Jak mogę zaciemnić małą część obrazu w systemie macOS?


Odpowiedzi:


10

Preview, wbudowany w macOS, ma kilka narzędzi do tego. Najpierw otwórz obraz w podglądzie (domyślna aplikacja do obrazów), a następnie wybierz przycisk Opisz na pasku narzędzi.

Opcje zaciemniania:

  • Użyj narzędzia do zaznaczania, aby dokonać wyboru na obrazie, a następnie naciśnij klawisz Backspace, aby usunąć ten obszar. W przypadku typów plików obsługujących przezroczystość obszar zostanie usunięty, w przeciwnym razie zostanie zapisany jako biały.

  • Użyj prostokąta lub innego kształtu i ustaw kolor wypełnienia.


1
Jestem ciekawy, jak udało ci się zrobić pierwszy zrzut ekranu? Wygląda znacznie lepiej, gdy jest używany do podświetlania elementu. Wbudowana funkcja czy aplikacja innej firmy?
Nimesh Neema

2
@Nimesh Jest to funkcja podglądu :) z dołu narzędzia kształtów , zrobiłem to dla tego pytania ze względu na nacisk na podgląd, ale ogólnie używam odręcznych czerwonych kółek
grg

Powinienem zagłębić się w narzędzia, których używam: - |
Nimesh Neema

5

Aplikacja Skitch ma atrakcyjne wizualnie narzędzie „pixellate”, którego można użyć do zaciemnienia fragmentów obrazu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Warto zauważyć, że istnieją znane metody odzyskiwania informacji ukrytych za takimi pikselowymi blokami. Poznaj swój model zagrożenia: o jakiego przeciwnika się martwisz? W szczególności ten rodzaj ataku został zastosowany przeciwko osobom, które pikselują swój numer konta na czekach. Format liczb na czeku jest bardzo regularny, co ułatwia atak. Arbitralny tekst jest trudniejszy do odzyskania.
Cort Ammon

Znalazłem artykuł Lifehackera, który przedstawia tę „metodę” deobfuskacji, ale nie jestem przekonany o jej praktyczności. Preferuję metodę pixillacji, ponieważ ma ona bardziej miękki wygląd niż „zredagowany” wygląd, jaki można znaleźć w odtajnionych tajnych dokumentach.
IconDaemon

Oto artykuł , który łączy artykuł . Byli w stanie wykorzystać ukryte modele markowa do znacznej automatyzacji procesu. Przedstawili wskaźniki sukcesu dla różnych rodzajów tekstu (numery kont, język naturalny itp.). Mając na uwadze powyższe, zgadzam się w pełni, że metoda pikselacja nie wyglądają lepiej.
Cort Ammon

3

Ogólną praktyką jest otwieranie obrazu za pomocą Preview.app i używanie narzędzi do rysowania w celu zaciemnienia poufnych informacji.

Dostęp do narzędzi do rysowania można uzyskać z paska narzędzi lub z menu Narzędzia → Opcje adnotacji w pasku menu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Nigdzie nie mogłem znaleźć zaciemnienia w Preview @Nimesh Neema
user674669,

W podglądzie nie ma narzędzia ani opcji „zaciemniania”. Użycie narzędzi opisanych w obu odpowiedzi spowoduje narysowanie wrażliwej sekcji jednolitym kolorem.
IconDaemon

@IconDaemon Twój komentarz sprawia, że ​​myślę, czy nadal można odzyskać części obrazu „nałożone” na inny obraz narysowany na nim?
Nimesh Neema

Być może można to ujawnić, jeśli ktoś używał programu Adobe Photoshop (lub innej aplikacji używającej warstw) i narysował zaciemniający blok nad sekcją i zapisał go jako dokument programu Photoshop z nienaruszonymi warstwami. Gdyby użyć programu Photoshop do zaciemnienia i zapisania go jako dokument programu Photoshop, należałoby najpierw użyć polecenia Warstwy> Spłaszcz warstwy.
IconDaemon

1
Nie wydaje mi się Pliki PNG i JPEG nie zawierają warstw, chociaż pliki PNG mają kanał alfa, ale nie ma to żadnego wpływu na zaciemnianie.
IconDaemon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.