular (aktualizacja)

1
Czy masz jakieś problemy z połączeniami Bluetooth w MBP? Miałem ten sam problem, gdy aktualizowałem do Mojave. Wyłącz bluetooth na swoim komputerze Mac, usuń: /Library/Preferences/com.apple.Bluetooth.plist włącz ponownie bluetooth. Zobacz, czy to pomaga.
fsb

@fsb - to całkowicie rozwiązało problem! Dzięki banda, fsb. Czy możesz umieścić to jako odpowiedź, aby móc wybrać tę, która rozwiązała mój problem?
AFK

Odpowiedzi:


1

Podobny problem miałem podczas aktualizacji do Mojave. Te kroki rozwiązały mój problem:

  1. Wyłącz bluetooth na komputerze Mac
  2. Otwórz Finder i przejdź do ~/Library/Preferences
  3. Usuń plik com.apple.bluetooth.plist
  4. Włącz ponownie bluetooth
  5. Jeśli Allow your Apple Watch to unlock your Mac jest wyłączony, zaznacz pole, aby je włączyć
  6. Sprawdź, czy Twój zegarek odblokowuje komputer Mac

1
Dzięki fsb - to całkowicie rozwiązało problem, który miałem. Mój MBP z radością odblokowuje się ponownie za pomocą Apple Watch. FWIW i każdy, kto może napotkać podobny problem, wpisy w dzienniku konsoli, które opublikowałem w pierwotnym zapytaniu, zbiegły się dokładnie z moimi próbami odblokowania komputera za pomocą zegarka; zatrzymali się, ponieważ postępowałem zgodnie z instrukcjami, które dał fsb.
AFK
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.