Otwieranie „BaseSystem.dmg”?


38

Właśnie wyskoczyło okno z informacją, że to otwarcie BaseSystem.dmg, a potem zniknęło za ~ 1 sekundę. Wszystko, co mogę znaleźć, to wątek reddit ze szczególnie niewielką liczbą odpowiedzi. Czy ktoś ma więcej informacji? Tworzyłem kopię zapasową (z Time Machine, zewnętrznym dyskiem podłączonym przez USB), kiedy wyskakujące okienko migotało.

Korzystam z systemu MacOS 10.13.6 (17G65).

EDYCJA: ten sam dialog właśnie mignął (robię kopię zapasową, z zewnętrznym HD podłączonym do portu USB). Prawdopodobnie to wyskakujące okienko ma coś wspólnego z podłączeniem dysku.


1
Powiedziałeś: „Robiłem kopię zapasową, gdy wyskakujące okienko migotało”. Cóż, może być bardziej pomocne, jeśli podasz kilka szczegółów na ten temat. Jaki rodzaj kopii zapasowej, wehikuł czasu, na dysk bezpośrednio podłączony lub przez sieć, a jeśli nie, wehikuł czasu itp.
3439894

Zobacz tę odpowiedź w dyskusjach Apple: Nie sądzę, aby było zbyt wiele
IconDaemon

@ user3439894, kopia zapasowa Time Machine.
user1256923,

@IconDaemon Nie pamiętam otwierania ani pobierania żadnego pliku w momencie
pojawienia się

sensorstechforum.com/remove-basesystem-dmg-virus/to kolejny wynik, który pojawia się podczas wyszukiwania „BaseSystem.dmg”. Strona mówi o wirusie, ale bardzo przypomina scaremongering, aby zmusić Cię do zakupu (prawdopodobnie niższego) oprogramowania.
kqw

Odpowiedzi:


12

Widziałem to także kilka razy w moim systemie. Dla mnie dzieje się to zaraz po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej Time Machine (wykonuję również kopię zapasową na zewnętrznym dysku USB HD). Korzystam z systemu macOS Mojave 10.14.3 (18D42).

Jest bardzo prawdopodobne, że Time Machine utworzy ten plik, aby mógł odzyskać system operacyjny w przypadku niepowodzenia tworzenia kopii zapasowej i zepsucia systemu. Prawdopodobnie sam usuwa ten plik, jeśli po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej nie występują problemy.

W przypadku, gdy Time Machine nie jest jedynym winowajcą, zalecamy przeszukanie twojego systemu w poszukiwaniu źródła (źródeł) pliku. Otwórz aplikację „Terminal” i uruchom następujące polecenie:

sudo find / -name BaseSystem.dmg -type f 2>/dev/null

Spowoduje to monit o podanie hasła administratora, ponieważ przeszuka wszystkie pliki w systemie (nawet te należące do użytkownika root). W zależności od wielkości dysku twardego może to zająć bardzo dużo czasu.

Dla mnie jedynym znalezionym plikiem był /Library/Application Support/com.bombich.ccc/Recovery/BaseSystem.dmg. Jest to katalog używany przez aplikację Carbon Copy Cloner firmy Bombich Software. Wiem, że ta aplikacja archiwizuje partycję odzyskiwania dla twojego systemu operacyjnego (więc w razie potrzeby możesz ponownie zainstalować macOS), więc zakładam, że ten plik DMG jest z tym związany.

Nie próbowałem tego, ale zakładam, że gdybym usunął ten plik CCC, zostałby później odtworzony przez CCC. Jak powiedzieli inni, ten plik nie wydaje się być złośliwy ani szkodliwy w żaden sposób, więc utrzymanie go lub usunięcie prawdopodobnie nie ma większego znaczenia i naprawdę zależy od ciebie.

Jeśli naprawdę chcesz, możesz usunąć wszystkie te pliki za pomocą następującego polecenia:

sudo find / -name BaseSystem.dmg -type f -delete -print


9

BaseSystem.dmg zwykle zawiera instalator MacOS.

Dialog, którego doświadczasz, został zgłoszony przez wielu po aktualizacji do 10.13. Wydaje się, że to nowa funkcjonalność w 10.13, która otwiera te DMG z jakiegoś (nieznanego) powodu.

Prawdopodobnie chcesz sprawdzić, czy dysk Time Machine lub znajdujący się w nim pakiet kopii zapasowych zawiera plik BaseSystem.dmg. MacOS następnie automatycznie otwiera ten plik, aby sprawdzić, czy czegoś (nieznany cel).

Nie wydaje się być w żaden sposób szkodliwy ani złośliwy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.