Kompatybilne z Safari 12 wersje programów blokujących reklamy nie blokują wielu reklam


12

Od czasu zainstalowania Safari 12 i przejścia na kompatybilną wersję mojego adblockera (ów), wiele reklam, które kiedyś zostały pomyślnie zablokowane przez każdego z tych adblockerów, jest teraz widocznych, w wyniku czego wiele często odwiedzanych stron jest (dla tego użytkownika z alergią na reklamy) bezużyteczne.

Czy może to być sytuacja tymczasowa, ponieważ funkcje kompatybilnych programów do blokowania reklam są (szybko!) Ulepszone i ustabilizowane, a możliwości moich starych programów do przywracania zostały przywrócone? Czy może wynika to z ograniczeń narzuconych przez nową architekturę Safari 12, a zatem prawdopodobnie będzie się utrzymywać (lub poprawiać glacjalnie)?


1
Z jakiego konkretnego narzędzia do blokowania reklam korzystasz?
nohillside

Odpowiedzi:


14

Sytuacja prawdopodobnie się utrzyma.

Blokery treści oferowane przez Safari są ograniczone do 50000 wpisów. Na przykład uBlockOrigin potrzebuje znacznie więcej. 1Blocker na iOS omija ten problem, wykorzystując wiele z nich i łącząc je. To kolejne wbudowane ograniczenie techniczne , które powoduje, że 1Blocker jest z natury mniej skuteczny.

W każdym razie różnią się one od koncepcji stosowanej w tradycyjnych blokerach - wymagającej przepisania. Apple twierdzi, że byłyby one „szybsze i bezpieczniejsze”. Może. Widzimy tylko, że nasze wypróbowane i przetestowane ulubione rozszerzenia już nie działają, a jeśli są jeszcze gotowi następcy, najwyraźniej nie są w stanie sprostać zadaniu na poziomie, do którego wielu było przyzwyczajonych.

W połączeniu z nowo wprowadzonymi ograniczeniami dla programistów wymagających dystrybucji App Store, zniechęca to niezależnych programistów. Te ostatnie to sztuczne egzekwowanie polityki. Zwiększa to koszt deweloperów i prawdopodobnie spowoduje wycofanie najbardziej przydatnych wtyczek.

TamperMonkey i deweloperzy uBlockOrigin lub JSBlocker nie są zadowoleni. I przynajmniej dla tych trzech wydaje się, że upuścili piłkę, powołując się na potrzebę dystrybucji i certyfikacji App Store jako zbyt kosztownej, zbyt kłopotliwej, nie wartej, złej na niektórych podstawowych zasadach:

Safari / iOS: Niestety, po sprawdzeniu prawnym, EFF uznał umowę programistyczną Apple'a za niedopuszczalną. Ponadto Safari wydaje się nie mieć pewnych możliwości rozszerzenia wymaganych przez Privacy Badger do prawidłowego działania.

W obecnej wersji technologia blokowania treści jest zbyt ograniczona co do zasady do blokowania wszystkiego, co musi zostać zablokowane. uBlockorigin podaje te same powody, co JSBlocker :

Safari ma funkcję o nazwie „Blokowanie treści”, która pozwala na niezwykle wydajne blokowanie zasobów zarówno w wersji Safari na komputery stacjonarne, jak i iOS. Tak bardzo, jak chciałbym włączyć to do JS Blocker, nie jest to możliwe. Użycie funkcji blokowania treści uniemożliwi JS Blocker pokazanie dokładnie tego, co dzieje się na stronie internetowej (tj. Nie zobaczysz, co jest dozwolone lub zablokowane). Spowoduje to również uszkodzenie wszystkich „innych” funkcji JS Blockera, takich jak wyświetlanie alertów w ochrona odcisków palców strony internetowej i płótna. Oprócz utraty funkcji, blokery treści są ograniczone do 50 000 reguł. Chociaż wydaje się, że jest to duża liczba, nie wystarcza do skutecznej ochronyi aby uruchomić program blokujący treści, trzeba by wyciąć wiele reguł. Dopóki Apple nie złagodzi ograniczeń (lub przynajmniej nie zwiększy liczby reguł, które mogą znajdować się w module blokującym zawartość), JS Blocker nie będzie korzystał z tego interfejsu API.

I:

Rozszerzenie aplikacji Safari

Nie mam doświadczenia w tworzeniu rodzimych aplikacji na komputery Mac; dlatego nie będę mógł odtworzyć JSB jako jednego.

Użytkownicy, którzy pobrali JS Blocker z Safari Extension Gallery, prawdopodobnie nie będą mogli zaktualizować oprogramowania poza wersję 5.2.2. Apple nie odpowiada na moje prośby o aktualizacje, mimo że twierdzą, że przyjmą zgłoszenia do końca 2018 r.

Wszyscy musimy złożyć skargę do Apple bezpośrednio i masowo. Szkoda, że ​​nie zrobiliśmy tego podczas szokującej fazy beta.

Wykorzystaj opinie o produktach - Apple , poczta e-mail, czat, blog, a jeszcze lepiej kanał opinii programistów, zgłaszaj błędy.

Złącze Zotero zamierza obejść głupotę egzekwowane przez przełączenie do skryptozakładki inne rzeczy przerwa w lewo i prawo i w tym środku . Jest to po prostu zbyt surowe:

Włącz rozszerzenie aplikacji w przeglądarce Safari Jeśli nie uczestniczysz w Programie rozwoju Apple lub jeśli nie skonfigurowałeś jeszcze tożsamości programisty dla istniejącego projektu Xcode, rozszerzenie aplikacji Safari nie zostanie podpisane certyfikatem rozwoju. Ze względów bezpieczeństwa Safari domyślnie ignoruje niepodpisane rozszerzenia, więc Twoje rozszerzenie nie będzie wyświetlane w preferencjach rozszerzeń Safari. Aby tworzyć bez certyfikatu, za każdym razem, gdy uruchamiane jest Safari, musisz nakazać mu ładowanie niepodpisanych rozszerzeń za pomocą menu Develop:

Wielu może myśleć, że chodzi o pieniądze, ale dla niektórych jest to raczej techniczne rozstanie sposobów:

Obsługa Safari Od wersji RES 5.2.2 Safari nie jest już obsługiwaną przeglądarką i nie będzie otrzymywać aktualizacji ani wsparcia od zespołu programistów. Chcemy wesprzeć Safari i zapewnić wszystkim wygodę użytkowania, jednak potrzebujemy pomocy Apple w tym zakresie poprzez ulepszenie opracowywania rozszerzeń i publikowania.

Apple ogłosiło, że od Safari 12 obsługa tego stylu rozszerzenia będzie przestarzała i przestanie działać.

Dlaczego to zrobiliśmy?

Ostatecznie sprowadziło się to do kierunku rozwoju rozszerzeń Safari. Główne przeglądarki, takie jak Google Chrome, Microsoft Edge i Mozilla Firefox, przyjmowały standard powszechnie znany jako „WebExtensions”. Zapewnia to jeden interfejs API we wszystkich przeglądarkach. Jest to niezwykle korzystne, ponieważ możesz opracowywać dla wszystkich głównych przeglądarek z jednej bazy kodu. Safari nie przyjmuje tego standardu i zamiast tego przechodzi na swój własny format, mocno polegając na Xcode. Wymagałoby to znacznych inwestycji od zespołu programistów do obsługi przeglądarki, a także głównych programistów mających dostęp do Xcode. Wspieranie tej zmiany oznaczałoby, że podstawa kodu dla OZE nie zostałaby ujednolicona.

Porzucenie wsparcia dla Safari nigdy nie polegało wyłącznie na pieniądzach, jak wielu uważa, nie mamy wendety przeciwko Apple. Dyskusja trwała wiele tygodni i nie wzięliśmy tego lekko.

Złóż skargę, złóż skargę ... lub przełącz się na inną przeglądarkę.


Po słusznym złożeniu skargi do Apple obejścia:

  1. wróć do blokowania opartego na hoście (przykład) [czy to mimo to?]
  2. użyj lokalnego serwera proxy, takiego jak https: //privoxy.og ( alternatywa do Sierra (nie produkowane ) ) [czy to mimo to?]
  3. połącz obie opcje z tym, co jest teraz dostępne jako rozszerzenia
  4. włącz ponownie uBlockorigin (niekompletne rozwiązanie i rozwój najwyraźniej się zatrzymał. Wydaje się, że potrzebuję wersji galerii, a nie wersji dla programistów)
  5. zmień na ka-block (nie tak skuteczny jak starsze metody, ale wydajny i bezpłatny, prawdopodobnie godny zaufania?)

Na razie możesz chcieć pozostać przy / downgrade do Safari 11.1.2 (ale nie na długo). Lub ponownie włączyć uBlockorigin w preferencjach, ignorując mylące ostrzeżenia o spowolnieniu lub bezpieczeństwie. (Jest to uciążliwe i zawsze tracę wszystkie moje niestandardowe ustawienia przy ponownym uruchomieniu aplikacji. Będziesz potrzebował wersji z rozszerzeniami-galerii )


Nie zalecane, tylko wymienione, aby zilustrować tragiczną sytuację!

Zacieniony non-'origin' wersja ublock wydaje się być z powrotem w grze, choć z wymienionych powyżej limitu 50.000.
Plus: Używaj ostrożnie, bez sankcji ze strony uBlockorigin https://github.com/gorhill/uBlock :

ublock.org mówi:

Ale to się zmienia. Jeśli zauważyłeś ostatnie aktualizacje produktu, to dlatego, że uBlock został nabyty przez zespół odpowiedzialny za AdBlock . Będziemy dużo inwestować w uBlock, aby pomóc mu spełnić obietnicę bycia jednym z najlepszych dostępnych programów blokujących reklamy.

Powraca również równie podejrzany Adblockplus . Informujemy, że właściciel firmy sprzedaje dane i sprzedaje reklamy („oczywiście tylko te dopuszczalne”). A ograniczenia są wciąż duże. Z komentarzy do tego wydania:

Poczucie Adblock Plus jest całkowicie zatracone bez list filtrów. W przeglądarce Safari brakuje przycisku „Odinstaluj”! Jak ręcznie usunąć rozszerzenie AdBlock?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.