Jak zmienić układ klawiatury komputera Mac w Wielkiej Brytanii na odwrotny ukośnik


1

To normalny układ klawiatury PC w Wielkiej Brytanii:

enter image description here

Widzimy odwrotny ukośnik w lewym dolnym rogu (po prawej stronie zmiany).

Ale konfiguracja Mac dla układu komputerowego w Wielkiej Brytanii, ukośnik odwrotny znajduje się w lewym górnym rogu (po lewej stronie cyfry 1), zobacz następujące ustawienia:

enter image description here

Tak więc, gdy używam obu komputerów Mac i Windows razem, ten klucz zawsze myli mnie z innym wyjściem!

Klawiatura układu w Wielkiej Brytanii to standard ISO, a komputer Mac wykrywa również ISO. Jedynym problemem jest klucz po lewej stronie z jest przełączany za pomocą klawisza po lewej stronie 1.

Układ klawiatury brytyjskiej:

  1. klucz po lewej stronie z powinien być: \ i |
  2. klucz po lewej stronie 1 powinien być: ` i ¬

Ale mac je przełącza.


Witaj Xin, witamy w Ask Different. Tak, układy komputerów Mac „British - PC” i klawiatury PC w Wielkiej Brytanii są rzeczywiście inne, opisane w Wikipedii: pl.wikipedia.org/wiki/… , ale możemy tylko zgadywać „dlaczego” tak właśnie jest (tylko Apple ma odpowiedź). Zalecałbym przepisanie pytania, w przeciwnym razie prawdopodobnie zostanie ono oznaczone jako „głównie oparte na opiniach” i ostatecznie zamknięte.
jaume

Jaką klawiaturę robisz? tak właściwie masz połączenie? - to robi różnicę. Czy to Apple kbd, czy „windows”.
Tetsujin

1
@jaume ok dostałem to. Zmodyfikuję więc pytanie, jak przełączyć te dwa klawisze na komputerze Mac, aby zrobić to samo z normalnym układem w Wielkiej Brytanii.
Xin Meng

Używam Ukulele do tworzenia własnych układów klawiatury.
theonlygusti

Po dalszych eksperymentach musimy wiedzieć nie tylko dokładnie, jaką klawiaturę masz połączoną, ale także jakiego systemu operacyjnego używasz [& amp; dokładnie, co Mac przydałby się w dodatkowych informacjach]
Tetsujin

Odpowiedzi:


2

Wygląda na to, że jest kontrolowany przez to, co faktycznie łączysz ... ale dzieje się coś jeszcze, nadal próbuję się doskonalić.
Najlepszym wnioskiem, jaki mogę w tej chwili wyciągnąć, jest „to błąd”, ale wydaje się, że przynajmniej częściowo został on rozwiązany w High Sierra i Am. Mojave.

To jest brytyjska klawiatura Apple na Mojave [potwierdzona identyczność w High Sierra]

Kiedy po raz pierwszy otworzysz panel, będzie to oznaczało ANSI.

enter image description here

Naciśnij Shift [który odkryłem przez przypadek próbując zrobić zrzuty ekranu] zmienia się na ISO.

enter image description here

Następnie dodaj brytyjski komputer i wzmacniacz wydaje się, że zachowuje te informacje ...

enter image description here

Teraz przekonałem go, żeby pokazać, że nie mogę go „złamać”, wydaje się trzymać tak daleko.


Jednak testując na El Capitan, nie mogę przekonać go, aby przerzucił się na ISO, bez względu na to, co robię - pozostaje jako ANSI ...

enter image description here

Przetestuj na maszynie El Cap, zamieniając dokument TextEdit z brytyjskiego na brytyjski PC - mimo że panel sterowania nadal twierdzi, że to ANSI po wyczyszczeniu wszystkich prefiksów i amp; ponowne wykrywanie klawiatury ...

enter image description here

Mac „wie”, że to ISO, ale nie wyświetla się tak jak w panelu sterowania Źródłami wejściowymi klawiatury.


Masz klawiaturę z dodatkowym kluczem obok z, który El Capitan nie rozpozna jako ISO, nawet jeśli używasz różnych środków zaradczych w m10lmac.blogspot.com/2009/12/fixing-keyboard-type-problems.html ?
Tom Gewecke

Tylko niewielka liczba użytkowników ma problemy z klawiaturami ISO, więc nie widzę, jak to będzie „błąd”.
Tom Gewecke

Wypróbowałem 2 różne kbds na El Cap Mac - 10-letnim Mac Pro 3,1. Ten problem pojawił się tam od czasów nowych i nie wpływa na to, w jaki sposób klawiatura faktycznie się wpisuje, w jaki sposób pojawia się w tym CP. Przetestowałem go dzisiaj z jego obecną klawiaturą i wzmacniaczem komputerowym Logitech UK przedłużony został również oryginalny Apple przewodowy UK. Próbowałem zrzucić plist i wzmacniacz kbd regeneracja z asystenta konfiguracji. Brak zmiany. Pod każdym innym względem maszyna wydaje się zachowywać tak, jak powinna. Ten sam problem występuje zarówno w High Sierra, jak i Mojave, dopóki nie dotkniesz klawisza Shift. Nadal mówię „błąd”. Odpowiedź edytowana.
Tetsujin

@Tetsujin moja wersja mac macOS High Sierra wersja 10.13.4. jaka jest twoja wersja mac? Myślę, że masz odpowiedni brytyjski układ komputerowy backslash obok Z. Ale wciąż nie mogę go znaleźć
Xin Meng

@Tetsujin Dzięki za wyjaśnienie, że nie masz problemu z pisaniem, tylko problem z wyświetlaniem w okienku preferencji. Ale Xin Meng ma problem z pisaniem, co moim zdaniem jest innym zwierzęciem.
Tom Gewecke

2

Wygląda na to, że masz klawiaturę amerykańską (ANSI), gdzie nie ma klawisza z literą po lewej stronie Z. Czy to prawda? W przypadku „normalnego” układu w Wielkiej Brytanii musisz mieć klawiaturę europejską (ISO), która ma ten dodatkowy klucz.

Jeśli masz klawiaturę ISO z dodatkowym kluczem, masz problem z typem klawiatury .


Nie, mam zdecydowanie klawiaturę ISO. Ponieważ klawiatura układu w Wielkiej Brytanii jest standardem ISO, a komputer Mac wykrywa również ISO. Jedynym problemem jest klucz po lewej stronie z jest przełączany za pomocą klawisza po lewej stronie 1. Układ klawiatury brytyjskiej: 1. klawisz po lewej stronie z powinno być: ` and | `2. klucz po lewej stronie 1 powinno być: `` `i ¬ Ale mac jest przełączany.
Xin Meng

@TomGewecke - Myślę, że znaleźliśmy błąd z częściowym obejściem. Zobacz moją odpowiedź; chociaż nadal eksperymentuję ...
Tetsujin

@xin meng Zrzut ekranu ustawień NIE jest wyraźnie ISO, ale ANSI. Więc twoja maszyna NIE rozpoznaje poprawnie klawiatury, jeśli twoja klawiatura ma dodatkowy klucz.
Tom Gewecke

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.