Niezainicjowana transakcja


1

Właśnie otrzymałem wiadomość e-mail od firmy Apple Support, że zakup został dokonany przy użyciu mojego konta z wcześniej nieznanego urządzenia. Była notatka informująca, że ​​jeśli nie dokonałeś tego zakupu, kliknij tutaj. Kiedy go kliknąłem, zostałem wysłany do witryny, która w żaden sposób nie była połączona z tą transakcją. Co mogę zrobić?


Te wiadomości są fałszywe, najlepiej po prostu je usunąć. Czy wprowadziłeś jakiekolwiek dane na stronie lub klikniesz jakiekolwiek dodatkowe linki?
nohillside

Dzięki, dobrze wiedzieć! I, co, zrobiłem wszystkie właściwe rzeczy!
Sharon Goldberg-George

Odpowiedzi:


2

To prawie na pewno wiadomość phishingowa .

Oznacza to, że nadawca próbuje zebrać login i hasło. Powinieneś zgłosić tę wiadomość jako śmieci, usunąć ją i zamknąć ją oraz wszystkie otwarte okna.

Jeśli podałeś jakieś szczegóły na stronie, myśląc, że to Apple, musisz natychmiast zmienić hasło za pomocą https://appleid.apple.com

Również, jeśli używasz tego hasła na jakiejkolwiek innej stronie, powinieneś uważać te strony internetowe za podatne na ataki i natychmiast zmienić hasło we wszystkich witrynach, które używają tego hasła w następującej kolejności:

  1. Konta e-mail + konta bankowe
  2. Media społecznościowe
  3. Wszystkie inne witryny

Jeśli jest to odpowiedź na twoje pytanie, powinieneś zaznaczyć znacznik, aby wskazać, że w ten sposób otrzymuję punkty, a następna osoba, która pojawi się z tym pytaniem, wie, że to pytanie zostało już udzielone i nie odpowiada na nie ponownie.
unknowndomain
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.