Czy aktualizacja systemu macOS powoduje utratę danych?


9

Obecnie używam macOS Sierra 10.12.6 na moim komputerze Mac. Jestem w trakcie aktualizacji systemu operacyjnego do bieżącej publicznej wersji macOS High Sierra 10.13.6. Czy stracę dane podczas procesu aktualizacji?


Witamy w Ask Different :) Zastanów się nad edycją pytania i określ wersję aktualnie zainstalowanego systemu macOS.
Nimesh Neema

MacOS High Sierra Wersja 10.12.6
Emerald OUK

Odpowiedzi:


27

Nie .

Ogólnie rzecz biorąc, aktualizacja do kolejnej głównej wersji systemu macOS nie kasuje / nie dotyka danych użytkownika. Zainstalowane aplikacje i konfiguracje również przetrwają aktualizację. Uaktualnianie macOS jest powszechną praktyką i jest przeprowadzane przez wielu użytkowników każdego roku, gdy zostaje wydana nowa główna wersja.

Należy jednak zachować ostrożność i ponosić odpowiedzialność za bezpieczeństwo danych. Uaktualnienia nie wykluczają możliwości popełnienia błędu, aw rzadkich przypadkach mogą spowodować uszkodzenie dysku twardego, a tym samym utratę dostępu do danych.

Zdecydowanie zaleca się utrzymywanie prawidłowo działającej kopii zapasowej danych podczas wykonywania delikatnych czynności, takich jak aktualizacja systemu operacyjnego.

Szczególny nacisk położę na posiadanie kopii zapasowej, która działa! Kopia zapasowa, która nie działa, jest tak dobra, jak brak kopii zapasowej.

Zapewnienie właściwego tworzenia kopii zapasowych zasilania i nieprzerwanej łączności z Internetem powinno być w porządku z dużym prawdopodobieństwem. Posiadanie kopii zapasowej zapewnia całkowity spokój :)


1
Dobra odpowiedź W tym sensie potrzebna jest odpowiednia kopia zapasowa
Emerald OUK

1
Tak, zawsze wykonuj kopię zapasową przed aktualizacją, instalacją nowego oprogramowania itp. - wszystko może pójść nie tak, więc bądź przygotowany ...
Solar Mike

4
Nie zostawiaj kopii zapasowych dla „wrażliwych działań”. Zawsze wykonuj kopię zapasową.
Wyścigi lekkości na orbicie

2
@jkd Tak. Możesz przywrócić z kopii zapasowej Time Machine. Powtarzając to, co wspomniano w odpowiedzi. Musisz upewnić się, że kopia zapasowa TM działa. Możesz to sprawdzić, przywracając z niego na zapasowym komputerze Mac.
Nimesh Neema

2
Z mojego doświadczenia w przechodzeniu od 10,2 do 10,13 w około pół tuzinie kroków, dużą stratą są stare aplikacje: najpierw aplikacje wcześniejsze niż OSX, potem PowerPC, a kiedyś 32-bitowe Intel. Nowy system operacyjny będzie je utrzymywał, po prostu nie pozwoli Ci ich uruchomić.
Mark

1

Uaktualniłem wiele urządzeń macOS (wiele z poprzedniej wersji, gdy był to OS X) i dzięki zarówno drobnym, jak i głównym aktualizacjom nigdy nie straciłem żadnych danych.

Możesz stracić niektóre aplikacje, które nie zostały zaktualizowane i nie są już zgodne z nową wersją. Jeśli masz dane, które można odczytać tylko przez te aplikacje, możesz je skutecznie „utracić”, nawet jeśli nadal tam są. To jedna rzecz, którą powinieneś dokładnie sprawdzić.


0

Nie, jak powiedział @ nimesh-neema, nie stracisz swoich danych, ale tworzenie kopii zapasowej danych jest rozsądnym środkiem ostrożności i dobrą praktyką.

Czasami aplikacja może zostać zastąpiona (lub zaktualizowana) aktualizacją, a następnie możesz utracić ustawienia związane z aplikacją lub nowa aplikacja będzie miała tylko ustawienia domyślne, co jest niewielką pociechą, ponieważ nadal może wydawać się , że utraciłeś dane.

Ale zawsze istnieje ryzyko usterki lub uszkodzenia w procesie aktualizacji, a po aktualizacji pojawi się coś, co wygląda jak „czysta” instalacja - bez żadnych plików ani folderów. W większości przypadków są one nadal na dysku (gdzieś ;-)) i można je odzyskać, ale zwykle łatwiej jest ponownie załadować z kopii zapasowej (ponieważ wiesz, gdzie to jest i nie musisz szukać niczego).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.