Dlaczego nie mogę wyłączyć dźwięku nowej poczty mojego iPhone'a (iOS 5)?


9

Mam iPhone'a 4 z systemem iOS 5.

W ciągu ostatniego miesiąca rozwinęła irytujący nawyk. Kiedy przychodzi nowa poczta, wydaje dźwięk „boing” i wibruje.

Robi to, nawet jeśli ustawienie Dźwięk nowej poczty w Ustawieniach jest ustawione na Brak. Robi to, nawet gdy wszystkie dźwięki są wyłączone, za pomocą przycisku wyciszenia!

To jest bardzo denerwujące! Czy ktoś jeszcze widzi ten błąd i czy ktoś ma sugestię (bez czystej instalacji), aby go naprawić?


Czy jest gdzieś lista (dla iOS5) dźwięków, które będą słyszalne, nawet gdy przełącznik dźwięku jest „wyłączony”? Myślę, że dostałem jeden dzień. Może to być krępujące, jeśli dzieje się to w otoczeniu, w którym chcesz cicho!
GEdgar

To wkurzające! Nie wiem jak to wyłączyć - próbowałem wszystkiego !!
dan8394,

próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne?
Graeme Hutchison,

Zrestartować ustawienia sieci. Powoduje to również problemy z innymi dziwnymi zachowaniami. Czy używasz push dla tego konta pocztowego?
gentmatt,

1
Ludzie - proszę zamieścić swoje odpowiedzi jako odpowiedzi. Nie mogę przyznać nagrody za komentarz. W tym przypadku jednak - wygląda na to, że rozwiązanie Griffo naprawiło mój problem.
dan8394,

Odpowiedzi:


10

Miałem ten problem. Przyczyną była aplikacja Gmail. Jeśli masz zainstalowany, przejdź do Ustawień telefonu i znajdź aplikację Gmail na liście. Wyłącz dźwięki, co powinno rozwiązać problem.


1
Myślę, że to naprawiło! Dziękuję bardzo Griffo. Poczekam chwilę, aby sprawdzić, czy to posortował, zanim dostaniesz nagrodę ;-), ale wygląda obiecująco.
dan8394,

Griffo: Mam Gmaila na swoim iPhonie, ale tylko Kalendarz jest aktywny. Mimo to słyszę dźwięk przychodzącej wiadomości e-mail, gdy przełącznik wyciszenia jest „wyłączony”. Zdaję sobie sprawę, że mogę wyłączyć dźwięk alarmu, ustawiając go na „brak” w Ustawieniach-> Dźwięki, ale co, jeśli chcę dźwięk przez większość czasu i chcę go wyciszyć tylko wtedy, gdy przełącznik wyciszenia jest wyłączony? Czy to wciąż Gmail? Jeśli tak, to gdzie znajdę „Dźwięki”, które mam wyłączyć? Dzięki!

Peter, przełącznik wyciszenia powinien wyciszyć wszystko oprócz dźwięków alarmowych. Jeśli tak nie jest, brzmi to jak problem z telefonem. Czy to jailbroken?
conorgriffin,

5

Żadne z proponowanych rozwiązań w tym wątku nie działało dla mnie. Moja konfiguracja to konto pocztowe połączone z korporacyjnym serwerem Exchange, a także Gmail zsynchronizowany z telefonem za pomocą protokołu Exchange, przy czym wiadomości e-mail nie są zaznaczone w tym profilu. Ponadto mam zainstalowaną aplikację Gmail.

Korzystam z tej konfiguracji, ponieważ pozwala mi łatwo oddzielić służbową wiadomość e-mail od osobistej wiadomości e-mail.

Odkryłem, że w tym ustawieniu są trzy miejsca, w których można wyłączyć dźwięki nowej poczty:

  • Ustawienia -> Dźwięki -> Nowa poczta
  • Ustawienia -> Powiadomienia -> Poczta
  • Ustawienia -> Powiadomienia -> Gmail

Nawet po ustawieniu, aby wszystkie trzy nie odtwarzały dźwięków, otrzymuję domyślny dźwięk „Ding” za każdym razem, gdy e-mail przychodzi z mojego korporacyjnego serwera Exchange. Gdy e-maile przychodzą z Gmaila, honorują ustawienie powiadomień Gmaila.

Moją pierwszą próbą rozwiązania było całkowite odinstalowanie aplikacji Gmail. Nawet po zrobieniu tego wciąż słyszę denerwujący dźwięk Dinga za każdym razem, gdy przychodzi e-mail.

Następnie całkowicie usunąłem konto Gmail z telefonu. Dlatego nie ma aplikacji Gmail ani połączenia Gmaila w Ustawieniach -> Poczta, kontakty, inne. Nadal nie ma rozwiązania: za każdym razem, gdy otrzymuję wiadomość e-mail z mojego korporacyjnego serwera Exchange, mój telefon hałasuje Ding.

Następnie zdecydowałem się na zimny reset, przytrzymując przyciski zasilania i home. Po wykonaniu tego dźwięk w końcu zniknął!

Dodałem moje konto Gmail z powrotem do telefonu (wciąż nie ma aplikacji Gmail) i nie wybrałem opcji Synchronizacja poczty. Dźwięk zniknął!

Wreszcie ponownie zainstalowałem aplikację Gmail. Ustawienia -> Powiadomienia -> Gmail -> Dźwięki włączone. E-mail z korporacyjnej wymiany nadal milczy! E-mail z Gmaila wydaje dźwięki tak, jak go skonfigurowałem.

Trudno więc powiedzieć dokładnie, co to naprawiło. Może to był zimny reset. Być może była to deinstalacja / ponowna instalacja. Może była to kombinacja wszystkiego. Ale ważne jest to, że ten proces zadziałał dla mnie i mam nadzieję, że zadziała także u kogoś innego.


2

Oto w jaki sposób zatrzymałem powiadomienia e-mail na telefonie iPhone 5.

Wyłączyłem powiadomienia w:

  1. Ustawienia -> Dźwięki -> Nowa poczta -> Dźwięki alertów -> Brak.
  2. Ustawienia -> Powiadomienia -> Poczta -> iCloud -> Dźwięk nowej poczty -> Brak.

Samo to nie działało, więc również wyłączyłem iPhone'a, a następnie włączyłem go ponownie i działało.

Nie mam Gmaila, więc nie rozwiązałem tego.


1

Miałem ten sam problem. Okazuje się, że ma to związek z jailbreak i lockinfo. W lockinfo przejdź do Wtyczki -> ail -> (Powiadomienie o nowej poczcie) Powtórz czas trwania i ustaw na „Brak”.


0

Poszedłem do Settings.app, a następnie do Gmaila, i polecił mi przejść do „Powiadomień”, co zrobiłem. Potem poszedłem do Gmaila i wyłączyłem wszystko. To działało poprawnie.


1
Ustawienia odnoszące się do samodzielnej aplikacji Gmaila. Uważam, że OP odnosi się do wbudowanej aplikacji Mail.
jbharper2

0

Nie mam Gmaila, ale Yahoo i jego te same problemy DING ... TERAZ ROZWIĄZANE

jak wspomniano wcześniej Ustawienia -> Dźwięki -> Ustawienia nowej poczty -> Powiadomienia -> Yahoo

... to 2 obszary, w których możesz zmienić dźwięk na BRAK i mam nadzieję na ciszę, KROK 1 .... ZMIEŃ NA BRAK, tak jak KROK 2 ... WYŁĄCZ TELEFON

Dowiedziałem się tego po przejściu przez ten wątek, a zwłaszcza świetny wkład Trevorsky'ego ...

pozwalając, by telefon gotował się na wolnym ogniu przez 10 sekund, włączyłem go ponownie i przetestowałem próbując wysłać sobie e-maile z laptopa i zobaczyć odpowiedź telefonu ... słodki słodki dźwięk ciszy


-1

Znalazłem rozwiązanie na moim IPHONE4 (IOS 5) tutaj:

Ustawienia -> Dźwięki - Nowa poczta - i ustaw na „BRAK” ... :)


3
OP (oczywiście) już tego próbował, powiedział to w pytaniu.
Loïc Wolff
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.