Recovery Volume montuje się i pozostaje zamontowany w / Volumes / in Finder po restarcie?


0

Dwa razy zauważyłem, że po ponownym uruchomieniu komputera otrzymuję wolumin Recovery zamontowany w / Volumes / bez wprowadzania poleceń terminalu, aby zamontować go jak normalnie. Wiem, że jest zamontowany i pozostaje zamontowany, ponieważ otwieram ścieżkę / woluminy / w Finderze, a następnie przechodzę do AppStore i cmd + R podczas sprawdzania aktualizacji; Zwykle wolumin Recovery byłby montowany na chwilę i znikał po zakończeniu, ale widziałem, że zdarzyło się to już dwa razy, ponieważ czasami pozostaje on zamontowany, a ja mogłem go odmontować ręcznie lub ponownie uruchomić mój Mac (co zrobiłem w obu przypadkach).

Może to mieć związek z tym, jak długo mój MacBook był obudzony od ostatniego uruchomienia / zamknięcia lub z powodu usunięcia folderów odzyskiwania dla usuniętych woluminów dodatkowych w trybie odzyskiwania (bit.ly/2KVd9dY), ale ogólnie jestem strata.

Nie jestem pewien, co uruchamia go po ponownym uruchomieniu, gdy jakikolwiek restartuje się po pierwszym, w którym Recovery pozostaje zamontowany, nie zatrzymując się po i cmd + R w AppStore dla aktualizacji. Używam MacOS 10.13.6 High Sierra z APFS na MacBooku Air z połowy 2013 roku. Każdy wgląd zostałby doceniony, dlaczego wolumin Recovery pozostaje zamontowany (zdaje się, że sam się nie odłącza) w / Volumes / off restart.

EDYTUJ: Próbowałem ponownie zapisać NVRAM i ponownie zainstalowałem MacOS na moim dysku twardym, ale czasami, gdy idę do AppStore i cmd + R dla aktualizacji, wolumin Recovery pozostaje zamontowany ... jestem tutaj całkowicie stracony

EDYCJA: Sophos nie był przyczyną zamontowania woluminu odzyskiwania; zdarzało się to częściej, ale nadal może się zdarzyć bez zainstalowanego Sophosa. Mam nadzieję, że inżynierowie Apple mają coś takiego, jak udało mi się przechwycić dane i mieć zamontowaną funkcję odzyskiwania podczas przechwytywania.


@Redarm każdy wgląd byłby mile widziany, ponieważ pomogłeś mi w mojej ostatniej sprawie
no nope


@JBis sprawdzam opublikowany artykuł, ale został on utworzony 4 4 lata temu, a twórca używał góry MacOS; im używać MacOS High Sierra, więc może być przestarzały dla każdej rozdzielczości
no nope

Nie sądzę, żeby tak było
JBis

@JBis Myślę, że mogło się to zacząć, gdy usunąłem odzyskane foldery z woluminów, a nie partycje, usunąłem, gdy przeprowadzałem jakieś testy (bit.ly/2KVd9dY), dodatkowo nie wiem, co dokładnie umieścić w Terminalu, aby polecenia „aktywowały menu debugowania w Narzędziu dyskowym ”, jak wspomniano w poście
no nope
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.