Jak mogę przeglądać katalogi dysku zewnętrznego, nawet jeśli nie jest on podłączony?


1

Jestem w tym nowy. Czy jest jakiś skrypt, który analizuje i tworzy pliki XML w całej strukturze plików dowolnego zewnętrznego dysku twardego podłączonego do komputera, w tym wszystkie nazwy wypełnień we wszystkich folderach. Chcę przechowywać dokument xml na komputerze nawet po wyjmowanie dysku twardego. Czy ktoś może mi pomóc, podając pomysł lub samouczek lub link, który mnie poleci?

Dziękuję Ci


1
Jeśli dobrze cię rozumiem, chcesz utworzyć plik XML zawierający wszystkie katalogi i pliki na dysku, prawda? Może być trudne w Apple Script. Do czego potrzebny jest plik, mogą istnieć inne środki (np. find /Volumes/THEDRIVE -print > /tmp/allfiles.txt ).
nohillside

@patrix co rozumiałeś miał rację. Co mogę dla nich zrobić? Możesz mi pomóc?
Anjali

@patrix I chcę przechowywać dokument xml na komputerze nawet po wyjęciu dysku twardego.
Anjali

@patrix Aby przeszukać całą zawartość wszystkich dysków zewnętrznych, które zostały przeanalizowane bez konieczności łączenia ich i przeszukiwania pojedynczo.
Anjali

@patrix Możliwe jest przeglądanie graficznej reprezentacji informacji o dokumencie XML, bardzo podobnie jak przeglądamy w wyszukiwarce?
Anjali

Odpowiedzi:


1

Na podstawie wyjaśnień zawartych w komentarzach możesz wykonać następujące czynności:

Utwórz plik indeksu

find /Volumes/YOUR-EXTERNAL-DRIVE -print > ~/YOUR-EXTERNAL-DRIVE-index.txt

Spowoduje to wyświetlenie wszystkich plików / folderów na dysku zewnętrznym i zapisanie wyniku w folderze domowym.

Wyszukaj plik

grep THE-NAME-YOU-ARE-LOOKING-FOR ~/YOUR-EXTERNAL-DRIVE-index.txt

Częściowe nazwy również będą działać (a do wyszukiwania nie można podłączyć zewnętrznego dysku).


Można przeglądać graficzną reprezentację informacji o dokumencie XML, w taki sam sposób, w jaki przeglądamy wyszukiwarkę?
Anjali

W tym rozwiązaniu nie ma nawet dokumentu XML :). W przypadku przeglądania opartego na interfejsie GUI może być potrzebne dodatkowe oprogramowanie (ale nie wiem, czy istnieje lub czy trzeba je opracować).
nohillside

1

Istnieją co najmniej dwie aplikacje, które zapewniają wymaganą funkcjonalność:

Archiwum 7

Archiwizuj katalogi zawartości nośników wymiennych i urządzeń, takich jak płyty CD, DVD, dyski flash, dyski HD itp., Dzięki czemu można szybko znaleźć poszukiwane informacje, nawet jeśli urządzenia te nie są już połączone z komputerem Mac.

NeoFinder

NeoFinder (wcześniej znany jako CDFinder) szybko kataloguje całą dysk i bibliotekę multimediów oraz archiwum kopii zapasowych. NeoFinder śledzi twoje dokumenty, zdjęcia, piosenki, filmy i foldery, gdziekolwiek są przechowywane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.