Link do notatki w Apple Notes, z innej notatki


13

Czy w Apple Notes na Macu można odwoływać się do notatki z innej notatki (za pomocą hiperłącza)?

Na przykład, gdybym miał dwie notatki:

Myśli o ciastkach

Ciasta są świetne. Naprawdę wspaniałe smakołyki. Ale wiesz, jakie są moje ulubione rodzaje ciastek? Pączki Zrobiłem nawet listę rodzajów [ pączków, które zjadłem ].

i

Pączki, które zjadłem

Czekolada, Glazurowany, Matowy, Zaskorupiony…

Jak mogę połączyć tekst [ pączki, które zjadłem ] z pierwszej nuty do drugiej?

Odpowiedzi:


5

To wydaje się być jedynym sposobem, aby to zrobić, jak MacOS 10.13:

  1. Musisz mieć wszystkie notatki, do których chcesz prowadzić linki w swoim folderze iCloud

  2. Przejdź do swojego konta iCloud i znajdź notatkę, do której chcesz utworzyć link: np. Https://www.icloud.com/#notes2/0-mKJHuGHud53r4 lub donuts I've eatennotatkę w twoim przypadku. Skopiuj adres URL iCloud dla tej notatki Command+ c.

  3. W Thoughts about pastriesnotatce wybierz / zaznacz fragment donuts I've eaten, a następnie wykonaj Command+ k. Wklej ( Command+ v) adres URL w Link Destinationoknie dialogowym.

Mam nadzieję, że to pomaga. I tak, „nieoptymalne” jest to, że Apple nie ma lepszego sposobu, aby to zrobić (przepraszam Apple, jeśli to zrobisz, ale nie powinieneś tego utrzymywać w tajemnicy!)


19

Dodanie dodatkowej metody do doskonałej odpowiedzi Seamus z góry ... ta całkowicie trzyma się aplikacji Mac:

  1. W aplikacji Mac przejdź do notatki, do której chcesz się odnieść („Donuts I Eaten”), i kliknij Add people to this noteprzycisk na pasku narzędzi programu Notes.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  1. W wyskakującym oknie dialogowym wybierz, Copy Linka następnie Share. SharePrzycisk ten może być wyłączony jak tylko kliknąć Copy Link. Następnie musisz wprowadzić co najmniej jeden kontakt (adres e-mail lub numer telefonu) w Add:polu. Pamiętaj, że kontakt musi być inny niż bieżący użytkownik iCloud na komputerze Mac, w przeciwnym razie Sharezostanie ponownie wyłączony. Ten krok powoduje także, że notatka zostanie trwale udostępniona, dopóki nie usuniesz udziału. Zawsze możesz wrócić do notatki i skopiować link z tego, co znajduje się za Add people to this noteprzyciskiem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  1. Unikalny adres URL notatki jest teraz kopiowany do schowka. Powinno to wyglądać mniej więcej tak: „ https://www.icloud.com/notes/0-QF4Bf9jmhfersTKH16_2_kA#Donus_Ive_Eaten

  2. Możesz wkleić ten adres URL w notatce, w której chcesz umieścić odniesienie. Ale jeszcze lepiej, zaznacz słowa, które mają się stać tekstem, który można kliknąć, wpisz Command+, kaby wyświetlić pole „Docelowy link” i wklej go tam .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W tej metodzie notatka jest teraz technicznie udostępniana. Ale ponieważ nie jest udostępniany nikomu innemu, będzie po prostu służyć jako szybki link / odniesienie dla innych notatek. To trochę kłopotliwe, ale wydaje się, że działa.


Powinienem też wspomnieć, że kiedy spróbowałem tego po raz pierwszy, chyba musiałem dodać adres e-mail w polu „Dodaj:”, zanim mogłem kliknąć Udostępnij… ale w kolejnych próbach było to zbędne. Nie jestem więc pewien, czy to była tylko pierwsza rzecz, czy po prostu wygłupiłem się.


2
To też działa. +1 :) I masz rację, że Copy Linkopcja nie zawsze się pojawia ... Właśnie ją zobaczyłem (nie pojawia się) ponownie, ale nie mam pojęcia, co ją powoduje. Być może, jak mówisz, musisz najpierw podzielić się e-mailem? I drobna uwaga, ale zastanów się nad dodaniem <kbd>Command</kbd>+<kbd>k</kbd>sekwencji, aby umieścić link w określonym ciągu tekstu w notatce.
Seamus,

@Seamus Tak! Dodano krok Command + k. Dobra decyzja!
Sam

@Seamus Tak, musisz wpisać wiadomość e-mail, aby ją udostępnić. Sugeruję wpisanie jednego z własnych adresów e-mail. Zobacz odpowiedź kakyo poniżej: apple.stackexchange.com/a/348170/111445
Magne

2

Zredagowałem niesamowitą odpowiedź @Sam dotyczącą jego kroku 2, ale tutaj jest tak na wszelki wypadek, gdy ocena wzajemna pojawi się zbyt późno:

SharePrzycisk ten może być wyłączony jak tylko kliknąć Copy Link. Następnie musisz wprowadzić co najmniej jeden kontakt (adres e-mail lub numer telefonu) w Add:polu. Pamiętaj, że kontakt musi być inny niż bieżący użytkownik iCloud na komputerze Mac, w przeciwnym razie Sharezostanie ponownie wyłączony. Ten krok powoduje także, że notatka zostanie trwale udostępniona, dopóki nie usuniesz udziału. Zawsze możesz wrócić do notatki i skopiować link z tego, co znajduje się za Add people to this noteprzyciskiem.1

Wydaje się, że istnieje możliwość użycia skrótów iOS, aby uzyskać link inny niż link iCloud, używając skrótu z następującymi dwoma działaniami:

  1. Wyszukaj notatkę
  2. Pobierz diagram treści

Na diagramie zawartości dotknij „uwaga” (na schemacie pajęczyny), a następnie „INNote”. INNote zawiera ciąg „identyfikatora”, którego wartością jest adres URL rozpoczynający się od „mobilenotes: // showNote? Identifier =”. Adres URL wydaje się działać jako link do notatki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.