Dlaczego Apple zapewnia ustawienie „Ignoruj ​​własność tego woluminu”?


1

Wydaje się, że to całkowite nadużycie zasad własności systemu plików w systemie Unix. Jedynym powodem, dla którego mogę pomyśleć o tym, że Apple mógł to zaimplementować, jest to, że użytkownicy nietechniczni prawdopodobnie walczyli z problemami z własnością, a Apple chciał prostego rozwiązania. Dla użytkownika technicznego (tj. Kogoś, kto rozumie Uniksa), nie widzę powodu, aby kiedykolwiek to włączać. Czy coś brakuje?

Odpowiedzi:


3

Umożliwia dostęp do odczytu / zapisu na współdzielonych dyskach.

Na przykład, jeśli masz wspólny dysk USB, uprawnienia najprawdopodobniej nie będą pasować do twoich konkretnych danych uwierzytelniających. Aby czytać / zapisywać na tym dysku, Apple oferuje tę funkcję.

Ponadto, biorąc pod uwagę, że musisz być administratorem, aby włączyć / wyłączyć tę funkcję, nie „nadużywa” ona zasad własności systemu plików UNIX.


Nie potrzebujesz tego mechanizmu, aby włączyć wygodne dyski współdzielone. Można to w pełni obsłużyć przy użyciu tradycyjnej własności i uprawnień Uniksa. To po prostu wydaje się leniwy skrót, który może powodować problemy.
Rumboogy

Strona podręcznika dla diskutil mówi „Gdy własność jest wyłączona, ustawienia ID właściciela i grupy w FSO są wyświetlane użytkownikowi i programom jako bieżący użytkownik i grupa zamiast ich rzeczywistych ustawień na dysku, aby ułatwić korzystanie z wtyczki -w dysku, którego użytkownik fizycznie posiada. ". Wygląda na to, że jest to prosty mechanizm współdzielonych dysków, jak sugerujesz.
Rumboogy

Identyfikatory właściciela i grupy są przechowywane jako cyfry, a nie ciągi, więc system plików zamontowany jako właściciele byłby dostępny dla każdego użytkownika montującego system plików. Administratorzy mogą konfigurować systemy plików, aby montować właścicieli włączonych za pośrednictwem volinfo.database. Przeczytaj także man vsdbutil.
fd0

unix pozwala na ekwiwalent, ale nie jako tymczasowe pozwolenie. „Jeśli jest w twoich rękach, jesteś właścicielem”. Wygraj także - „Przejęcie na własność”.
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.