Dlaczego mój telefon przesyła tak dużo danych?


2

Mam stary iPhone 4S z najnowszym iOS. Przeglądając statystyki Unifi AP zauważam, że mój telefon średnio wysyła około 40 MB / h, czyli około megabajta informacji na minutę, nawet w czasie, w którym głównie spałem! Nie jestem w stanie ustalić, gdzie dane zostały wysłane, ponieważ mój router nie ma takich statystyk, ale ponieważ mój telefon jest niezmiennie stary, spodziewałbym się, że jest to znane zachowanie, ale nie znalazłem żadnego powodu, dla którego mój telefon, gdy nieaktywny (tzn. nie poruszał się ani nie był używany), wysyłał tyle informacji z góry.

Wiem, że mogłem obwiniać dowolne aplikacje, które nie są dostępne w magazynie, ale nie ograniczam ich do urządzeń mobilnych (z wyjątkiem pobrań Spotify), więc do tej pory zauważyłbym takie użycie.


Sprawdź, czy masz włączoną kopię zapasową iCloud.
Nimesh Neema,

Czy masz zainstalowane Google lub Mapy Google i Lokalizacja jest ustawiona na Zawsze w Ustawieniach → Prywatność dla dowolnej aplikacji?
grg

@NimeshNeema tak, mam to włączone. Ale najwyraźniej ostatnia kopia zapasowa miała miejsce rano, kiedy nie spałam. Zainstaluję system DPI tak szybko, jak to możliwe, aby dowiedzieć się, co się dzieje.
Braiam

@grg Tylko aplikacje Google to Hangout i Authenticator.
Braiam
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.