Jak korzystać z Wiadomości w Google Hangouts na MacOS Mojave?


10

Po uaktualnieniu do MacOS Mojave, Wiadomości nie pozwalają mi zalogować się do Jabber / Google Talk. Poprzednio, jeśli konto Jabber było w trybie offline, oferowało ono menu rozwijane, aby zalogować się ponownie.

Teraz wydaje się, że to menu zniknęło.


1
Hmmm. Świetne pytanie! W przeszłości zrobiłem podobne rzeczy, zobaczę, czy ja też mogę to zrobić ...
JBis

Odpowiedzi:


10

Nie możesz Apple usunął opcję logowania do Jabbera za pomocą 10.14, Wiadomości są teraz dostępne tylko w iMessage.


2
Bardzo dziwne, ponieważ wczoraj czułem się w High Sierra. Teraz jestem w Mojave, że tak bardzo nie czuję „uaktualnienia”. Więc absolutnie nie ma usług czatu Google za pośrednictwem Apple?
Marcus

1
@JBis Heroiczny wysiłek, dzięki ... Chciałbym myśleć, że Apple nabierze rozsądku w tej sprawie. Klient wiadomości typu „wszystko w jednym” jest naprawdę tym, czego ludzie chcą… mieli coś dobrego z Wiadomościami…
Marcus

@Jbis może lepiej zmienić podejście w osobną odpowiedź
nohillside

@nohillside Gotowe. Czy możesz przenieść JBiskomentarze do mojego nowego postu? Dzięki.
JBis

@jbis Nie możemy przenosić komentarzy między postami.
nohillside

5

Próbowałem przenieść wszystkie struktury z High Sierra. Udało mi się otworzyć aplikację do wysyłania wiadomości z High Sierra, aby otworzyć ją w Mojave i mogłem wysyłać i odbierać wiadomości. Nie mogłem jednak dodać konta Jabber z powodu błędu połączenia. Myślę, że może to wymagać innej struktury lub czegoś innego, ale prawdopodobnie działa z płaszczyzną konfiguracji konta Preferencje systemowe, więc zmiana może spowodować inne problemy. Zajrzę bardziej.

Tak więc, jak inni odpowiadają, nie sądzę, żeby to było możliwe.

Dla osób zastanawiających się skopiowałem następujące Frameworki

  • MessakesKit.franework
  • PhotoLibrary.framework
  • SocialUI.framework
  • SocialAppsCore.framework
  • Ofc High Sierra Messages.Application

Czy możesz proszę opracować, jak zdobyć te ramy? Patrzę na moją kopię zapasową TimeMachine dla czasów High Sierra i nie mogę znaleźć żadnej z wymienionych. Dzięki.
Denis The Menace

@DenisTheMenace Oni są w/System/Library/Frameworks
JBis

3

Widzę, że już na to odpowiedziano, ale chciałbym się w to włożyć i polecić alternatywnego komunikatora: https://adium.im/

Adium to darmowy komunikator wieloprotokołowy o otwartym kodzie źródłowym dla wszystkich systemów operacyjnych (w tym Mac OS).


1
Dzięki ... tak, byłem długoletnim użytkownikiem Adium i teraz zacząłem go używać ... chyba że / dopóki Apple nie podejmie wspólnych działań.
Marcus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.