Jak mogę ustawić komputer Mac jako serwer i / lub klient DLNA?


Odpowiedzi:


27

Istnieje kilka opcji opartych na tym, że każdy serwer UPnP powinien również być zgodny z DLNA:

Te śmiałe te są bezpośrednio wymienione jako serwery DLNA.


Eyeconnect działa tylko z nagraniami eyetv (o ile mi wiadomo)
Thorbjørn Ravn Andersen

1
Niewiele więcej miniDLNA , Universal Media Server
est

TvMobili ma teraz 45 USD z bezpłatną wersją próbną
Rich

7

Miałem to samo frustrujące polowanie od wieków, próbowałem i odkryłem, że wszystkie mają poważne problemy z użytecznością lub faktyczną funkcjonalnością. Niestety nie warto nawet próbować. Ale w zeszłym tygodniu znalazłem plakat, który polecił serwer mediów Plex i jest tak dobry, że próbuję znaleźć ten post i plakat, aby mu podziękować.

Serwer Plex jest całkowicie darmowy, ale możesz płacić za klientów mobilnych. Mam iMaca i MacBooka Pro z systemem Mountain Lion, a iMac obsługuje teraz bezbłędnie moją skrzynkę Xbox, WDTV Live i Archos 7. To może wydawać się ustawione, ale oszczędzaj sobie bólu i wysiłku i wypróbuj najpierw Plex.

Plex zajmuje dużo czasu, aby przejrzeć dużą, powiedzmy, kolekcję 3tb, ale naprawdę był to najbardziej bezbolesny i niezawodny ze wszystkich, których próbowałem, a opcje wyszukiwania są znacznie bardziej zróżnicowane i rozsądne niż w przypadku innych. Nie chcę wymieniać nazwisk, ale prawie je wszystkie wypróbowałem. Jedyne, czego nie mogę komentować, to transkodowanie; Zakładam, że ich klienci to zarządzają. Z mojej perspektywy potrzebowałem czegoś, aby uzyskać dostęp do mojej biblioteki, zamiast polegać na transkodowaniu specyficznym dla sprzętu. Jeśli potrzebujesz tego, jest to mieszana torba na obsługę kodeków, a okazało się, że problemy z innymi serwerami sprawiły, że rozwiązanie było mniej opłacalne. Connect360 nie był zły dla Xboksa, robią też wersję PS, ale do prostej obsługi multimediów, Plex bez wątpienia.


„Jedyne, czego nie mogę komentować, to transkodowanie; zakładam, że ich klienci to zarządzają”.
Czy E.,

(Przepraszam, chciałem dodać tę notatkę, ale nie udało mi się przekroczyć limitu czasu edycji.) Klienci stacjonarni sami transkodują, ale klienci mobilni zmuszają serwer Plex do ich transkodowania. Jeśli więc uruchomisz Plex Server na „prawdziwym komputerze” (tj. Na komputerze Mac, ale nie na serwerze NAS), nie powinno to stanowić problemu. Sekcja 1.2 strony Plex Wiki mówi dużo o transkodowaniu i może być warta obejrzenia, nawet jeśli uruchomisz Plexa na prawdziwym komputerze: [ wiki.plexapp.com/index.php/FAQ:_Plex_Media_Server_and_NAS]
Czy E ,


2

Korzystam z serwera mediów PS3.


+1 Ja też tego używam, ale to do bani ... wiele mediów po prostu nie działa lub działa źle. Moja aplikacja AirVideo na iPad / iPhone może doskonale kodować pliki VLC o wysokiej rozdzielczości!
Nippysaurus

PS używany na komputerze Mac?
LeeGee,

0

Określ maszynę ...

eMac PPC 10.5.8 -

Porcja

TvMobili-Leopard-universal.dmg działa tak samo jak Twonky 5.1.x do serwowania. XBMC wydaje się działać, ale nie zostało dokładnie przetestowane

Klient :

Plex-0.9.5.3-PowerPC - Działa, ale nie miałem szczęścia, aby zobaczyć moje serwery ... Najwyraźniej istnieje sposób, aby uzyskać plex, aby zobaczyć twonky, ale nie mogę go zrozumieć

Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem na PPC jest zdobycie dystrybucji Ubuntu i przejście stamtąd ... to wszystko, czego potrzebujemy, to przyzwoity klient na naszym tablecie za 200 USD z HDMI na płaski ekran.

W przeciwnym razie możesz uzyskać klientów DAAP do strumieniowego przesyłania muzyki między platformami z urządzeń OSX ....

Naprawdę zależy to od tego, co masz na myśli, przekształcając „Maca” w serwer multimediów / klienta .... Jeśli masz wiele komputerów Apple, to zdecydowanie najlepszą rzeczą jest iTunes (trzymam się wersji 9), zdobądź serwer winorośli i kurczak z vnc .... i bVNC na Androida ... praca wykonana, bez zastanowienia


Odpowiedź ma charakter informacyjny, ale nie będę głosować, dopóki nie będzie napisana trochę jaśniej. To znaczy „Oto konfiguracja DLNA, która działała dla mnie. Mój sprzęt to:”. Pamiętaj, że nowi / niedoświadczeni użytkownicy mogą czytać twoją odpowiedź za miesiące lub lata.
gosmond

0

TVMOBiLi (bezpłatny) działa bardzo dobrze z komputerami Mac. Mam Macbooka Pro Retina i używam go co drugi dzień głównie na PS3 i Samsung Smart TV.

Ponieważ mój telewizor Smart TV nie ma klawiatury qwerty (i naprawdę śmieciowego pilota). Mam tendencję do strumieniowego przesyłania filmów bezpośrednio na PS3 (który łączy się za każdym razem, gdy go włączam).

Rzadko będę go używać z iPadem, ale kiedy to zrobię, będę mieć aplikację PlugPlayer.


0

Vuze to darmowy klient torrent, który obejmuje DMS i transkodowanie. Jest w porządku - szczerze mówiąc, DMS jest wciąż w fazie beta, ale działa bardzo dobrze (chociaż nie mogę z nim wstrzymać wideo)


0

Odtwarzanie jest moim ulubionym serwerem DLNA dla systemu MAC OS X, ale właśnie dowiedziałem się, że zamknęli działalność i od marca 2014 r. Nie obsługują żadnego z ich programów. Używam Plex jako najlepszego z dwóch pozostałych próbowałem; Plex i XBMC (KODI). Mam tylko problemy z tym, że Plex nie rozumie mojej konwencji nazywania odcinków programów telewizyjnych. Wychodzą z porządku, a program odczytuje 4,14,114 jako liczbę 4 dla numerów odcinków. Wcześniej spędzałem dużo czasu, nazywając ich, co mają dla mnie sens. Lubię dzieła, które Plex przywołuje dla niektórych tytułów.

Odtwarzanie nie próbowało zmienić kolejności ani niczego zmieniać. Właśnie odzwierciedlało to dokładnie, jaka była zawartość folderu w kolejności alfabetycznej. Miał także własne ustawienia zabezpieczeń, takie jak zezwalanie tylko niektórym urządzeniom na łączenie się z serwerem za pomocą adresu IP. Podczas przeglądania na PS3 wyświetlał okładkę albumu lub migawkę z tego odcinka.


0

Medialink z NullRiver jest stosunkowo niedroga opcja ($ 20). Konfiguracja była niezwykle łatwa - instaluje się jako wtyczka panelu preferencji, do skonfigurowania są cztery rzeczy i przycisk „Start”. Najlepsze jest to, że możesz wypróbować za darmo przez 30 minut; Kupiłem go po około 4,5 minutach. Istnieje również wersja App-store, która jest aplikacją typu up-up.

Ostrzeżenia: Nie wiem, czy opcja okienka wstępnego będzie nadal działać, jeśli / kiedy uaktualnię do El Capitan z nowymi ulepszeniami bezpieczeństwa (nie ma powodu, aby sądzić, że nie, ale nigdy nie wiadomo). Ostatnie oprogramowanie było dwa lata temu (2013) w chwili pisania tego tekstu. Ale to działa i było łatwe do skonfigurowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.