Jak włączyć antyaliasing subpikseli w MacOS 10.14?


13

W systemie macOS 10.14 Mojave Apple włączyła ustawienie „Wygładzanie czcionek LCD” (które włączyło antyaliasing subpikseli) na ustawienie „ tylko wygładzanie czcionek”. Tak więc teraz cały tekst jest renderowany po prostu jako antyalicja, który wygląda gorzej na wyświetlaczach bez siatkówki. Jak włączyć antyaliasing subpikseli z powrotem?


1
Uwaga: Opcja wygładzania czcionek jest nadal dostępna w panelu Ogólne w Preferencjach systemowych. Myślę, że masz na myśli zauważyć, że implementacja wygładzania czcionek uległa zmianie.
efsmith

@ephsmith Masz rację. Ale nie ma już opcji wygładzania czcionek LCD .
Finesse

Wygładzanie czcionek jest dostępne w wersji 10.14 . Znajduje się na dole System Preferences -> Generalpanelu.
efsmith

3
@ephsmith «Wygładzanie czcionek» i «Wygładzanie czcionek LCD» to różne funkcje
Finesse

Słuszna uwaga! Zgadzam się. Warto to wyraźnie wyjaśnić, aby widzowie nie byli wprowadzani w błąd, sądząc, że żadne wygładzanie nie jest dostępne. Właśnie dlatego wspomniałem, że wdrożenie uległo zmianie.
efsmith

Odpowiedzi:


16
  1. Otwórz aplikację Terminal
  2. Wpisz lub wklej

    defaults write -g CGFontRenderingFontSmoothingDisabled -bool NO
    
  3. Naciśnij ↩︎(Enter)
  4. Zrestartuj komputer

Aby go zwrócić, zrób to samo, ale zamiast tego wpisz terminal

defaults write -g CGFontRenderingFontSmoothingDisabled -bool YES

Aktualizacja 2019.10.12: rozwiązanie działa również w systemie macOS 10.15.


Aktualizacja 2019.12.24: możesz włączyć antyaliasing subpikseli tylko w określonej aplikacji. Aby to osiągnąć, zrób to samo, ale zamiast tego wpisz terminal

defaults write com.evernote.Evernote CGFontRenderingFontSmoothingDisabled -bool NO

gdzie com.evernote.Evernotejest identyfikatorem aplikacji. Zobacz, jak to zrobić w tym pytaniu . Następnie uruchom ponownie aplikację.

Aby to cofnąć, wpisz terminal

defaults delete com.evernote.Evernote CGFontRenderingFontSmoothingDisabled

Możesz nawet włączyć antyaliasing subpikseli wszędzie i wyłączyć w określonej aplikacji (pozostaje to ćwiczenie dla czytelnika).


1
Nie musisz restartować? Wystarczy się wylogować / zalogować? - Przeczytałem, że ta funkcja zniknęła na dobre. Nie korzystam z Mojave: czy możesz zamieścić zdjęcia różnicy jako dowód?
LаngLаngС

2
Każda aplikacja, którą uruchomisz później, będzie odpowiednio wygładzona. Ponowne uruchomienie jest potrzebne, jeśli chcesz odświeżyć cały interfejs użytkownika.
Antwan

Testowanie tego na moim Apple TB Display na Mojave: FontSmoothingDisabled FALSE wygląda na bardziej pikselowy i mniej gładki niż na TRUE, co jest sprzeczne z oczekiwaniami.
benwiggy

@benwiggy Spodziewam się antyaliasingu subpikseli. W zależności od monitora może to wyglądać dobrze lub źle.
Finesse

@Finesse Zrobiłem zrzuty ekranu, a następnie powiększyłem je, aby pokazać przed i po. Byłbym zainteresowany, aby zobaczyć twoje i jakiego monitora używasz.
benwiggy

2

Aby dodać do zaakceptowanej odpowiedzi, może być konieczne wyłączenie nowej implementacji „justowania tylko czcionek” po włączeniu antyaliasingu subpikseli. Rozwiązuje to problem z tekstem pikselowym, o którym skomentował użytkownik 13,3- calowy MacBook Pro z połowy 2012 r. (1280 x 800 bez ekranu Retina), a szczególnie dla bardzo małych rozmiarów czcionek. Pozostawienie opcji wygładzania czcionek włączonej jednocześnie z antyaliasingiem subpikseli powoduje, że tekst waga wydaje się niespójna i „pikselowana”.

Wątpię, czy zrzuty ekranu przyniosą widoczną różnicę, ale oto kilka porównań. (Wszystkie zrzuty ekranu zostały zrobione po defaults write -g CGFontRenderingFontSmoothingDisabled -bool NOwylogowaniu, aby włączyć system antyaliasingu subpikseli w całym systemie).

Porównanie w Preferencjach systemowych - okienko Ogólne Porównanie w Safari - zakładki


Zrzuty ekranu nie pokazują żadnego renderowania / wygładzania podpikseli. Zobacz pl.wikipedia.org/wiki/Subpixel_rendering na przykład zrzuty ekranu.
Feuermurmel

1
Masz rację. Niestety renderowanie subpikseli nie działa poprawnie w Catalinie. W wersji 10.15 polecenie sprawia, że ​​czcionki wydają się cieńsze. Oczywiście zaleca się stosowanie nowej implementacji wygładzania czcionek, jeśli szukasz gładkiego tekstu podobnego do poprzednich wersji. Inni pisali o tym na dyskusjach.apple.com/thread/250998388 i na reddit.com/r/MacOS/comments/dmntf5/comment/f9mdqia
Alex Liu

@AlexLiu Korzystając z Tinkertool bresink.com/osx/TinkerTool.html , włączyłem FontSmoothing na Catalinie i ustawiłem Strongwygładzanie, które wolę. Myślałem, że nie do końca rozumiem, jaka jest techniczna różnica między tymi trzema poziomami.
IceMan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.