Masywny plik .dmg w / Users / username / firmware / folder: wszelkie pomysły co do cholery jest?


2

Odkryłem, że w folderze / Users / username / firmware na moim Macu znajduje się plik 2.5dGB (High Sierra v. 10.13.6). Nazwa pliku to <058-97232-130.dmg>. Istnieje również kilka innych plików dmg, bliżej rozmiaru 80 MB.

Myślałem, że to jakiś rodzaj aktualizacji oprogramowania dla mojego telefonu, z wyjątkiem tego, że to plik .dmg, a nie ipsw. Wyszukałem nazwę pliku i lokalizację folderu, ale nic nie znalazłem. Jakieś pomysły?

EDYCJA: Oh, jeszcze jedna dziwna rzecz: data utworzenia / ostatniej modyfikacji pliku to „styczeń / 9/07” (ta sama data dla innych plików .dmg w folderze). Ale mam swój komputer w 2013 roku, więc nie jestem pewien, co nam to mówi.


To nie jest aktualizacja oprogramowania firmowego Apple - we wszystkich systemach operacyjnych Apple zapisuje aktualizacje oprogramowania układowego /Applications/Utilities/. W rzeczywistości ten folder nie istnieje nawet domyślnie - jest to pakiet aktualizacji oprogramowania układowego innej firmy.
njboot

1
Po pierwsze, witamy w Ask Different! :) Mam nadzieję, że znajdziesz tę stronę jako przydatny zasób! Być może warto zbadać posiadany sprzęt, ponieważ jest to najprawdopodobniej związane z aktualizacjami oprogramowania sprzętowego dla niektórych urządzeń innych firm (np. Routera, drukarki itp.). Pamiętaj, że niekoniecznie musi to być sprzęt podłączony do komputera Mac - może to oznaczać, że właśnie używałeś komputera Mac do pobrania plików, które później wykorzystałeś do aktualizacji oprogramowania (np. PVR, car audio / nawigacja itp.).
Monomeeth

Hmm, dobrze. Powinienem był wspomnieć, ale widzę inne pliki / foldery, które sugerują, że ma to coś wspólnego z iPhone'em, jak „kernelcache.release.iphone7”. Teraz podejrzewam, że jest to związane z oprogramowaniem iMyFone iOS System Recovery, które - ze względu na to, gdzie mieszkam - skończyło się na tym, że zacząłem korzystać z niego, kiedy mój iPhone został zdemolowany podczas aktualizacji iOS. Sprawdzę u twórcy oprogramowania, czy mogę usunąć plik (tj. Czy będzie on automatycznie pobierany jeszcze raz, jeśli / kiedy będę tego potrzebował). Dzięki!
Gord Sellar

Zmień to w odpowiedź, abyśmy mogli zamknąć to pytanie, a ty możesz zdobyć punkty.
Buscar웃

Planując to zrobić, po otrzymaniu potwierdzenia, że ​​tak właśnie jest w przypadku twórcy oprogramowania. Jeśli nie wrócę, zmienię moje powyższe w odpowiedź (z zastrzeżeniami). Dziękujemy za radę, a także ciepłe powitanie, ludzie!
Gord Sellar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.