Bootcamp utknął na partycjonowaniu dysku, stracił połowę mojego miejsca na dysku


2

Niedawno próbowałem zainstalować system Windows na MacBooku Air 13 'z połowy 2014 roku o pojemności 256 GB, używając Boot Camp. Szło dobrze, dopóki nie utknął na etapie partycjonowania dysku, niebieski pasek ładowania był pełny, a mój komputer Mac został zamrożony. Zrestartowałem komputer Mac za pomocą przycisku zasilania, ale kiedy sprawdzam pamięć, to mówi, że mój dysk SSD ma tylko 175 GB (dałem Windowsowi około 75 GB miejsca na rozruchu podczas próby instalacji btw) zamiast 256 GB, co jest prawdziwym rozmiarem dysku.

Mam już wymazać dysk za pomocą narzędzia dyskowego, a następnie ponownie zainstalować Mac OS High Sierra, ale to nie pomogło.


Spróbuj wpisać polecenie sudo diskutil apfs resizeContainer disk0s2 0w oknie aplikacji Terminal.
David Anderson

Zauważ, że kilka objawów w HD / SSD, który w przypadku jego braku jest to, że „stracić” miejsca na dysku (bad bloki są odwzorowywane na zewnątrz) lub operacji dyskowych związana trwa o wiele dłużej niż usual.So kopii zapasowej dysku na wszelki wypadek tak się dzieje.
Steve Chambers
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.