Czy usunięcie aplikacji z paska wielozadaniowości w systemie iOS jest naprawdę przydatne?


34

Czasami, jeśli moje urządzenie iOS (ipad lub ipod touch) działa szkicowo lub wolno, wyświetlę pasek wielozadaniowości (naciśnij dwukrotnie przycisk Home), a następnie usuń elementy z tego paska wielozadaniowości (długo go dotykaj, dopóki nie potrząśnij, a następnie naciśnij czerwony punkt usuwania na nich.) Wyobrażam sobie, że to w jakiś sposób oszczędza pamięć lub w jakiś sposób uwalnia urządzenie.

Ale czy to prawda? czy wszystkie te ikony wielozadaniowości są prostymi skrótami, a ich usunięcie nie ma rzeczywistego efektu?

(dodatkowe pytanie dodatkowe - jeśli tak naprawdę nie ma żadnego efektu, jaki jest sposób na zwolnienie pamięci lub złożoności na urządzeniu poza wyłączeniem i ponownym uruchomieniem?)


6
Miejsce usuwania całkowicie zamyka aplikację. Nie jestem pewien, ile zasobów jest zwolnionych, ale jest to przydatne, jeśli aplikacja weszła w dziwny etap (zawieszanie się, blokowanie, problemy z GUI), a ponowne otwarcie powoduje powrót do tego dziwnego etapu. Całkowite zamknięcie go z paska wielozadaniowości zazwyczaj rozwiązuje problem.
Lizzan,

1
Mówią, że jest to „ostatnio używany” pasek, a wcale nie „wielozadaniowy” ...
GEdgar,

Opisaliśmy to pytanie w odcinku 19 Ask Different Podcast.
Jason Salaz,

Odpowiedzi:


27

Jednym słowem: Nie.

Apple nie chciało przekazać odpowiedzialności za zarządzanie aplikacjami i pamięcią użytkownikowi i osobiście cieszę się, że podjęli tę decyzję.

Celem paska wielozadaniowości jest umożliwienie użytkownikom przełączania się między aplikacjami i zamykania aplikacji w celu ich ponownego otwarcia (w przypadku awarii lub dziwnego zachowania).

iOS tak naprawdę nie pozwala aplikacjom innych firm na ciągłe działanie w tle. Istnieje kilka metod, które Apple udostępniło programistom, które pozwalają na pewnego rodzaju pseudo-zadania w tle.

Długie i krótkie jest to, że iOS jest cholernie dobry w zarządzaniu zużyciem pamięci i zabija aplikacje w sytuacjach, gdy RAM jest bardzo niski, aby zapobiec całkowitej awarii systemu operacyjnego.

Moja rada: pozwól , aby system operacyjny sobie z tym poradził.


3
W rzeczy samej. Doskonała odpowiedź i natychmiast. Dodatkowo iOS usunie dowolną aplikację w tle, która w razie potrzeby nadal będzie ładowana do pamięci.Jednym słowem TAK. Jest zbyt wiele wyjątków od idealnego przypadku; zwłaszcza z iOS 5.0.1 i iPad 1 lub iPhone 3GS
Bobndrew

1
Uważam ten film za bardzo pouczający. Pokazuje aplikację Apple Instruments monitorującą pamięć iPada, gdy aplikacje są uruchamiane, uruchamiane w tle, zawieszane i zamykane.
Nathan Greenstein,

1

Czasami okazuje się, że aplikacja źle się zachowuje podczas przechodzenia do trybu zawieszania / wznawiania i muszę zamknąć aplikację. Na przykład czasami aplikacja NPR na iPada przestaje być w stanie odtwarzać elementy listy odtwarzania. Wracam więc do ekranu głównego, otwieram listę najnowszych aplikacji i usuwam stamtąd aplikację NPR. Gdy następnym razem go uruchomię, problem zniknął. (Mam zamiar zgłosić to deweloperowi za pośrednictwem App Store).


1

Zgadzam się, że nie ma sensu zatrzymywać aplikacji w celu odzyskania pamięci; Znalazłem jednak jeden przypadek, w którym był on przydatny: czasami poczta iOS utknęła i nie mogę pobrać nowych wiadomości z serwera IMAP; w takich przypadkach ponowne uruchomienie poczty rozwiązuje problem.


-1

Ja również odkryłem, że jest to przydatna technika rozwiązywania problemów i przeczytałem więcej niż 1 (wiarygodny) post na blogu sugerujący, że zamknięcie wszystkich wymienionych aplikacji poprawia żywotność baterii.


1
Chcę przyznać, że nie miałem racji w tej sprawie. Szczegółową analizę można znaleźć w blogu Fraser Speirs speirs.org/blog/2012/1/2/…
Visitor82
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.