Jak wyłączyć przyciemnianie pulpitu Mojave (ze zmniejszoną przezroczystością)?


14

Nawet z włączoną funkcją „Zmniejszenia przezroczystości”, barwienie pulpitu Mojave jest strasznie denerwujące, zarówno w trybie jasnym, jak i ciemnym (niezależnie od koloru akcentu). Na przykład przejście do jednolitego czerwonego tła pulpitu powoduje brzydki wygląd Docka, powiadomień, niektórych wyskakujących okienek i paska bocznego Findera:

Dok z przyciemnianiem pulpitu Wyskakujące powiadomienie z przyciemnianiem pulpitu Wyskakująca etykieta z przyciemnianiem pulpitu Pasek boczny Findera z przyciemnianiem pulpitu


An wcześniejsze odpowiedź twierdzi, że przy użyciu trybu jasny lub za pomocą grafitu naruszenia blokuje akcent desktop barwienia, ale to nieprawda.

Czy można wyłączyć przyciemnianie pulpitu za pomocą funkcji Zmniejsz przezroczystość w systemie macOS Mojave?


Zgłosiłem to jako błąd nr 44861849 do Apple, a oni zamknęli go jako duplikat błędu # 43428401 w dniu 19.10.2018, który jest otwarty od tego momentu. Zachęcam jednak innych do tworzenia błędów, ponieważ może to zwiększyć priorytet, jeśli zgłosi się więcej użytkowników.

Jest to nadal problem z systemem macOS 10.14.1.


1
To doprowadza mnie do szału, ponieważ zmieniam losowe zdjęcie jako tapetę pulpitu. Szukałem wszędzie, zgłoś się, jeśli znajdziesz jakieś rozsądne rozwiązanie. Wydaje się, że każda obecnie ważniejsza wersja systemu MacOS dodaje wiele niepotrzebnych funkcji i czyni system operacyjny bardziej restrykcyjnym i bliższym iOS. Denerwujący.
danielv

Ja też tego nie znoszę. Jedyną opcją, która wydaje się całkowicie to wyłączać, jest pole wyboru „Zwiększ cotrast”. Ale to oczywiście dodaje kontur do wszystkiego.
Adam Hošek

Poważnie, jedną z najbrzydszych rzeczy w Windows 7 była przezroczystość, która sprawiała, że ​​cały pulpit wyglądał, jakby patrzył przez brudne okna. Pozbyli się tego w Windows 8, a teraz wygląda na to, że ktoś próbuje sprawić, żeby MacOS wyglądał tak samo…?
Manngo

To jest błąd w macos. Po prostu wyłącz opcję Zmniejsz przezroczystość i włącz ją ponownie, a zabarwienie zniknie. Robię to za każdym razem, gdy włączam laptopa. to jest denerwujące.
Iuri G.,

@ luri-g Jesteś pewien? Nie pomagam w oknach Findera.
Manngo,

Odpowiedzi:


2

Ustaw kolor tła pulpitu na czystą biel:

Preferencje systemowe> Pulpit i wygaszacz ekranu> Pulpit> Kolory> Niestandardowy kolor…> Palety kolorów> Biały (podwójne kliknięcie)

Nawet w trybie „Zmniejszenia przezroczystości” Mojave oblicza kolory tła z tapety na pulpicie, więc posiadanie bieli zapewnia jasne tło. Kontrast z tekstem jest znacznie lepszy.

Również ustawienie „Zwiększ kontrast” Accessibility > Displaydaje najlepszy kontrast, ale dodaje czarne krawędzie do elementów interfejsu użytkownika.


1

W tej chwili najlepszą opcją wydaje się nie zmniejszanie przezroczystości i życie z rozmytym tłem. Przynajmniej wtedy dostaniesz odcień tego, co kryje się za aplikacją, zamiast czasami zupełnie niepowiązanej tapety na pulpit.

Inną nieco brzydką opcją byłoby użycie jednolitego szarego tła pulpitu.


1
Jednolite szare tło to również obejście, które wybrałem. Ale obejścia są po prostu: obejścia. Prawdopodobnie zgłoszę firmie Apple błąd dotyczący tego zachowania, ponieważ wydaje się to całkowicie błędne (może nie w QA włączonej opcji Zmniejsz przezroczystość?).
Andrew Marshall

0

To naprawdę okropne. To naprawdę nie jest rozwiązanie, ale obejrzałem go, używając „Yosemite 3” jako mojego obrazu na pulpicie. Kolor, który otrzymujesz z tego, jest bardzo podobny do tego, jaki był kiedyś.wprowadź opis zdjęcia tutaj

Naprawdę mam nadzieję, że wkrótce dodadzą opcję, tak jak w przypadku przezroczystego paska menu.


-2

Spróbuj użyć opcji „Zmniejsz przezroczystość” w obszarze Dostępność:

Preferencje systemowe - Dostępność - Wyświetlanie - Zmniejszenie przezroczystości


1
Jak stwierdzono w moim pytaniu, ten problem występuje podczas używania funkcji Zmniejsz przezroczystość.
Andrew Marshall

@AndrewMarshall napotykasz błąd, który pojawia się po ponownym uruchomieniu lub uśpieniu komputera Mac. Jeśli wrócisz do opcji Dostępność i wyłączysz, a następnie ponownie włączysz opcję Zmniejsz przezroczystość, zostanie to naprawione. Robię to za każdym razem i wiem, jak to jest denerwujące
Iuri G.

@IuriG. Zobacz moją odpowiedź na Twój komentarz do samego pytania.
Andrew Marshall
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.