Jak automatycznie uruchomić skrót iOS (na podstawie lokalizacji / kalendarza)


19

Przeprowadziłem wiele badań i wygląda na to, że jedynym sposobem na uruchomienie skrótów Apple iOS jest ręczne - tj. Musisz ręcznie uruchomić spust - albo naciskając przycisk, zmuszając Siri do zrobienia tego (poprzez „ręczne pytanie”) lub poprzez (ręczne) uruchomienie innej aplikacji do jej uruchomienia. Nie udało mi się jeszcze uruchomić innej aplikacji, aby uruchamiała się automatycznie (tak, jestem pewien, że ma to związek z bezpieczeństwem / prywatnością, ale jeśli jest oparty na skrócie dostępnym tylko na moim telefonie, to jestem szczęśliwy z bezpieczeństwem / prywatnością).

Patrzyłem na to, by IFTTT uruchomił wyzwalacz (co może zrobić - na przykład na podstawie mojej lokalizacji lub na podstawie rozpoczęcia wydarzenia w moim Kalendarzu Google), jednak „jak najwięcej” mogę wtedy zrobić uzyskać ten wyzwalacz, aby uruchomić Rich Notification IFTTT na moim iPhonie - tak, mogę wtedy kliknąć to okienko wyskakujące powiadomienia (które uruchamia skrót za pośrednictwem shortcuts://open-shortcut?name=[name]), ale nadal zależy ode mnie kliknięcie skrótu.

Kilka osób uruchomiło skróty iOS jako wyzwalacz akcji IFTTT , ale staram się to zrobić na odwrót.

Więc chciałbym móc to zrobić:

  • po opuszczeniu lokalizacji uruchom skrót na iOS
  • uruchom go bez ręcznej interwencji

Obecnie nie można tego zrobić. Może w następnej aktualizacji ... Dreaming jest bezpłatny!
Zorkum

OK, to jest bardzo zuchwałe i nie zadziała, jeśli potrzebujesz skrótu, aby uruchomić na urządzeniu, które zabierasz ze sobą, ale ... jeśli masz skrót na urządzeniu w domu z aktywowanym „hej siri” i komputerem w pobliżu , możesz skonfigurować saypolecenie w zadaniu cron lub uruchomić je za pomocą IFTTT na podstawie lokalizacji innego urządzenia ...;)
hepcat72

apple.stackexchange.com/a/368256/330972 Ta odpowiedź poniżej wydaje się działać dla niektórych użytkowników w systemie iOS 13.
ankii

Odpowiedzi:


6

Niestety nie jest to jeszcze możliwe. Jest to znane ograniczenie skrótów w obecnej wersji 2.0.

Federico Viticci wspomniał o tym w swojej (epickiej) recenzji na iOS 12 jako coś, co chciałby zobaczyć w przyszłości:

https://www.macstories.net/stories/ios-12-the-macstories-review/12/#content


A dzięki iOS 13 wkrótce będzie to możliwe. Zobacz macstories.net/news/…
Kenston Choi

Wycofałem edycję z zawartością: EDYCJA Teraz możliwe w iOS 13, zobacz odpowiedź Exr0n . Każda aktualizacja nie może zachęcać użytkowników do zmiany wszystkich starych odpowiedzi. Stanowi zły precedens. Ta odpowiedź była poprawna w swoim czasie i uznała możliwe przyszłe zmiany, wydaje mi się wystarczająca.
ankii

4

Szukałem tego samego, ale wierzę, że automatyczne uruchamianie skrótów bez interakcji użytkownika nie nastąpi w najbliższym czasie w iOS.

Ponieważ tak naprawdę nigdy nie podobało mi się to, jak wyglądały obejścia, rozwiązałem ten problem dla siebie i stworzyłem aplikację o nazwie Pushcut, która integruje powiadomienia push ze skrótami.

Możesz uruchomić połączony skrót jednym dotknięciem powiadomienia lub zdefiniować wiele opcji jako działania. Nie „automatycznie w tle”, ale tak blisko, jak to możliwe z iOS.

Używam go głównie z moją automatyką domową openHAB i hakami internetowymi IFTTT - ale jest dość wszechstronny. Mam nadzieję, że ktoś też uzna to za przydatne.


Jest to teraz możliwe w iOS 13! Zgodziłbym się jednak na ten post, kiedy został napisany. Zaskoczone, że Apple to rozwiązało.
Chris

4

Po aktualizacji do iOS 13 możesz otworzyć Skróty (teraz jest domyślnie zainstalowany). W dolnym menu znajduje się zakładka „Automatyzacja”. Tam możesz ustawić wyzwalacze uruchamiające akcje, tak jak normalne skróty.

Istnieją oba wyzwalacze zdarzeń związanych z lokalizacją lub datą / godziną.


W iOS 13.3 Time of Dayi Arrive/ Leftnie mógł nadal działać automatycznie . Zobacz to
Itachi,


1

Próbowałem też sprawić, by Skróty działały bez ręcznego wprowadzania danych. Myślę, że ze względów bezpieczeństwa Apple nie zezwala na uruchamianie skrótów bez działania użytkownika, chociaż nie zostało to określone w ich Przewodniku bezpieczeństwa dla systemu iOS . Próbowałem repeati waitpolecenia, ale skrót przestaje działać, jeśli wyłączysz ekran.

Aplikacja Skróty ma wiele wspólnego z tym, że należy dodać więcej integracji i aplikacji, wymagana jest poprawa stabilności i wydajności, więc myślę, że Apple będzie nadal pracował nad samą aplikacją i może dodać tę funkcję znacznie później.


Dzięki - zgadzam się, że to prawdopodobnie „ma coś wspólnego z postrzeganiem bezpieczeństwa”, choć nie sądzę, aby to był prawdziwy problem, jeśli użytkownik sam przyznałby to pozwolenie - np. Jeśli stale udzielam „rozpoznawania lokalizacji” na moim telefonie , cieszę się, że można go użyć w skrócie, do którego dostęp tylko ja i mój telefon mają dostęp, jak nikt inny. Hmmm ...
Steve

Szkoda, że ​​nie jest to dozwolone ... Na Androidzie aplikacja „Tasker” jest dostępna od co najmniej Androida 2, co umożliwia tworzenie złożonych automatycznych akcji bez interwencji. Coś tak prostego, jak słuchanie audiobooka lub podcastu jako alarmu, jest frustrująco niemożliwe na iOS. Podoba mi się mój iPhone, ale to zaskakujące i frustrujące, że tak wiele prostych rzeczy, które można wykonać na innych systemach, jest niemożliwych (np. Nieliniowe rozmieszczanie ikon na ekranie głównym), a rzeczy takie jak centrum sterowania były tak długo dostępne i wciąż gorsze.
Aaron Wallentine

1

Czy próbowałeś zamiast tego:

shortcuts://open-shortcut?name=[name]

Zrób to:

shortcuts://run-shortcut?name=[name]


1
Czy możesz wyjaśnić bardziej szczegółowo, jak to rozwiąże problem opisany w pytaniu?
nohillside

Wydaje mi się, że to wszystko polega na tym, że pozwala on na włączenie tego kodu do przeglądarki (na przykład) w celu wykonania skrótu - ale nadal opiera się na jakiejś ręcznej interwencji
Steve

Zachowanie jest takie samo: naciśnięcie powiadomienia powoduje otwarcie aplikacji IFTTT, «przekierowuje» do aplikacji Skróty i uruchamia przepływ pracy.
mu3

Nie to, o co prosił PO
hepcat72

1

Uruchom Center Pro pozwala ustawić wyzwalacze lokalizacji dla akcji. Użyj akcji Przepływ pracy / skróty, aby uruchomić skrót w lokalizacji lub w określonym czasie. Nie jest to dokładnie to, czego szukasz, ponieważ wciąż wymaga dotknięcia powiadomienia, ale może działać w niektórych sytuacjach.-1

Wygląda na to, że możesz teraz wyzwalać zdarzenia po opuszczeniu lub przyjeździe lub opuszczeniu lokalizacji. Sprawdź galerię skrótów.


1
Niestety nie tak, jak potrzebuję. TAK, w galerii dostępne są skróty uwzględniające lokalizację, ale niestety polegają one na tym, że uruchamiasz je ręcznie (np. Jeśli chcę mieć skrót „wyzwalaj, gdy jestem w pracy”, to muszę ręcznie uruchomić skrót w jakiś czas przed przyjazdem do pracy). Tymczasem szukam zawsze aktywnego skrótu, który AUTOMATYCZNIE uruchamia się, gdy tylko dojadę do określonej lokalizacji.
Steve

-1

Możesz użyć aplikacji o nazwie „launcher pro”, która uruchomi skrót na podstawie lokalizacji. Tak długo, jak lokalizacja jest skonfigurowana w programie uruchamiającym pro.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.