Jak mogę usunąć DRM z mojej muzyki iTunes bez transkodowania?


10

Mam kilka plików iTunes o typie pliku AAC audio (protected)w systemie Windows 7. Problem polega na tym, że te utwory działają tylko z oprogramowaniem Apple i chcę usunąć DRM.


2
Niewinni czytelnicy tego wątku powinni mieć świadomość, że usuwanie DRM z plików (poprzez krakowanie, nie iTunes Match lub nagrywanie płyt CD lub inne metody obsługiwane przez własne firmy) mogą być nielegalne w Twojej jurysdykcji (np. Digital Millenium Copyright Act w USA , inne kraje mogą mieć podobne przepisy). Moralność obchodzenia DRM na bok, możesz skontaktować się z lokalnym prawnikiem, jeśli martwisz się możliwością łamania prawa.
Cajunluke,

Odpowiedzi:


9

Apple oferuje funkcję o nazwie iTunes Plus, aby za niewielką opłatą uaktualnić większość zakupów do wersji wolnej od DRM. Ten link prowadzi bezpośrednio do odpowiedniej sekcji w iTunes, aby to zrobić.


2
Wiele utworów nie jest dostępnych w iTunes Plus.
Louis Waweru

1
Myślałem, że cała ich biblioteka to już iTunes Plus? Być może masz jednak trochę utworów, które już nie są dostępne.
75. puzon

@ 75thTrombone tak, muzyka ze sklepu w USA nie sprawia mi żadnych problemów. Rzeczy z japońskiego sklepu są trafiane lub chybione, chronione Plus lub 128 kbps. Szybkość transmisji jest już niska, dlatego naprawdę chcę uniknąć transkodowania.
Louis Waweru


2

Oto artykuł, który wymienia trzy sposoby na zrobienie tego. Pierwszy sposób polega na nagraniu dźwięku na CD i ponownym imporcie, co byłoby utratą / transkodowaniem. Druga i trzecia metoda wydają się być programowymi technikami usuwania DRM z plików bez transkodowania. Nie próbowałem żadnej z tych metod.


QTFairUse wygląda idealnie, ale wymaga iTunes 6-7.
Louis Waweru

2

Nagrywanie na Audio CD i ponowne zgrywanie nie jest „stratne” - tak, zmieniasz kodeki - jednak nie tracisz jakości przechodząc na Audio CD ze swoich 128-bitowych plików.

Kiedy wracasz do jakości płyt Audio CD - możesz jednak stracić jakość, możesz użyć „Apple Lossless” lub po prostu zachować je jako AIFF lub WAV, jeśli wolisz. Wtedy nie straciłeś żadnej jakości z oryginalnych plików - są po prostu DUŻO większe :)


Zabawne rozwiązanie, ale nie wiem, czy to prawda, że ​​wypalenie pliku AAC na płycie CD jest bezstratne.
Louis Waweru,

3
@Louis to w zasadzie „konwersja w górę” - nie ZYSKU żadnej jakości - ale AIFF / WAV / CD nie straci żadnego w porównaniu do oryginalnego pliku. (Muszę robić podobne rzeczy w / wideo codziennie ... H.264 do DPX / Cineon itp.)
evilblender

Na poparcie komentarza @Louis, jeśli nagranie CD pliku AAC ma postać zwykłego CD Audio - które można odtwarzać na podstawowym odtwarzaczu CD audio, to nie byłoby bezstratne, przy następującym założeniu. Zakładając, że iTunes nie „poprawia” ani w żaden inny sposób nie dostosowuje dźwięku pochodzącego z pliku AAC przed wysłaniem go jako CD Audio na CD. W sekcji preferencji odtwarzania sprawdź, czy wszystkie opcje są wyłączone. Jeśli nie ma żadnych zmian, dźwięk odtwarzany z powstałej płyty CD powinien być identyczny z dźwiękiem pochodzącym z chronionego AAC odtwarzanego przez iTunes.
therobyouknow

... zakłada się, że wewnętrznie iTunes musi najpierw usunąć DRM, aby wysłać do kodeka AAC, który dekoduje zawartość pliku AAC na standardowy 16-bitowy sygnał 44,1 KHz stereo (standard CD Audio), który zostanie wysłany obwód DAC komputera (przetwornik cyfrowo-analogowy), który jest wysyłany do słuchawek lub głośników wewnętrznych / zewnętrznych lub systemu dźwiękowego. Kluczowym założeniem jest to, że etap, na którym dane AAC są dekodowane do 16-bitowego 44,1 kHz stereo, jest również tym samym etapem, który zastosowano przy zgrywaniu CD. tzn. dźwięk odtwarzany z iTunes jest taki sam, jak dźwięk
zgrywany

Tak więc efektem końcowym jest to, że powstała płyta CD Audio CD (czerwona książka) z nagraną muzyką z listy odtwarzania iTunes, odtworzyłaby ten sam dźwięk, jakby lista odtwarzania była odtwarzana przez iTunes, ponieważ oba wykorzystywały ten sam proces w iTunes dekodować dźwięk. Jeśli podczas nagrywania korzystasz z wirtualnej płyty CD-RW wymienionej w innej odpowiedzi, możesz uniknąć konieczności posiadania nagrywarki CD, jeśli Twoim ostatecznym celem jest osobiste słuchanie muzyki bez konieczności korzystania z iTunes. Rezultatem byłby jeden lub więcej obrazów CD Audio utworzonych w zależności od wielkości listy odtwarzania.
therobyouknow

2

Ta odpowiedź dotyczy tylko osoby z komputerem Mac. Nie wierzę w ponowne płacenie iTunes za coś, co już raz kupiłem. Na wypadek, gdyby to pomogło komuś innemu:

Mam sukces z programem Virtual CD-RW dla komputerów Mac ... jest 15-dniowy w pełni funkcjonalny okres demonstracyjny. (http://www.macupdate.com/app/mac/33355/virtual-cd-rw)

Zasadniczo powoduje to, że komputer myśli, że zamontowałeś czystą płytę CD. Właśnie odfiltrowałem całą moją muzykę z iTunes, której Kind is Protected AAC (kupioną przed usunięciem DRM), podzieliłem ją na listy odtwarzania o rozmiarach CD oraz nagrałem i importowałem listy odtwarzania jedna po drugiej. Wystarczy modyfikacja nagrywania wszystkich utworów na płycie CD audio, a następnie importowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.