Klawisz polecenia nie działa poprawnie


1

mam Das Keyboard 4 Ultimate które używam z MacBookiem Pro od 2012 roku. Pewnego dnia mój syn zaczął naciskać losowe klawisze na klawiaturze, a teraz klawisz CMD wysyła następującą kombinację klawiszy:

The keys that show as being pressed when I press down on the CMD key

podczas gdy klawisz OPT wysyła następujące informacje:

enter image description here

Po podłączeniu klawiatury do innego komputera Mac działa poprawnie. Sprawdziłem jednak wszystkie ustawienia ułatwień dostępu, zastąpienia klawiatury i wszystko, o czym mogę myśleć. Próbowałem zresetować klawisze modyfikujące, przełączając się na inny język, aby sprawdzić, czy działa poprawnie, oraz resetowanie SMC . Wszystko bezskutecznie.

Czy ktoś ma jakąkolwiek radę, jak przywrócić go do normalnego stanu?


1
Nie widzę, jak by to się stało, gdyby a) klawiatura nie była programowalna lub b) nie masz narzędzia zewnętrznego, które zmienia mapowanie kluczy. Aby sprawdzić, czy jest to system MacOS lub klawiatura, odłącz zewnętrzną klawiaturę i spróbuj wpisać. Czy problem nadal istnieje? Możesz także spróbować uruchomić system w trybie awaryjnym (przytrzymaj klawisz Shift podczas uruchamiania)
Allan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.