Jak mogę przyspieszyć automatyczne ukrywanie / pokazywanie stacji dokującej?


91

Naprawdę podoba mi się funkcja automatycznego ukrywania doku w Mac OS X. Jednak animacja ponownego pojawiania się doku jest dla mnie trochę za wolna . Ponieważ jest to dość irytujące, wyłączam tę funkcję.

Czy można ręcznie skrócić czas ponownego pojawienia się stacji dokującej?

Btw: Wiem, że można użyć kombinacji klawiszy, Daby przełączyć automatyczne ukrywanie / pokazywanie stacji dokującej. Ale chcę rozwiązania bez użycia klawiatury.


1
Nie sądzę, że istnieje sposób na przyspieszenie animacji, możesz zmniejszyć dok i osiągnąć szybciej jego największy punkt?
Graeme Hutchison,

Jeśli używasz Lion, czy rozważałeś użycie Launchpada zamiast doku? Jest niesamowicie szybki, a aplikacje można uporządkować w kolejności, która ułatwia ich znajdowanie / klikanie. Korzystam ze stacji dokującej, ale znajduję Launchpad dość szybko i mogę rozważyć użycie go więcej ...
Richard

@GraemeHutchison Zmniejszenie doku niczego nie zmienia, niestety.
gentmatt,

@Richard Nie używam Launchpada, ponieważ jego animacje mają bardzo niski fps na moim Macbooku pro. Ponadto Launchpad domyślnie nie sortuje aplikacji (np. Alfabetycznie), dlatego wolę uzyskiwać dostęp do aplikacji za pośrednictwem folderu aplikacji w doku. Co więcej, nie podoba mi się, że Launchpad rozciąga się na cały ekran. Kąt widzenia jest dla mnie za duży. Ale to chyba moje 2 centy.
gentmatt,

1
Nie sądzę, że OP tak naprawdę martwił się samą animacją, na którą wiele odpowiedzi miało problem. Myślę, że OP chce, tak jak ja, aby Dock wyszedł szybciej. Największym opóźnieniem jest tutaj opóźnienie początkowe. (Nawet jeśli tak naprawdę nie jest to największe opóźnienie, jest ono postrzegane jako opóźnienie). Dla mnie rozwiązanie opublikowane przez genmatt było więc idealne. Zastosowałem go, teraz mój Dock czuje się całkowicie responsywny. Polecam to OP (jeśli są na Lwie).
GreenAsJade

Odpowiedzi:


145

Aby Dock natychmiast wrócił do widoku, gdy jest potrzebny, zamiast przesuwać, otwórz okno Terminal i wpisz następujące polecenie:

defaults write com.apple.dock autohide-time-modifier -int 0;killall Dock

Uważam to za przydatne, ale jeśli chcesz, aby animacja dokowania pojawiała się ponownie przez ułamek sekundy, spróbuj wykonać następujące czynności:

defaults write com.apple.dock autohide-time-modifier -float 0.15;killall Dock

Aby przywrócić domyślny efekt przesuwny, otwórz okno Terminal i wpisz następujące polecenie:

defaults delete com.apple.dock autohide-time-modifier;killall Dock

1
Tak, @Lri, rozwiązania są inspirowane książką Mac Kung Fu .
Marius Butuc,

Wreszcie! Szukałem odpowiedzi na „wieki”. Dziękuję Ci bardzo.
gentmatt,

@Matt witamy! :)
Marius Butuc,

Działa to w Mavericks. To nie tylko eliminuje animację, ale także eliminuje pozorne małe opóźnienie przed animacją. Staje się natychmiastowy!
Marquez

Czy można to zrobić również w pasku menu, ponieważ może on wyświetlać / ukrywać animację?
Oliver Dixon

85

Możesz ręcznie ustawić czas potrzebny na pojawienie się stacji dokującej.

W przeciwieństwie do autohide-time-modifierpodpowiedzi opublikowanej przez Mariusa Butuca, to polecenie nie usuwa animacji Docku, gdy się pojawi.

Najpierw aktywuj automatyczne ukrywanie w Preferencjach systemowych → Dock → Autohide lub wpisz + + D Następnie otwórz Terminal i wpisz:

defaults write com.apple.dock autohide-delay -float 0; killall Dock
  • 0to czas, w którym Dock pojawia się w sekundach. Można wybrać pływaki oraz całkowite przykład 2, 0.5...
  • killall Dock powoduje ponowne uruchomienie Docka.

Przywróć domyślne zachowanie za pomocą ...

defaults delete com.apple.dock autohide-delay; killall Dock

Pamiętaj, że w com.apple.dock rozróżniana jest wielkość liter.

Według MacOSHints ta sztuczka została znaleziona przez inżynierię wsteczną od programisty Christiana Baumgart z Hyperdock .

To polecenie działa tylko w systemie OS X 10.7 lub nowszym.


6
Nie sądzę, że OP tak naprawdę martwił się samą animacją, na którą wiele odpowiedzi miało problem. Myślę, że OP chce, tak jak ja, aby Dock wyszedł szybciej. Żeby było jasne: myślę, że to jest pytanie PO - „jak mogę sprawić, by Dock wyszedł szybciej?” Największym opóźnieniem jest tutaj opóźnienie początkowe. (Nawet jeśli tak naprawdę nie jest to największe opóźnienie, jest ono postrzegane jako opóźnienie). Dla mnie rozwiązanie opublikowane przez genmatt było więc idealne. Zastosowałem go, teraz mój Dock czuje się całkowicie responsywny - oto odpowiedź na „prawdziwe” pytanie. Polecam to OP
GreenAsJade

1
Nie działało to dla mnie na indywidualności.
Marquez

1
Tak samo, obawiam się. Bez różnicy na Mavericks.
VLostBoy

To działa dla mnie na indywidualistów
Hải Phong

Działa świetnie na El Capitan
Jose Rui Santos

45

Modyfikacje w odpowiedziach @ gentmatt i @Marius Butuc są ważne. Przeprowadziłem kilka testów i moim zdaniem opóźnienie (przed rozpoczęciem animacji slajdów) powinno wynosić zero, a czas trwania animacji powinien wynosić 0,4 s (aby poczuć się naturalnie, ale szybko). Możesz łatwo zastosować te ustawienia, ukrywając Dock (> Dock> Włącz ukrywanie lub ⌥⌘D) i wprowadzając następujące polecenia w Terminalu:

defaults write com.apple.dock autohide-delay -int 0
defaults write com.apple.dock autohide-time-modifier -float 0.4
killall Dock

Możesz zmienić wartości 0i 0.4sprawdzić, czy inne ustawienie będzie dla Ciebie lepsze. Nie zapomnij zmienić intna, floatjeśli chcesz użyć pływaka zamiast 0.

Jeśli ci się nie podoba, możesz cofnąć zmiany za pomocą następujących poleceń:

defaults delete com.apple.dock autohide-delay
defaults delete com.apple.dock autohide-time-modifier
killall Dock

czuć się naturalnie?
SoilSciGuy

@SoilSciGuy Z „naturalną” miałem na myśli uczucie podobne do domyślnej animacji.
Jonathan

1
to małe rzeczy +1
2Toad

2
Doskonały! Dokładnie to, czego chciałem - bez opóźnienia, krótki czas trwania. Dzięki!
Subfuzion

2
Zdecydowanie najlepsza odpowiedź. Powinien być zaakceptowany.
f1nn

3

Uważam również, że Dock jest powolny w użyciu, a Launchpad może być powolny. Możesz wypróbować program uruchamiający aplikacje, taki jak LaunchBar lub Alfred. Ten pierwszy jest programem płatnym (z darmową wersją demonstracyjną), ten drugi jest bezpłatny. Albo pozwalają bardzo szybko uruchamiać aplikacje wraz z setkami innych funkcji z aplikacjami, plikami, folderami i innymi. Nie używam ani nie brakuje mi Launchpada ani Docka ... nawet na nowym komputerze Mac są one zbyt wolne, nie wspominając już o sterowaniu myszą.


Dziękuję Ci. Używam już Alfreda (i wcześniej Quicksilvera) w Spotlight. Ponieważ używam dysku SSD, jest to jeszcze bardziej niesamowite. Wyniki pojawiają się natychmiast. Ponieważ jednak szukam odpowiedzi typu „kliknij, aby wybrać”, nie jest to wystarczające. ;)
gentmatt,

Głosowanie jako przydatna odpowiedź na pierwotne pytanie. Nie możesz wiedzieć, jakie rozwiązania OP już odrzucił, chyba że powie tak w swoim pytaniu.
Jonathan Van Matre,

1

To trochę kłopotów, ale sprawia, że ​​Dock wydaje się nieco szybszy.

Jeśli Twój dok znajduje się po prawej stronie ekranu (mój jest; zmień to dla wybranej lokalizacji Docka), ustaw górne i dolne prawe Gorące narożniki, aby uruchomić Launchpad. Gdy mysz uderza w gorący kąt, natychmiast uruchamia akcję, a nie po krótkim opóźnieniu dzięki funkcji Dock Hiding. Jeśli Dock jest ukryty, a Launchpad zostanie uruchomiony, pojawi się Dock. Zignoruj ​​Launchpad; kliknij, co chcesz w Docku.

Jeśli więc przesuniesz mysz do krawędzi, Dock pojawi się po krótkim opóźnieniu, ale uderzysz w jeden z rogów, a dok pojawi się szybciej. Reszta ekranu (np. Launchpad) rozprasza uwagę, ale jeśli możesz to zignorować, uzyskasz pożądane wyniki.


1
Dziękuję za Twoją odpowiedź. Ponieważ Launchpad nie działa dobrze, nie chcę go używać. Efekt cienia pojawiający się na Launchpadzie nie jest płynny na moim MBP 3,1. Ponieważ jest tak wolny, nie ma realnego zysku. Poza tym wszystkie gorące rogi są już zarezerwowane dla innych funkcji.
gentmatt,

OK Na moim komputerze sprawia to, że Dock pojawia się szybciej, ale twoje doświadczenie jest oczywiście inne.
Daniel

Głosowanie jako przydatna odpowiedź na pierwotne pytanie. Nie możesz wiedzieć, jakie rozwiązania OP już odrzucił, chyba że powie tak w swoim pytaniu.
Jonathan Van Matre,

1

@gentmatt, zawsze instaluję Secrets na moim komputerze. Ma wiele różnych zmiennych systemowych i aplikacji, które można przełączać lub ustawiać, a animacja doku jest jedną z nich. Pozwala również na umieszczenie podkładek dystansowych na doku, aby uporządkować je przez blok trochę. A najlepsze jest to, że działa jako panel sterowania, więc nie jest wymagane doświadczenie w Terminalu. http://secrets.blacktree.com


Dzięki! Dowiedziałem się o stronie, ale nigdy nie zauważyłem, że mają one prefPane do pobrania. Dziękuję bardzo :)
gentmatt

1

Aby było trochę łatwiej ... tutaj odpowiedź Jonathana z średnikami, dzięki czemu można wszystko skopiować i wkleić do okna terminala za jednym razem. (I poprawiłem czas animacji tak, jak mi się podoba). DUŻE WIELKIE Uznania dla Jonathana za tę sugestię, próbowałem głosować na niego, ale nie mam wystarczającej liczby przedstawicieli!

Otwórz Terminal i skopiuj do niego następujący kod :)

defaults write com.apple.dock autohide-delay -int 0; defaults write com.apple.dock autohide-time-modifier -float 1.0; killall Dock

Popraw liczbę -float, aby zmienić czas animacji


1
Ale odpowiedź Jonathona można wyciąć i wkleić w Terminalu za jednym razem
użytkownik151019

1
Steve Hall, twój kod (z średnikami i wklejaniem kopii) działał dla mnie. Dziękuję Ci!! Macbook Pro pod koniec 2011 roku OS X Mavericks

1

Niezły samouczek, ale problem polega na tym, że po skierowaniu myszy na obszar dokowania nadal pojawia się trochę. Aby zmniejszyć opóźnienie, musisz użyć tego kodu

defaults write com.apple.Dock autohide-delay -float 0 && killall Dock

W ten sposób pojawia się natychmiast! I możesz zostawić 1 sekundową animację, aby wyglądała ładnie i gładko

defaults write com.apple.dock autohide-time-modifier -int 1 && killall Dock

0

Krótka odpowiedź: Nie ma znanego sposobu na przyspieszenie animacji.

Ale możesz być w stanie uczynić go nieznacznie szybszym z kilkoma poprawkami.

Najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie jednej z zewnętrznych aplikacji do ulepszania, takich jak Cocktail lub TinkerTool, i wyłączenie cukierków związanych z Dockiem.

Polecam TinkerTool, ponieważ ma teraz więcej opcji związanych z dokowaniem.

W szczególności polecam wyłączenie „Użyj przezroczystych ikon Docka, aby pokazać ukryte aplikacje”. I włącz „Wyłącz trójwymiarowy efekt szkła Docka”.

Prawdopodobnie przyniesie to tylko minimalną korzyść, ale może trochę pomóc.

A jeśli ktoś nigdy nie dowiedzieć się, jak przyspieszyć tę animację, to będzie zespoły na koktajl lub TinkerTool, więc z jednej z tych aplikacji oznacza prawdopodobnie będziesz jednym z pierwszych, którzy wiedzą.

ETA: Najszybszy ze wszystkich: wyłącz automatyczne ukrywanie.

Trzymam Docka po prawej stronie i zajmuje on niewiele nieruchomości na ekranie. Cenne są głównie pionowe piksele.

A dzięki nowej funkcji Lion FullScreen, jeśli naprawdę będę musiał ją ukryć, aby zminimalizować zakłócenia, po prostu wybieram FullScreen z bieżącą aplikacją.


Dzięki. Próbowałem różnych opcji za pomocą TinkerTool. Niestety bez powodzenia. BTW, jestem pewien, że powolny wygląd stacji dokującej nie jest problemem renderowania, ponieważ jest tak powolny dla dowolnego komputera Mac. Dlatego ustawienia wizualizacji nie powinny mieć znaczenia. Wydaje mi się, że powolny wygląd jest raczej funkcją na wypadek, gdybyś przypadkowo zatrzymał się nad dolną częścią ekranu.
gentmatt,

Dokładnie ... to jest jak wypalony „Czy na pewno potrzebujesz Docka?” funkcja. TinkerTool może na przykład zmniejszać rzeczywisty czas renderowania z 50 ms do 25 ms, ale jeśli to zakodowane opóźnienie wstępne wynosi około 400 ms, różnica między 450 ms a 425 ms będzie minimalnie zauważalna. Osobiście po prostu trzymam Docka po prawej stronie i wyłączam automatyczne ukrywanie ... we wszystkich panoramicznych nieruchomościach, równie dobrze mogę użyć tych pikseli do czegoś. :)
Jonathan Van Matre,

-1

przez Cocktail.app

Za pomocą tej aplikacji możesz modyfikować prawie wszystko.


1
Jak Ty to robisz?
user151019,

Otwórz Koktajl - Interfejs - Dok - Opóźnienie automatycznego pokazu
csabigabi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.