Jak ustawiasz rękę, aby używać klawisza poleceń? Jakiego palca używasz?


35

Z góry przepraszamy za pytanie, które wydaje się banalne. Jednak niedawno przeniosłem się z komputera na komputer Mac i chociaż jestem bardzo zadowolony z tej zmiany, jest to jeden z niewielu problemów, z którymi się zmagam.

Na komputerze najważniejsze skróty to CTRL-A (zaznacz wszystko), CTRL-C (kopiuj) i CTRL-V (wklej). Prawie wszystkie inne ważne skróty również używają klawisza CTRL.

Na klawiaturze komputera klawisz CTRL znajduje się w lewym dolnym rogu klawiatury. Tak więc bardzo łatwo jest trzymać go za pomocą pinky, jednocześnie utrzymując rękę w normalnej pozycji, dzięki czemu można łatwo nacisnąć inny klawisz wymagany dla skrótu (np. A, C, V itp.).

Na Macu klawiszem „odpowiednikiem” CTRL jest Command. Jednak nie mogę łatwo dosięgnąć tego klawisza żadnym palcem - szczególnie bez przesunięcia ręki z normalnej pozycji - więc nie mogę łatwo nacisnąć Command-C lub Command-V, nie skupiając się na nim.

Czy to tylko wynik wieloletnich ćwiczeń na komputerze? Jakiego palca używają użytkownicy komputerów Mac, aby kliknąć klawisz polecenia podczas wykonywania skrótu?


1
Co w takim razie zrobiłeś? Jestem na tej samej łodzi. Uświadomiłem sobie, że moje mięśnie wokół kciuka stają się naprawdę zmęczone, gdy ciągle koduję przez 4 do 5 godzin. W przeszłości nigdy nie zdarzało się to na zwykłym układzie klawiatury systemu Windows.
bit

Pisałem na komputerze Mac od ponad 20 lat. Poważnie podchodzę do ergonomii i używam Dvoraka, ale mam duże dłonie, co prawdopodobnie nie pomaga. Jestem pewien, że używanie laptopów Apple poważnie uszkadza moje ręce ze względu na skróty Command (CMD-A, C, T, V) i Option (lewy / prawy jedno słowo).
William Entriken

Ankieta przed kickstarterem: czy ktokolwiek sfinansowałby fizyczny przycisk, który można trzymać poniżej spacji, który byłby przyciskiem Cmd?
William Entriken

Doceniłbym klawisz polecenia rozciągnięty pod klawiszem C na MacBooku Pro 2016, a spacja zaczyna się od V.
Daniel Gerson

Odpowiedzi:


22

Możesz użyć kciuka, aby przytrzymać klawisz, a następnie użyć innego palca, aby uzyskać dostęp do drugiego klawisza. Musisz tylko przyzwyczaić się do przesuwania kciuka w lewo lub w prawo od spacji.

Tak, to tylko wynik wielu lat korzystania z komputera.


7
Apple sugeruje, aby w instrukcji obsługi nie toczyć kciuków pod nadgarstkami. Uważam, że starają się zapobiec (niektórym) osobom przed zespołem cieśni nadgarstka i innymi wyniszczającymi obrażeniami dłoni. Radzę zdecydowanie posłuchać instrukcji na ten temat.
Zombie

6
Miałem uraz mniejszej dłoni na tym, ponieważ przekręcasz kciuk w złej pozycji, więc absolutnie tego należy unikać!
Kevin Simper,

@Zombies Czy masz na to źródło?
William Entriken

Znalazłem go w instrukcji obsługi dostarczonej z MacBookiem Pro 2014. Było w pudełku.
Zombie

9

Oto oficjalna rada firmy Apple

Na stronie 67 podano następujące informacje:

Podczas pisania lub korzystania z gładzika używaj lekkiego dotyku, a dłonie i palce pozostają rozluźnione. Unikaj przewracania kciuków pod dłonie.

Na tej podstawie zakładam, że zamierzają albo poruszyć całą dłoń i użyć kciuka lub palca wskazującego. Jeśli okaże się to nienaturalne, zawsze możesz zmienić klawisz sterujący, aby wykonać funkcję klawisza polecenia. Otwórz Preferencje systemowe> Klawiatura> Klawisze modyfikujące i zmieniaj przyciski według uznania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Myślę, że zmiana klawiszy CTRL i CMD to najlepsze podejście dla osób z dużymi rękami.
Wosi

4

Najczęściej używam kciuka. Jeśli próbuję nacisnąć klawisz znajdujący się bardziej na środkowej lub prawej stronie klawiatury (np. CLub V), używam palca serdecznego.

Zauważ, że jestem okropną maszynistką, więc nigdy nie używam odpowiedniego klawisza. Jeśli nie masz nic przeciwko, możesz po prostu użyć kciuka.


Dziękuję człowieku, po przejściu z systemu Windows użyłem tylko kciuka do klawisza ⌘, ale miałem z tego bolesne połączenie kciuka. Następnie przełącz się na swoją metodę i w razie potrzeby użyj palca serdecznego, a wszystko jest już w porządku, bez bólu.
remo

4

Kiedy po raz pierwszy przeszedłem na Mac, użyłem Preferencji systemowych -> Klawiatura, aby przełączyć klawisz with za pomocą klawisza ^ (control). Działało to przez chwilę, dopóki nie poczułem się bardziej komfortowo dzięki podstawowym dwóm klawiszom. Kiedy zacząłem używać bardziej złożonych poleceń trzech i czterech klawiszy, musiałem przywrócić ustawienia domyślne, ponieważ najpierw potrzebowałem etykiet na klawiszach, aby zapamiętać, jakie były symbole mapowania klawiszy <->.


2

Łatwiej jest pisać skróty, jeśli używasz także klawiszy lepkich. W ten sposób możesz wpisywać skróty jeden klawisz na raz, co może wydawać się wolniejsze, ale nie jest tak, jeśli oznacza to, że możesz trzymać ręce w odpowiedniej pozycji, a oczy na ekranie.

Zwykle używam kciuka do komend. Używam mojego lewego pinky do kontroli, zmiany i Fn, chociaż może być inny dla innych, ponieważ trzymam pinkies nad rzędem poniżej rzędu głównego. Alt jest trudne, ale myślę, że pinky ma dla mnie największy sens, zazwyczaj.

Nie ma nic złego w używaniu różnych palców w różnych momentach. Na przykład w rzadkich przypadkach, gdy chcę pokazać Dock (⌃⌥⌘F), poruszam ramieniem i używam indeksu na cmd, środkowej na alt i dzwonię na kontrolce, a następnie wpisuję D.


1

Myślałem również, że na początku było to niewygodne, ale później zdałem sobie sprawę, jak dobrze działa z przyciskiem polecenia. Nauczyłem się pisać na klawiaturze bez oznaczeń, co wymaga zapamiętania wszystkich klawiszy i prawidłowego ułożenia palców na klawiaturze. Używając przycisku polecenia kciukiem (który jest regularnie używany tylko do spacji), palce są zawsze prawidłowo ustawione na klawiaturze . Za pomocą przycisku sterowania MUSISZ użyć małego palca, który sprawia, że ​​palce opuszczają właściwą pozycję, co w końcu sprawia, że ​​patrzysz na klawiaturę!

(przez prawidłową pozycję mam na myśli różowy palec na A, palec serdeczny na S, środkowy palec na D, długi palec na F itp.)


Dotykam pisania i stwierdzam, że aby mój kciuk znalazł się w pozycji polecenia, wystarczająco dezorientuje moją rękę od standardowej pozycji pisania na klawiaturze zarówno na PC, jak i Macu, ale w sposób bardziej ściśnięty na Macu. Czy oprócz używania kciuka używasz również palca serdecznego dla X i środkowego dla C, do kopiowania i wklejania? W przeciwieństwie do pinky i indeksu dla kopiowania i wklejania na PC.
Daniel Gerson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.