MacBook Air Uruchamia się po zamknięciu pokrywy


2

Kiedy wyłączam komputer MacBook Air z uruchomioną funkcją High Sierra, wybierając > Shut Down, a następnie zamykam pokrywę, białe logo Apple w pokrywie zaświeci się i słyszę dźwięk startowy.

Na początku myślałem, że przycisk zasilania został naciśnięty przez coś na pokrywie, kiedy ją zamykam, ale tak nie jest.

Znalazłem tylko jedną stronę pomocy na ten temat, ale wydaje się, że to nie dotyczy mnie, ponieważ nie mam komunikatów o błędach.

W rezultacie nigdy nie mogę wyłączyć komputera, gdy pokrywa jest zamknięta - tzn. W czasie podróży lub odłożenia - a bateria wyczerpuje się znacznie szybciej, gdy nie używam jej przez kilka dni.

Jak temu zapobiec?


Podejrzewam, że winowajcami mogą być głębokie modyfikacje systemu aplikacji innej firmy. Pobierz i uruchom Etrecheck . Jest to bezpłatna migawka diagnostyczna urządzenia do celów rozwiązywania problemów. Wszystkie dane osobowe. jest anonimowy. Zaktualizuj swoje pytanie o dane wyjściowe za pomocą linku do wklejania - lub bezpośrednie dane wyjściowe w zależności od szczegółowości.
njboot,

Dzięki @njboot! Oto: pastebin.com/ALj0DjuP
MicroMachine

@njboot Czy możesz to zrobić odpowiedź? Pozbyłem się kilku aplikacji i odpowiadających im demonów uruchamiających (ClamXAV, MalwareBytes itp.) I problem zniknął.
MicroMachine,

Pewnie. Cieszę się, że mogłem pomóc.
njboot,

Odpowiedzi:


2

Podejrzewam, że winowajcami mogą być głębokie modyfikacje systemu aplikacji innej firmy.

Pobierz i uruchom Etrecheck . Jest to bezpłatna migawka diagnostyczna urządzenia do celów rozwiązywania problemów. Wszystkie dane osobowe są anonimowe. Zaktualizuj swoje pytanie o dane wyjściowe za pomocą linku do wklejania - lub bezpośrednie dane wyjściowe w zależności od szczegółowości.

Na podstawie podanego linku odinstalowanie niektórych bardziej natrętnych aplikacji (i ich odpowiednich tekstów, programów uruchamiających, demonów) może być rozwiązaniem problemu. Spróbuj odinstalować pojedynczo, aż problem zniknie.


2

Spróbuj zresetować NVRAM i SMC na komputerze Mac, a następnie przetestuj go później i sprawdź, czy nadal działa.

NVRAM aka PRAM https://support.apple.com/en-us/HT204063

Jak zresetować NVRAM

Wyłącz komputer Mac, a następnie włącz go, a następnie natychmiast naciśnij i przytrzymaj te cztery klawisze: Option, Command, P i R. Klawisze można zwolnić po około 20 sekundach, podczas których komputer Mac może wydawać się restartować.

Na komputerach Mac, które odtwarzają dźwięk startowy, możesz zwolnić klawisze po drugim dźwięku startowym. W iMac Pro możesz zwolnić klawisze po pojawieniu się i zniknięciu logo Apple po raz drugi.

SMC (System Management Controller) https://support.apple.com/en-us/HT201295

Jak zresetować SMC na notebookach Mac

Najpierw określ, czy bateria jest wymienna. Większość starszych notebooków Mac ma wymienne baterie. Notebooki Mac z niewymienialnymi bateriami to MacBook Pro (początek 2009 r. I później), wszystkie modele MacBook Air, MacBook (koniec 2009 r.) I MacBook (Retina, 12 cali, początek 2015 r. I później). Dowiedz się więcej o bateriach do notebooków Mac.

Jeśli baterii nie można wymienić:

  1. Wybierz menu Apple> Zamknij.
  2. Po wyłączeniu komputera Mac naciśnij Shift-Control-Option po lewej stronie wbudowanej klawiatury, a następnie naciśnij jednocześnie przycisk zasilania. Przytrzymaj te klawisze i przycisk zasilania przez 10 sekund. Jeśli masz MacBooka Pro z Touch ID, przycisk Touch ID jest również przyciskiem zasilania.
  3. Zwolnij wszystkie klucze.
  4. Naciśnij ponownie przycisk zasilania, aby włączyć komputer Mac.

Jeśli bateria jest wymienna:

  1. Zamknij komputer Mac.
  2. Wyjmij baterię. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyjęciu baterii, skontaktuj się z autoryzowanym dostawcą usług Apple lub sklepem detalicznym Apple.
  3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez 5 sekund.
  4. Zainstaluj ponownie baterię.
  5. Naciśnij ponownie przycisk zasilania, aby włączyć komputer Mac.

1
Właśnie wypróbowałem oba rozwiązania i żadne z nich nie działało, po każdym zamknąłem pokrywę i komputer się uruchomił.
MicroMachine,

Następną rzeczą, którą polecam, jest sprawdzenie, czy oprogramowanie EFI i SMC jest aktualne. Możesz wykonać czynności opisane w tym artykule, aby to sprawdzić i pobrać aktualizację, jeśli nie jest aktualna: Aktualizacje oprogramowania układowego EFI i SMC dla komputerów Mac z procesorami Intel support.apple.com/kb/HT1237
Melvin Jefferson,

To jedyna różnica: strona internetowa mówi „WERSJA ROM: MBA31.0061.B07 (EFI 2.3)”. Moja mówi „MBA31.0069.B00” - co mam zrobić?
MicroMachine,

Spróbuj zadzwonić do działu pomocy technicznej Apple i poprosić inżynierów dla komputerów Mac o sprawdzenie. Jeśli zamierzasz do nich zadzwonić, upewnij się, że poprosiłeś o starszego doradcę, to oni mogą porozmawiać z inżynierami komputerów Mac.
Melvin Jefferson,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.