Zmień Apple ID na iPhonie, nie powodując „uszkodzenia” zakupów aplikacji / sklepów i przechowywania danych aplikacji


3

Mam stary iPhone 5. Ma na nim wiele aplikacji; w WhatsApp i innych aplikacjach jest długa historia wiadomości, których nie chcę usuwać.

Utworzyłem nowy Apple ID i chcę go używać na tym iPhonie.

Jak to zrobić bez powodowania uszkodzeń aplikacji / danych aplikacji? Ponadto, jeśli zmienię identyfikator, czy będę w stanie zaktualizować moje aplikacje?

Odpowiedzi:


0

Istnieje możliwość zmiany Apple ID na iPhonie. Możesz to zrobić, przechodząc do opcji Ustawienia> iTunes i App Store i wylogowując się przy użyciu swojego bieżącego identyfikatora Apple ID. Następnie możesz zalogować się przy użyciu nowego Apple ID.

Po pobraniu / zakupie aplikacji ze sklepu App Store zostanie ona połączona z identyfikatorem Apple ID używanym do pobierania / zakupu. Oznacza to, że jeśli zaczniesz używać innego Apple ID do pobierania / zakupu nowych aplikacji, nie będzie problemu z ich aktualizacją.

Jak wspomniałeś, masz na przykład zainstalowany WhatsApp. Jeśli w App Store dostępna jest aktualizacja WhatsApp, nadal możesz ją zaktualizować, ale musisz użyć hasła Apple ID swojego „starego” Apple ID.

Na marginesie, możesz wykonać kopię zapasową z historii WhatsApp (teksty i multimedia) w iCloud. Następnie możesz usunąć i ponownie zainstalować WhatsApp oraz przywrócić kopię zapasową.

Nie wiem, czy inne ważne dla Ciebie aplikacje mają tę samą funkcjonalność do tworzenia kopii zapasowej na iCloud.


Dzięki! To było naprawdę pomocne i dobrze wyjaśnione. Potrzebuję tylko danych Whatapp i aplikacji do przesyłania wiadomości (domyślnej aplikacji do przesyłania wiadomości na telefonie iPhone). W przypadku whatapp zdecydowanie skorzystam z tej funkcji tworzenia kopii zapasowych, o której wspomniałeś. Czy możesz również poinformować mnie, w jaki sposób mogę wykonać kopię zapasową danych wiadomości (domyślna aplikacja iPhone'a), aby odzyskać wiadomości na nowym telefonie iPhone z nowym identyfikatorem Apple?
pythonKai

Twoje dane w aplikacji wiadomości nie zostaną usunięte
Jules

-1

Mam na komputerze aplikacje, które zostały zakupione pod dwoma różnymi identyfikatorami Apple ID, a Mac po prostu prosi mnie o podanie identyfikatora użytkownika i hasła, które są powiązane z dowolną aplikacją podczas jej aktualizacji.

Oczywiście ten identyfikator to „autoryzacja dostępu do określonego konta na serwerach Apple”, a nie „autoryzacja do uruchomienia tej aplikacji na twoim komputerze”.

IPhone'y działają w zasadzie w ten sam sposób.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.