Mój komputer Mac trzy razy emituje sygnał dźwiękowy podczas uruchamiania. Co to znaczy?


30

Kiedy próbuję uruchomić komputer Mac, słyszę tylko dziwne sygnały dźwiękowe. Piszą w następujący sposób:

BEEP BEEP BEEP [3 sekundy przerwy] BEEP BEEP BEEP [3 sekundy przerwy] i trwa do momentu wyłączenia zasilania.

Do tej pory mam:

 • sprawdzane za pomocą Apple KB - Informacje o dźwiękach uruchamiania Maca i ten wzór nie jest wymieniony jako oficjalna forma komunikacji.
 • uruchomił się ponownie kilka razy i pojawia się ten sam dokładny wzór.
 • użył timera do sprawdzenia, czy jest to zdecydowanie 3 sekundy pomiędzy 3 dźwiękami.
 • uruchomiono w Apple Hardware Test i nie znaleziono problemów po uruchomieniu testów rozszerzonych

Czy mój komputer Mac jest opętany? Zakładając, że nie, co mi to mówi?

tło

Z różnych powodów chcę ponownie zainstalować oryginalny system Mac OS X. W tym celu próbuję uruchomić komputer z oryginalnej płyty Snow Leopard w SuperDrive. Nie mam powodu podejrzewać problemu z dyskiem (brak zadrapań lub innych oznak uszkodzenia i dobrze uruchamia MacBooka Pro z połowy 2009 roku) lub z napędem optycznym (ładuje inne dyski dobrze).

Mac uruchamia się inaczej (normalnie i w trybie awaryjnym), ale po prostu nie chce się uruchomić z tego dysku i nie mam pojęcia, dlaczego, ale jestem pewien, że kluczem są sygnały dźwiękowe! :)

Dane techniczne:

 • iMac, 27 ", połowa 2011 r
 • 16 GB pamięci RAM
 • 2 GB GDDR5 (Radeon HD 6970M)
 • Intel Core i7 3,4 GHz
 • Mac OS X El Capitan 10.11.6 zainstalowany na dysku wewnętrznym

Aktualizacja

Po sprawdzeniu odpowiedzi Monomeetha mogę dodać, że oryginalna płyta Snow Leopard, z której próbuję się uruchomić, jest w rzeczywistości wersją detaliczną zawierającą 10.6.3. wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
„Będę postępować zgodnie z radą Monomeeth i zaktualizować moje pytanie o wyniki”. - Pamiętaj, że ogólnie nie powinieneś edytować wyniku podążania za wskazówkami dotyczącymi odpowiedzi na samo pytanie; zamiast tego zaakceptuj tę odpowiedź (jeśli zadziała) i zostaw opis wyniku jako komentarz do tej odpowiedzi.
V2Blast

Miałem prawie identyczny problem, który był spowodowany - jak się wydawało - luźnym ramanem. Odkręciłem tył, wyjąłem akumulator, wyjąłem siłownik, sprawdziłem pod kątem uszkodzeń (nie widziałem), na dobre zmieniłem położenie kart i wszystko w porządku. Dodatkowym problemem, jaki miałem, było to, że jeśli klawiatura zginała się podczas przenoszenia, komputer wyłączałby się lub uruchamiał ponownie. To jest dla każdego, kto to czyta i mówi: „mój problem jest tak blisko, ale inny”, jak ja <3
Throsby

Odpowiedzi:


45

Nie, twój komputer Mac nie jest opętany. I tak, próbuje ci coś powiedzieć!

Zapętlanie trzech sygnałów dźwiękowych w ciągu trzech sekund podczas uruchamiania oznacza, że ​​iMac informuje Cię, że system operacyjny, z którego próbujesz się uruchomić, jest niezgodny ze sprzętem Mac.

Innymi słowy, dysk Snow Leopard, z którego próbujesz się uruchomić, zawiera wersję Snow Leopard wcześniejszą niż 10.6.6 (najwcześniejszą, którą Twój iMac może obsługiwać).

Domyślam się, że nie używasz szarej płyty dostarczonej z komputerem iMac. Może to być inny komputer Mac lub wersja detaliczna wcześniejsza niż 10.6.6.

Jedynym sposobem na obejście tego jest użycie innej płyty lub wykonanie następujących czynności:

 1. Uruchom komputer iMac w trybie dysku docelowego , naciskając i przytrzymując Tklawisz podczas uruchamiania
 2. Podłącz go do swojego MBP z połowy 2009 roku za pomocą kabla FireWire (po podłączeniu będzie postrzegany przez MBP jako zewnętrzny dysk twardy)
 3. Uruchom MBP z płyty Snow Leopard
 4. Teraz zainstaluj Snow Leopard na dysku zewnętrznym (tj. Dysku iMaca)
 5. Uruchom ponownie MBP z napędu iMac, a następnie zaktualizuj Snow Leopard do najnowszej wersji (tj. 10.6.8), aby mieć pewność, że dobrze uruchomi iMaca
 6. Zamknij zarówno MBP, jak i iMaca, a następnie spróbuj zrestartować iMaca w normalny sposób z dysku wewnętrznego, na którym jest teraz zainstalowany Snow Leopard.

OSTRZEŻENIE: Zawsze powinieneś mieć kopię zapasową swoich danych, szczególnie podczas wykonywania takich operacji!


2
Wahałbym się, czy to polecić - jeśli nie uruchamia się z dysku CD, czy naprawdę jest prawdopodobne, że uruchomi się z dysku?
Kevin,

2
@Kevin: Podobny proces instalowania systemu Windows 10 na starszych komputerach iMac działa dobrze (gdzie Bootcamp jest ograniczony do systemu Windows 8), więc może działać dobrze.

2
@Kevin Dzięki za komentarz. Sygnalizacja dźwiękowa opisana przez OP zdecydowanie oznacza, że ​​system operacyjny nie jest kompatybilny. Ponieważ próbują zainstalować system Snow Leopard, wiemy, że musi to być wersja od 10.6.0 do 10.6.5, z której próbują się uruchomić, ponieważ ich iMac obsługuje wersje od 10.6.6 do 10.6.8. Tak więc, zakładając, że nie ma innych nieznanych problemów, to podążanie za moimi krokami będzie działać tak długo, jak pamiętają o zrobieniu kroku 5 (ponieważ to zaktualizuje zainstalowaną wersję do kompatybilnej). Mam nadzieję, że OP złoży raport w obu przypadkach. Jeśli masz inne pytania, możesz je zadać. :)
Monomeeth

3
@ user301113 Tak, to na pewno pasuje! I dziękuję, że wróciłeś, by podzielić się swoimi wynikami, z pewnością pomoże innym na starcie! :)
Monomeeth

4
@Monomeeth Jesteś legendą! Podążyłem za tobą i mój Mac ładnie mruczi teraz na Snow Leopardzie. To było naprawdę bardzo łatwe do zrobienia. :)
user301113,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.