Synchronizuj dane na dysku zewnętrznym z iCloud


1

Mam stary iMac z systemem macOS High Sierra 10.13.6. Mój wewnętrzny dysk się zapełnia, więc podłączyłem zewnętrzny dysk 4 TB.

Na moim dysku wewnętrznym mój Documentsfolder zawierał około 8 GB danych. Utworzyłem folder Dokumenty na dysku zewnętrznym i przeniosłem zawartość z wewnętrznego folderu Dokumenty do zewnętrznego folderu Dokumenty, aby zwolnić miejsce.

Jednak wewnętrzny folder Dokumenty został podłączony do iCloud. Czy mogę połączyć mój zewnętrzny folder Dokumentów z moim kontem iCloud? Jeśli tak, jak to zrobić? Wiem, że mogę zalogować się na swoje konto iCloud, utworzyć nowy folder i przesłać na niego pliki. Problem polega na tym, że mam wiele folderów w nowym folderze Dokumenty i nie pozwala mi to na przesyłanie folderów, dlatego szukam sposobu, aby cały folder Dokumenty był dołączony do icloud.

Odpowiedzi:


1

Możesz przenieść folder Dokumenty na dysk zewnętrzny i utworzyć symboliczne łącze do folderu Dokumenty obecnego na dysku zewnętrznym w katalogu głównym.

Wykonaj czynności wymienione poniżej:

  1. Przenieś zawartość wewnętrznego katalogu dokumentów do zewnętrznego katalogu dokumentów.

  2. Zmień nazwę wewnętrznego katalogu dokumentów. (Musisz to zrobić przez Terminal, wykonując, mv ~/Documents ~/Documents-oldponieważ Finder nie pozwoli na zmianę nazwy).

  3. Otwórz Terminal i utwórz symboliczne łącze do zewnętrznego katalogu Dokumentów w swoim katalogu domowym.

    ln -s /Volumes/<EXTERNAL_DRIVE>/Documents ~/Documents

Teraz sprawdź, czy synchronizacja iCloud działa prawidłowo. Stary wewnętrzny katalog Dokumentów (którego nazwę zmieniono w kroku 2) można bezpiecznie usunąć.


Zrobiłem tak, jak zasugerowałeś, ale kiedy wykonuję polecenie „ls -lrt”, folder Dokumenty nie jest wyświetlany jako łącze. Folder dokumentów zewnętrznych jest wyświetlany jako drwx ------ @. Czy symbol @ oznacza link?
jmh

Jak sprawdzić, czy zadziałało?
jmh

@jmh Za pomocą wspomnianego polecenia, symboliczny link Documentspowinien zostać utworzony w środku ~/Documents. Czy możesz sprawdzić, czy to działa?
Nimesh Neema,

Ze lsstrony If the file or directory has extended attributes, the permissions field printed by the -l option is followed by a '@' character.
podręcznika

Tak, zadziałało. Więc usunąłem folder dokumentów i użyłem opcji -F w poleceniu ln, aby utworzyć folder. To się udało. Aby to zrobić, musiałem wyłączyć opcję synchronizacji folderów pulpitu i dokumentów z iCloud. Ale teraz nie mogę ponownie włączyć synchronizacji iCloud! Jak mogę to zrobić?
jmh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.