LibreOffice nie ma ikony


Odpowiedzi:


76

Pokazana ikona to ikona LibreOffice.


3
biała pusta ikona to ich ikona?
nylypej

10
@nylypej tak, zobacz to logo z ich strony internetowej. Tylko rzeczywiste programy, takie jak Writer lub Calc, „wypełniły” dokumenty ikonami ( przykład ). To prawda, że ​​nie wydaje się to dobrym wyborem projektowym, może ktoś mógłby skierować ich projektantów lub kogokolwiek na to pytanie.
Ruslan

8
Tak dobra ikona, że ​​ludzie nie mogą nawet powiedzieć, że istnieje!
Baptiste Candellier,

68

To, co widzisz, jest właściwie poprawną ikoną pakietu LibreOffice.

Aby to jasno powiedzieć, oto pełny zestaw ikon aplikacji pakietu LibreOffice, wraz z samą ikoną LibreOffice na górze (zdjęcie pochodzi z ich strony internetowej ):

wszystkie ikony aplikacji z LibreOffice

Zauważ, że górna ikona, ogólna ikona LibreOffice, jest tą samą ikoną „pustego dokumentu”, co na pulpicie. A oto logo z ich strony internetowej :

Logo Document Foundation


12

Jeśli mimo to chcesz zmienić ikonę, możesz zmienić ikonę dowolnej aplikacji na jeden z dwóch sposobów (chociaż może to być więcej sposobów):

Ręcznie

  1. Znajdź aplikację w Finderze, zwykle w /Applications/folderze.
  2. Kliknij i naciśnij, ⌘Iaby wyświetlić panel Informacje
  3. Przeciągnij plik ikon, którego chcesz użyć, na bieżącą ikonę aplikacji w lewym górnym rogu.

Uwaga: krok 3 zadziała tylko wtedy, gdy masz .icnsplik. Jeśli masz .pngplik (najczęściej), który chcesz wykorzystać jako ikonę aplikacji, wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz obraz, którego chcesz użyć z podglądem
  2. Naciśnij, ⌘Aaby „zaznaczyć wszystko” obrazu w podglądzie
  3. Naciśnij, ⌘Caby skopiować obraz
  4. Wróć do panelu informacyjnego i kliknij bieżącą ikonę aplikacji w lewym górnym rogu
  5. Naciśnij, ⌘Vaby wkleić obraz.

Jeśli chcesz przywrócić oryginalną ikonę aplikacji, po prostu kliknij ikonę aplikacji w panelu Informacje i naciśnij ⌘⌫. Spowoduje to usunięcie niestandardowej ikony.

Korzystanie z programu

Jeśli chcesz to zrobić dla wielu aplikacji lub musisz to robić stosunkowo często w przypadku programu, który ciągle resetuje swoją ikonę z powodu częstych aktualizacji lub z innego powodu, możesz zaoszczędzić dużo czasu, korzystając z bezpłatnego, lekkiego narzędzia o nazwie LiteIcon .

Podobnie jak w przypadku metody ręcznej, aby przywrócić oryginalną ikonę dowolnej aplikacji, wystarczy kliknąć ikonę aplikacji w panelu Informacje i nacisnąć ⌘⌫. Możesz też przejść do LiteIcon i przeciągnąć niestandardową ikonę „poza” aplikację, która również przywróci oryginalną ikonę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.