Odblokuj brelok za pomocą Touch ID


11

Czy istnieje sposób uwierzytelnienia za pomocą Touch ID zamiast hasła na Macbooku Pro, kiedy muszę odblokować pęku kluczy?


Czy mógłbyś dokładnie wyjaśnić, co rozumiesz przez „odblokowanie pęku kluczy”? Czy jest to w kontekście dostępu do pęku kluczy, przeglądarki internetowej, czy gdzie indziej?
Timothy Mueller-Harder,

5
@timothymh Gdy aplikacja potrzebuje dostępu do hasła zapisanego w pęku kluczy, prosi o jego odblokowanie. Pojawia się komunikat „XXX chce użyć pęku kluczy do logowania”. Aby go odblokować, musisz wpisać hasło. Pytam, czy możesz odblokować go za pomocą Touch ID zamiast hasła.
Mike D

Odpowiedzi:


1

Natywnie wierzę, że MacOS zabrania tego w celu zwiększenia bezpieczeństwa (Touch ID jest mniej bezpieczny niż standardowe hasło w większości sytuacji). Wiem jednak, że istnieje i aplikacja o nazwie Unlox ( http://unlox.it ), która pozwoli odblokować pęku kluczy za pomocą Touch ID na iPhonie. To prowadzi mnie do przekonania, że ​​można to zrobić za pomocą aplikacji innej firmy.


Dlaczego Touch ID jest mniej bezpieczny? Musisz fizycznie tam być i jesteś odporny na keyloggery.
Mike D

Touch ID jest nadal bardzo bezpieczny. Jednak o wiele łatwiej jest sfałszować czyjś odcisk palca, niż uzyskać hasło. Ktoś z odpowiednimi zasobami może oderwać twoje odciski od laptopa i użyć go do odblokowania urządzenia.
Conner Vieira
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.