iPad nie ładuje się


1

iPad Pro, który kupiłem w zeszłym roku, nagle przestał reagować na wszystkie 4 kable do ładowania Apple, które posiadam. to dziwne, ponieważ mój stary iPad Air ładuje się dobrze z każdym. podejrzewałam, że to prawdopodobnie z powodu gunka w porcie ładowania, ale tak nie jest.

warto wspomnieć, że wczoraj całkowicie się rozładowało. i po wielu zmaganiach z mojej strony pokazał znak „ładowania” tylko po to, by naładować do 1% i ponownie wyłączyć. od tego czasu całkowicie nie reaguje na wszystkie moje kable / urządzenia ładujące.

w grę wchodzą krytyczne dane, zakładając, że coś może być nie tak z moim iPadem. Co powinienem zrobić? Proszę pomóż!


1
Zabierz je do Apple Store, aby mogli je obejrzeć. „Krytyczne dane” powinny oczywiście zostać już uwzględnione.
Tetsujin,

Odpowiedzi:


1

Podczas rozwiązywania problemów z ładowaniem wykonaj następujące czynności (w kolejności):

  • Zawsze wypróbuj inny kabel Lightning i ładowarkę, najlepiej oryginalne urządzenia Apple lub certyfikowane przez MFi. (Już tego próbowałeś, przejdź do następnego kroku)

  • [ Https://en.wikipedia.org/wiki/Lightning_ (connector)| Kabel Lightning 8-pinowe złącze] powinien znajdować się równo z obudową i całkowicie włożony. Jeśli tak nie jest, wewnątrz portu mogą znajdować się kłaczki / kurz / zanieczyszczenia, które utrudniają prawidłowe połączenie. Możesz to wyczyścić za pomocą cienkiej pęsety punktowej lub noża dentystycznego. Uważaj tylko, aby nie uszkodzić szpilek w Porcie Błyskawicy.

  • Wymień baterię. Bateria jest najsłabszym ogniwem w całym urządzeniu i na pewno dotyczy problemów związanych z ładowarką. Niestety nie jest to trywialna naprawa na iPadzie. Jeśli możesz uruchomić urządzenie, użyj narzędzia baterii, takiego jak coconutBattery (dla komputerów Mac) lub 3uTools (dla systemu Windows), aby przetestować akumulator przed jego wyjęciem. Coś mniej niż 70% pojemności projektowej będzie wymagało wymiany.

  • Jeśli bateria jest w dobrym stanie, możesz użyć amperomierza USB, aby ustalić, czy telefon rzeczywiście pobiera prąd, gdy mówi, że się ładuje. Jeśli nie pobiera prądu, zmieniłbym port błyskawicy / ładowania. Jest to również nietrywialna naprawa, ponieważ wymaga drobnego lutowania.

Jeśli nowa bateria i port ładowania nadal nie rozwiązują problemu, oznacza to, że masz wadliwe części zamienne (możliwe) lub problem z płytką logiczną.

Jeśli masz wyzwanie związane z otwarciem iPada, istnieje układ scalony (powszechnie nazywany Tristar) odpowiedzialny za komunikację z urządzeniem ładującym, a niecertyfikowane ładowarki mogą go uszkodzić. Odłącz akumulator i podłącz do urządzenia znaną (najlepiej Apple lub MFi) ładowarkę. Prawidłowo działające urządzenie wyświetli logo Apple i pętlę rozruchową. Jeśli układ scalony Tristar jest zły, urządzenie nic nie zrobi.

Ponieważ masz krytyczne dane, nie możesz po prostu przenieść ich do sklepu Apple, ponieważ będą one oferować tylko urządzenie zastępcze. Jeśli chcesz zapisać te dane, wykonaj czynności opisane powyżej lub znajdź niezależny warsztat naprawczy, który przeprowadzi kilka testów. Jeśli problem występuje na poziomie płytki logicznej, wówczas sklep, który wykonuje naprawy mikro-lutownicze, może zapisać Twoje urządzenie lub dane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.