Jak debugować problem z wolną / zawieszoną siecią Wi-Fi iPhone


1

PROBLEM

Mam bardzo dziwny problem: moja sieć iPhone'a zawiesza się co kilka minut. Zdarza się to w Safari, Mail, News, Twitter, Tweetbot, YouTube i innych aplikacjach. Oto kilka sposobów:

  • gdy wyszukuję w Google z omnibaru Safari (pasek postępu ładowania strony utknie na 15%, spinner aktywności sieci wciąż się kręci, a następnie często pojawia się komunikat „Safari nie może otworzyć strony, ponieważ serwer przestał odpowiadać”; dziwnie, sugestie autouzupełniania Google działają idealnie podczas pisania zapytania)
  • po kliknięciu linku w wynikach wyszukiwania (pasek postępu ładowania strony blokuje się na poziomie około 30%)
  • kiedy próbuję odświeżyć pocztę za pomocą menu rozwijanego i zwolnienia (komunikat „Sprawdzanie nowej poczty” wyświetla się przez długi czas, mimo że mój serwer poczty jest w tej samej sieci LAN)
  • kiedy klikam historię w Wiadomościach (pusta strona często następuje „nie masz połączenia z Internetem”)
  • kiedy klikam link na Twitterze lub Tweetbocie

We wszystkich przypadkach muszę tylko chwilę poczekać i wszystko wraca do normy, aż powtórzy się za 5-10 minut, co jest bardzo denerwujące.

Mam wiele przewodowych i bezprzewodowych urządzeń podłączonych do sieci (i punktu dostępowego Wi-Fi AirPort Extreme 802.11ac) i dzieje się to tylko na moim iPhonie. Nie sądzę, że tracę połączenie Wi-Fi podczas tych zawieszeń, podejrzewam, że to jakiś problem z TCP / IP (DNS, IPv6 itp.). Mam nietypową konfigurację sieci:

Internet> modem kablowy> zapora ogniowa pfSense> Windows Server (serwer poczty i DNS)> przełącznik LAN> Airport Extreme

PYTANIE

Co to powoduje?

Czego szukam podczas debugowania za pomocą konsoli urządzenia, instrumentów Xcode lub WireShark?

Odpowiedzi:


1

Jeśli ktoś z tym problemem natknie się na to pytanie, problem sam się rozwiązał po aktualizacji do iOS 12, więc zgaduję, że to był błąd w iOS 11.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.