Pliki utknęły w koszu


1

Niedawno musiałem ponownie zainstalować system operacyjny na moim MBP. Po ponownej instalacji próbowałem otworzyć Chrome, ale nie można go otworzyć ... Zapomniałem komunikatu o błędzie. To było tak, jakby brakowało pliku lub coś takiego. Więc próbowałem go ponownie zainstalować i to też była trudność, ponieważ musiałem to zrobić wiele razy, zanim to zajęło. Jedną z rzeczy, które musiałem zrobić, było usunięcie starej kopii Chrome i użyłem do tego App Zapper, ponieważ nie mogłem jej usunąć w żaden inny sposób. Po usunięciu aplikacji znalazłem w folderze Kosza kilka folderów, których nie mogę usunąć bez względu na to, co spróbuję. Te foldery są w większości puste, z wyjątkiem jednego, który jest w zasadzie pełen folderów zawierających wszystkie różne języki obsługiwane przez Chrome, jednak te foldery też są puste. Kiedy próbuję usunąć te pliki, Otrzymuję komunikat, że nie można ich usunąć, ponieważ są używane, ale gdy sprawdzam Monitor aktywności, nie mogę ich nigdzie znaleźć. Nie używam często Chrome, więc nie rozumiem, jak te pliki mogą być używane, ale nie można ich znaleźć nigdzie. Wyjąłem je z Kosza, umieściłem w innym folderze, którego nazwę zmieniłem i próbowałem je usunąć, ale nic. Próbowałem poleceń z wiersza polecenia, takich jak -rm i nie pamiętam, co jeszcze, ale to nie działa. Ponownie odinstalowałem Chrome i próbowałem je usunąć i nic. Co mogę zrobić? [ Wyjąłem je z Kosza, umieściłem w innym folderze, którego nazwę zmieniłem i próbowałem je usunąć, ale nic. Próbowałem poleceń z wiersza polecenia, takich jak -rm i nie pamiętam, co jeszcze, ale to nie działa. Ponownie odinstalowałem Chrome i próbowałem je usunąć i nic. Co mogę zrobić? [ Wyjąłem je z Kosza, umieściłem w innym folderze, którego nazwę zmieniłem i próbowałem je usunąć, ale nic. Próbowałem poleceń z wiersza polecenia, takich jak -rm i nie pamiętam, co jeszcze, ale to nie działa. Ponownie odinstalowałem Chrome i próbowałem je usunąć i nic. Co mogę zrobić? [wprowadź opis zdjęcia tutaj] [ wprowadź opis zdjęcia tutaj] 2 [ wprowadź opis zdjęcia tutaj] 3 [ wprowadź opis zdjęcia tutaj] 4 [ wprowadź opis zdjęcia tutaj] 5

I to po prostu trwa przez wszystkie pliki językowe, więc masz pomysł ... Więc powtórzę, ŻADNE z tych plików nie są faktycznie używane, bez względu na to, gdzie ich szukam, nie mogę ich znaleźć. Jak więc usunąć pliki, które nie są używane, ale system operacyjny twierdzi, że są ....?

Oto wynik polecenia rm -r * Terminal: wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy uruchomiłeś ponownie komputer Mac? Czy sprawdziłeś, czy w monitorze aktywności działają jakieś wystąpienia przeglądarki Google Chrome lub Google Chrome Helper?
Scottmeup

Mam identyczny problem, ale uzyskałem go w inny sposób. Zadałem podobne pytanie, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Jeśli otrzymasz odpowiedź, daj mi znać ...
jmh


Ponownie uruchomiłem wiele razy, to nic nie robi. Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem Chrome, to nic nie robi. Jeśli działa Chrome, tak, Pomocnik działa w Monitorze aktywności. Zatrzymuję ten proces i próbuję opróżnić Kosz, to nic nie robi. Zatrzymuję Chrome w Monitorze aktywności, a następnie próbuję opróżnić kosz, co nic nie robi.
Manfred33

JMH, czuję twój ból ... Zadaję to pytanie na wielu stronach internetowych i wydaje się, że nikt nie ma odpowiedzi ....
Manfred33

Odpowiedzi:


1

Co powiesz na:

  • Wpisz następujące polecenie z pustym miejscem na końcu w Terminalu:

    sudo rm -rf

  • Przeciągnij pliki, które chcesz usunąć (z kosza) do okna Terminal i naciśnij klawisz Ender.

  • Wpisz swoje hasło . Gotowe?

Oświadczenie: Uwaga! W ten sposób usunięte pliki są usuwane z dużą siłą i nie można ich łatwo przywrócić. Ale myślę, że chcesz dokładnie to ...


Próbowałem tego już ... takie same wyniki, jak zamieściłem na dole mojego oryginalnego postu.
Manfred33

Tak, przepraszam, rozumiem ... Myślałem, że argument „f” pomoże. Może napraw dysk za pomocą trybu odzyskiwania / dysku instalacyjnego (w starszych systemach), ponieważ stwierdza, że ​​te pliki nie istnieją ...? Ale to jest strzał w dziesiątkę, nie wiem czy to pomoże ... :)
Jeremy Bear

Chyba, że ​​robię to źle, ale myślę, że musisz być bardziej wyraźny aż do pustego miejsca na końcu ... czy kursor powinien znajdować się bezpośrednio po -rf, czy powinien być spacja po -rf, a następnie kursor? Czy to w ogóle robi różnicę?
Manfred33,

Bez względu na to, jak spróbuję, nie pojawia się monit o podanie hasła ... I wiem, o czym mówisz, już otrzymałem taki monit ...
Manfred33

O pytaniu dotyczącym miejsca: wpisujesz „sudo rm -rf”, z tym miejscem na końcu, a następnie przeciągasz pliki w dowolne miejsce w tym oknie. Następnie powinien zostać wyświetlony monit o podanie hasła. (Jeśli nie masz hasła na swoim koncie, musisz tymczasowo ustawić je w preferencjach systemowych, aby działało, myślę ... Głupi, wiem.) Ale mówisz, że potem nic się nie dzieje? To dziwne ... Czy Terminal musi zostać zmuszony do wyjścia ?! Nadal zalecam naprawę dysku w narzędziu dyskowym trybu odzyskiwania [(Opt +) Cmd + R] na gongu Mac podczas ponownego uruchamiania.
Jeremy Bear

0
  • Otwórz terminal
  • cd ~/.Trash
  • ls i sprawdź, czy rzeczywiście są to pliki / foldery w koszu
  • rm -r *

Próbowałem twojego rozwiązania, ale kiedy to zrobiłem, nic nie wymieniono!
jmh

Nie, nie robi tego ... Próbowałem wcześniej czegoś podobnego i uzyskałem te same wyniki. Zrobiłem zrzut ekranu i spróbuję go opublikować.
Manfred33

W porządku, więc nie mogłem dodać zrzutów ekranu jako komentarza, ale edytowałem mój oryginalny post, aby dołączyć wspomniane zrzuty ekranu ...
Manfred33

Nawet lepsze niż zrzuty ekranu byłyby kopiowanie / wklejanie tekstu
nohillside

-1

Spróbuj użyć / Applications / Automator, aby utworzyć usługę systemową, aby natychmiast usunąć elementy.

Podczas tworzenia nowego dokumentu w Automatorze wybierz typ Usługi jako typ. W polu „Usługa odbiera ...” w wyskakującym okienku u góry wybierz „Pliki lub foldery”, aw wyskakującym okienku aplikacji wybierz Finder.app.

Dodaj akcję „Uruchom skrypt powłoki”. Ustawienia:

Shell: / bin / bash

Przekaż dane wejściowe: jako argumenty

zawartość skryptu:

for f in "$@"
do
rm -r "$f"
done

Zapisz usługę pod nazwą, którą możesz łatwo znaleźć, na przykład „Multi_instant_delete”. Otwórz folder kosza, wybierz niechciane elementy, kliknij jedno z nich kontekstowo i wybierz „Multi_instant_delete” z pozycji Usługi w menu podręcznym. Zostaniesz poproszony o podanie hasła administratora.

Jeśli nic się nie stanie, możesz spróbować wykonać te same kroki, gdy jesteś zalogowany jako root. Aby tymczasowo włączyć użytkownika root za pomocą / System / Library / CoreServices / Applications / Directory Utility.app, otwórz Directory Utility, kliknij blokadę i uwierzytelnij, a następnie wybierz „Włącz użytkownika root” z menu Edycja. Zobaczysz teraz „Inne” w oknie logowania, które wybierzesz, a następnie wpisz „root” jako nazwę użytkownika i hasło przypisane za pomocą Directory Utility. Po zalogowaniu się jako użytkownik root możesz wyświetlić folder .Trash w folderze domowym konta użytkownika, którego dotyczy problem. Następnie możesz wybrać elementy i przenieść je do kosza, a następnie usunąć. Jeśli nie widzisz tych elementów, być może trzeba wyszukać foldery .Trash, które istnieją w innym miejscu na woluminie rozruchowym. Możesz utworzyć usługę jako użytkownik root. Podczas tworzenia Usługi może być konieczne przeniesienie jej z „/ var / root / Library / Services” do „/ Library / Services”, aby pojawiła się w menu kontekstowym Roota. Posługiwać się⇧⌘+, .aby zobaczyć foldery .Trash.

Spróbuj pozostawić pierwotnego użytkownika zalogowanego jako pierwszy, a jeśli to nie zadziała, spróbuj wylogować się z konta tego użytkownika przed zalogowaniem jako root.

Zachowaj ostrożność podczas korzystania z tej usługi, gdy jesteś zalogowany jako root! W razie potrzeby nie zapomnij wyłączyć użytkownika root w Directory Utility.


Cóż, wypróbowałem coś w Automatorze, co zostało zasugerowane przez kogoś innego i prawdopodobnie nie zrobiłem tego dobrze, ponieważ patrzę na tę aplikację i jestem po prostu oszołomiony; coś w rodzaju mojej głowy. Dam ci jednak propozycję i dam ci znać ...
Manfred33,

Cóż, próbowałem, postępując zgodnie z twoimi instrukcjami najlepiej jak mogłem ... Dałem mi kilka komunikatów o błędach w wyskakującym oknie ... Zrobiłem zrzut ekranu, ale nawet nie wiem, czy mogę opublikować obraz w komentarzach ... opublikuję go na dole mojego oryginalnego postu.
Manfred33

Wydaje się, że to prowadzi nas w innym kierunku. Czy wypróbowałeś przycisk Pokaż przepływ pracy? Jeśli możesz, daj nam znać, co się stanie, kiedy to zrobisz. Zastanawiam się, czy może to być prostsze po wykonaniu fsck na woluminie rozruchowym. Najprostszym sposobem na to jest uruchomienie przy wciśniętym klawiszu Shift, aż pojawi się logo Apple (Safe Boot). Bezpieczny rozruch nie jest zakończony, dopóki nie uruchomisz się normalnie. Ktoś nie lubił mojego postu, może wydawało się, że w niektórych sugestiach było zbyt duże ryzyko i na pewno jest to dość duże ryzyko.
Trellis,

Jeszcze jeden pomysł, czy twoje konto problemowe nie jest kontem administratora? Na pewno nie jest zbyt budzące zastrzeżenia sugerowanie tymczasowego utworzenia konta administratora, dopóki problem nie zostanie rozwiązany. Czy na pewno Twój przepływ pracy Usługi zawiera akcję Uruchom skrypt powłoki, a nie akcję Uruchom AppleScript?
Trellis,

Nie, o ile wiem, jest to konto administratora.
Manfred33
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.