Jak przechowywać wiadomości e-mail na serwerach dla poczty Apple?


3

Mój Mac Pro „pod koniec 2013 roku” ma mały wewnętrzny dysk SSD. Ponieważ Yahoo Mail i Google Mail mają dużą pamięć na swoich serwerach, nie widzę powodów, dla których mam przechowywać wiadomości e-mail na moim lokalnym dysku SSD. Czy klienta Apple Mail można skonfigurować w taki sposób, aby lokalnie przechowywał, powiedzmy, 1 miesiąc wiadomości e-mail? Następnie może pobierać starsze wiadomości e-mail na żądanie. Czy mogę tak skonfigurować Apple Mail?


Gmail ma limit 15 GB na darmowych kontach, a Yahoo ma limit 1 TB na darmowych kontach, więc nie jest nieograniczony.
abc

Jeśli jesteś klientem Google Suite dla Szkół i Uczelni, nie ma limitu miejsca, chyba że jest 4 lub mniej użytkowników, w którym to przypadku limit wynosi 1 TB na użytkownika.
IconDaemon

1
Jeśli określisz domyślną opcję (myślę ...), którą jest IMAP, wiadomości są przechowywane na serwerze i pobierane są tylko nagłówki. Czy to nie działa dla ciebie?
Steve Chambers

@ SteveChambers Nie mogę znaleźć tej opcji w ustawieniach Google IMAP.
Ruskes,

1
@ SteveChambers Chciałbym, aby klient Apple Mail zachowywał się jak klient poczty na telefonie iPhone. Klient poczty iPhone pobiera i przechowuje kilka tygodni wiadomości w lokalnej pamięci. Wiadomości e-mail są nadal przechowywane na serwerach pocztowych i zawsze można tam wrócić, aby je odzyskać. Czy Mac Mail może to zrobić?
user293836

Odpowiedzi:


1

Możesz rozpocząć od ustawienia Załączników pobierania na Brak w Mac Mail.

To i tak największa część maili, reszta to tylko tekst.

Jeśli podołasz temu zadaniu, możesz następnie wyeksportować wszystkie załączniki z pamięci lokalnej.

Znajdują się w ~/Library/Containers/com.apple.mail/Data/Library/Mail Downloads/

Możesz także wyeksportować całą skrzynkę pocztową, na przykład iCloud. Po prostu tworzy jego kopię, dzięki czemu możesz teraz usuwać wiadomości e-mail na komputerze Mac i odzyskać je później.

Aby to zrobić, kliknij skrzynkę pocztową prawym przyciskiem myszy i użyj opcji Eksportuj.

Czy wiesz, że za 1 USD / miesiąc możesz uaktualnić iCloud do 50 GB.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz, jeśli chcesz to zautomatyzować, np. Przechowywać e-maile przez miesiąc, a następnie Eksportować, potrzebujesz do tego procesu Automatora.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.