Nie można dodać żadnych aplikacji do preferencji Bezpieczeństwa i prywatności w Mojave


2

Niedawno zaktualizowałem komputer Mac do Mojave.

Mam kilka aplikacji (np. Dropbox, Backblaze, Stay), które wymagają określonych uprawnień, które można przyznać za pośrednictwem System Preferences > Security & Privacy > Privacy.

Od czasu aktualizacji do Mojave nie mogę już dodawać żadnych aplikacji do wspomnianego panelu Preferencji. Na przykład, przechodząc do Accessibilityokienka („Zezwalaj aplikacjom poniżej na sterowanie komputerem”) i dodając aplikację za pomocą +przycisku lub przeciągając i upuszczając z Findera, akcja jest po prostu ignorowana, a lista pozostaje pusta.

Czy ktoś widział ten problem? Masz jakiś pomysł, żeby go obejść?

Zrzut ekranu z pustej listy


Backblaze wymaga wersji 5.0.0 - powinieneś otrzymać od nich wiadomość e-mail. Inni idk.
Tetsujin

próbowałeś wyłączyć SIP?
Ruskes,

@Tetsujin dzięki. Jak powiedziałeś, wysłali mi e-mail, a ja mam zainstalowaną wersję 5.4.0.
gavrie,

1
@Buscar 웃 wydaje mi się to trochę drastyczne i zrobiłbym to tylko w ostateczności, ponieważ zmniejsza bezpieczeństwo.
gavrie,

1
Cześć @Gavrie! Czy próbowałeś tccutil reset Allw terminalu? Widziałem kilka odniesień do tego jako sposób na „zresetowanie” tych uprawnień, chociaż wydaje się, że istnieje dyskusja na temat tego, czy „Wszystko” nadal działa, czy nie (strona man mówi tylko, że może robić rzeczy takie jak `tccutil reset AddressBook `i nie wspomina Allbezpośrednio. Mam nadzieję, że to zadziała!
TJ Luoma,

Odpowiedzi:


1

Skończyłem całkowicie odinstalowując Backblaze (chociaż była to aktualna wersja 5.4.0, która obsługuje Mojave), a następnie ponownie zainstalowałem tę samą wersję od zera.

To rozwiązało problem.


1

Miałem ten sam problem, który w moim przypadku był spowodowany przez ESET. Teraz po odinstalowaniu programu ESET widzę listę aplikacji, System Preferences > Security & Privacy > Privacyale za każdym razem, gdy dodam lub usunę aplikację z listy, mój Mac dziwnie zawiesza się, jakbym mógł przesunąć kursor, ale nie mogę nic kliknąć, dopóki nie uruchomię się ponownie.


Miałem ten sam błąd. Jak sugerował @Forest, odinstalowanie ESET załatwiło sprawę. (Ale nie miałem tego samego błędu zamrażania jak @Forest.)
Seth

0

Usunięcie pliku / Library / Application Support / com.apple.TCC / TCC.db i ponowne uruchomienie systemu rozwiązało problem.

Ponadto prawdopodobnie musisz ponownie uruchomić w trybie odzyskiwania i wykonać csrutil disable

Następnie możesz usunąć plik. Nie zapomnij csrutil enablepo zakończeniu.


Niestety problem pojawił się ponownie po kilku dniach. W połączeniu z losowymi zawiesza się teraz. Naprawdę mam nadzieję, że Apple naprawi to wkrótce ...
cocoonkid

0

W moim przypadku mój tccd na użytkownika został jakoś wyłączony

próbować

  • otwórz Terminal.app
  • lista uruchomieniowa | grep -i com.apple.tccd
  • jeśli nie znaleziono żadnych dopasowań, ponownie włącz użytkownika za pomocą tccd

    launchctl load -wF /System/Library/LaunchAgents/com.apple.tccd.plist

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.