Nie można wysunąć obrazów dysków lub napędów w High Sierra


4

Używam MacBooka Pro z początku 2015 r. 13 ”na High Sierra 10.13.5 i ciągle otrzymuję komunikat„ Dysk X nie może zostać wysunięty, ponieważ jeden lub więcej programów może go używać ”, gdy najwyraźniej nie ma programu używającego tego dysku (nie nawet Dropbox, Preview).

Zdarza się to czasami, gdy próbuję wysunąć zewnętrzny napęd piorunów, i zawsze, gdy wysuwam jakiekolwiek .sparseimages, udało mi się tylko „rozwiązać” ten problem i móc wysunąć dyski, wchodząc do terminalu i „reagując” Finderem:

killall Finder

Uważam jednak to rozwiązanie za bardzo niewygodne, biorąc pod uwagę, jak często korzystam z napędów zewnętrznych i obrazów dysków.

Byłbym wdzięczny, jeśli ktoś zna jakąkolwiek inną możliwą przyczynę lub rozwiązanie, lub jeśli moje rozwiązanie jest lepsze niż zmuszanie dysku do wysunięcia.

Edycja: po sprawdzeniu, które procesy były uruchomione, wydaje się, że istnieją procesy „cloudd”, „diskimage” i „QuickLookUIService” przy użyciu pliku wideo z dysku sparsedisk, które uniemożliwiają mi wysunięcie zamontowanego sparseimage.

Dzięki


1
Zwykle powoduje to indeksowanie Spotlight.
JBis

1
Edytuj swoje pytanie, aby zawierało aplikację powodującą problem hints.macworld.com/article.php?story=20080615071312194
JBis

Odpowiedzi:


4

Często, gdy dysk jest podłączony, Spotlight zaczyna indeksować cały dysk. W tym czasie Spotlight „używa” napędu i dlatego nie można go wysunąć.

Spróbuj dodać wyjątek Spotlight:

  1. Preferencje systemowe> Spotlight> Prywatność
  2. +
  3. Wybierz dysk
  4. Choose

1
Dodanie wyjątku Spotlight nie działało w przypadku sparseimages. Trochę więcej wglądu: ten rzadki obraz ma około 5 GB i znajduje się w folderze Dokumenty. Mam również iCloud skonfigurowany dla folderów Desktop i Documents. Czy może to być coś związanego z synchronizacją aktualizacji sparseimage w iCloud?
pggm2r4t

2
@ pggm2r4t Tak, ale to byłoby użycie pliku, a nie zamontowanego dysku
JBis

1

Powinieneś pobrać aplikację Mountain . Zapewnia lepszą kontrolę nad wszystkimi zamontowanymi woluminami. Był w stanie odmontować lub zamontować dyski, nad którymi nie mam kontroli. To 6 USD ze strony programisty. . Przed wydaniem pieniędzy przeczytałbym o tym na tej stronie, aby upewnić się, że robi wszystko, co chcesz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.