Jaki jest najbezpieczniejszy sposób wyłączenia komputera Mac, który utknął w wygaszaczu ekranu?


3

Używam MacBooka Pro do pracy. Zgodnie z polityką mojego miejsca pracy, kiedy opuszczam biurko, blokuję ekran. W systemie MacOS High Sierra występuje błąd, w którym czasami, gdy wracam i odblokowuję ekran, wygaszacz ekranu pokazuje się i nie można go wyłączyć. Laptop jest więc bezużyteczny.

Jedynym sposobem, w jaki znalazłem powrót do mojego komputera Mac, jest przytrzymanie przycisku zasilania, dopóki laptop się nie wyłączy. Ale to nie jest bezpieczne zamknięcie; jeśli mam uruchomione jakieś maszyny wirtualne Parallels, są one zazwyczaj uszkodzone i muszę je przywrócić z kopii zapasowych.

Czy istnieje bezpieczniejszy sposób, aby zamknąć komputer Mac lub w inny sposób wrócić do niego? Jeśli tak, co to jest?


1
Przeszukałem trochę i okazało się, że „jedyną” poprawką jest zresetowanie pamięci NVRAM. Oto artykuł, który znalazłem na temat tego problemu i instrukcje, jak go naprawić. Został napisany dla OSX, ale to samo dotyczy macOS.
Jesse P.,

Czy myślałeś o sposobie rozwiązania problemu? Może przywrócenie systemu MacOS?
Mattia,

@Mattia Jestem otwarty na wypróbowanie poprawek, ale dopóki nie znajdę takiego, który działa, muszę znać najlepszy sposób na powrót do mojego laptopa.
Simon

Odpowiedzi:


1

Kilka potencjalnych pomysłów:

1. Staraj się unikać błędu wygaszacza ekranu: Wyłącz wygaszacz ekranu (ustaw go na „Nigdy”) i po prostu ustaw Oszczędzanie energii, aby wyłączyć ekran, aby zapobiec wypaleniu. Nadal możesz zablokować ekran za pomocą⌃⌘Q

2. Alternatywne metody logowania: Jeśli jest to dozwolone, włącz Udostępnianie ekranu i / lub zdalne logowanie w Preferencjach systemowych »Udostępnianie i sprawdź, czy możesz zalogować się przy użyciu telefonu za pomocą ssh lub vnc (polecam odpowiednio Monituj i Ekrany ).

3. Uśpij zamiast blokady: włącz „Hot Corner”, aby uśpić komputer Mac, a nie tylko blokować go wygaszaczem ekranu. Nie jest to tak wygodne, jak zamknięcie go i odejście, ponieważ przebudzenie zajmie trochę więcej czasu, ale jeśli nie wywoła błędu, być może warto?


1

Polecam przejrzeć własne strony pomocy firmy Apple, tj. Https://support.apple.com/en-us/HT201236

Szczególnie te dwa są przydatne:

Opcja – Command – przycisk zasilania lub Option – Command – wysuwanie nośnika: Przełącz komputer Mac w tryb uśpienia.

Przycisk Control – Shift – Power lub Control – Shift – Media Eject: Uśpij wyświetlacze.

Uśpienie komputera Mac zwykle usuwa problemy, takie jak problem wygaszacza ekranu. Czasami nawet miałem szczęście po prostu uśpić wyświetlacz, aby rozwiązać problem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.