Nie można uzyskać pozwolenia na zapis na zewnętrznym dysku twardym podczas eksportowania z Lightroom


2

Kilka dni temu kupiłem nowy MacBook Pro 2018 z systemem macOS High Sierra 10.13.6. Do tej pory byłem użytkownikiem systemu Windows.

Po edycji zdjęć na nowym komputerze Mac w Lightroom podłączyłem dysk zewnętrzny (WD My Passport) i wyeksportowałem je. W Lightroom dostałem błąd, który powiedział, że nie mogę eksportować na ten dysk, ponieważ ma on tylko uprawnienia do odczytu lub coś w tym rodzaju. Zacząłem googlować problem i dowiedziałem się, że muszę zmienić pozwolenie. Próbowałem tego, ale następną przeszkodą było to, że opcja Zastosuj do załączonych elementów jest wyszarzona.

Przejrzałem ten problem, ale jak dotąd nie znalazłem rozwiązania. Czy ten problem występuje, ponieważ muszę ponownie sformatować dysk zewnętrzny na czymś innym niż NTFS? A może brakuje mi ustawienia? Lub coś zupełnie innego.

Odpowiedzi:


3

macOS nie zawiera natywnie oprogramowania (dysku) do zapisu na dysku sformatowanym w systemie NTFS (ale może dobrze odczytać dyski sformatowane w systemie NTFS). Właśnie dlatego błąd sugeruje, że dostępne są tylko uprawnienia do odczytu.

Dysk sformatowany w systemie NTFS można zapisać, instalując oprogramowanie sterownika NTFS w systemie macOS. Do zapisu na dyskach zewnętrznych firmy WD konieczne będzie zainstalowanie zastrzeżonego sterownika NTFS dla systemu macOS dostarczonego przez producenta dysku o nazwie Paragon NTFS Driver dla komputerów Mac.

Możesz postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w tym artykule pomocy na stronie WD, jak zainstalować sterownik NTFS Paragon dla komputerów Mac , aby zainstalować oprogramowanie i uzyskać możliwość zapisywania plików na dysku.


czy istnieje format, w którym mogę sformatować dysk, więc nie muszę instalować tego sterownika?
weinde

Możesz sformatować dysk za pomocą HFS / HFS +, który jest zastrzeżonym formatem Apple. To jednak pozostawi podobny problem w systemie Windows, w którym do odczytu / zapisu wymagany będzie dysk. Możesz użyć HFS ​​+, jeśli planujesz używać dysku tylko z komputerem Mac.
Nimesh Neema,

3
@weinde Możesz sformatować dysk w exFAT, który jest czytelny i zapisywalny w systemach Windows i macOS (i Linux)
Mark

1

ten problem zaczął się dla mnie, gdy zaktualizowałem do 10.13.6 z 10.13.4. Wygląda na to, że obecna / najnowsza wersja sterownika Paragon NTFS dla komputerów Mac nie jest obsługiwana w systemie Macos 10.13.6. Daj mi znać, jeśli ktoś znajdzie obejście lub rozwiązanie tego problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.