Klawisze głośności nie działają z dźwiękiem HDMI w systemie Mac OSX Lion?


20

Mam Maca mini 2011 z OSX Lion. I podłączyłem monitor (ze zintegrowanymi głośnikami) przez port HDMI. Dźwięk działa dobrze, ale klawisze głośności na klawiaturze nie działają. Po naciśnięciu jednego z nich na ekranie pojawia się obraz głośności, ale z zabronionym sygnałem.

Czy istnieje sposób, aby to naprawić i sprawić, że klawisze klawiatury zmieniają głośność systemu?

Nawiasem mówiąc, działają bardzo dobrze, gdy używam innego urządzenia wyjściowego audio


2
Dlaczego w systemie Windows jest to możliwe?

Co więcej - co jeśli chcę kontrolować głośność zdalnie z Internetu?
cregox,

Ponieważ Microsoft postrzega rzeczy inaczej i nie lubi standardu branżowego. LOL. W każdym razie sposób Apple, by nie pozwalać ludziom regulować głośności, jest poprawny, ale nie przyjazny dla użytkownika. Zasadniczo możesz myśleć o HDMI jako DVI + Optyczny + czasami Ethernet.
Shane Hsu,

Soundflower generuje opóźnienie dźwięku, więc nie jest to naprawdę dobra alternatywa, ponieważ co 5 minut masz wrażenie, że oglądasz dubbingowany film.

Na moim komputerze nie zauważam żadnych opóźnień.
mat płonie

Odpowiedzi:


16

Zobacz rozwiązanie problemu tutaj - http://www.vanetta.net/2012/07/enabling-hdmi-audio-controls-on-2011.html

Wymaga bezpłatnej aplikacji innej firmy - https://code.google.com/p/soundflower/, ale działa idealnie.


Do Twojej wiadomości, najnowszy skompilowany plik binarny znajduje się na stronie rogueamoeba.com/freebies/soundflower
kobaltz

1
Niestety Soundflower jest bardzo wadliwy dla 2CH na MacBooku i zajmuje 64CH do 30% procesora. Dlatego już nie nadają się do użytku ...
Strinder

1
Uwaga: podpisana wersja (2.0b2) na github.com/mattingalls/Soundflower/releases jest wymagana dla El Capitan (patrz komentarz poniżej).
Michael Scott Cuthbert,

Powiązane z komentarzem @ Strinder, obecnie używam 2.0b2 na El Capitan na MacBooku Pro od 2013 roku i zużywa poniżej 2-3% mojego procesora przez cały czas, więc osobiście nie mam problemów z przetwarzaniem dźwięku przez procesor - Świetne rozwiązanie, dzięki Soundflower i plakat!
sean2078

13

Sygnał audio przez HDMI jest kodowany. Zakodowane strumienie audio należy znormalizować do 0 dB. Nie można zmienić tego zachowania, ponieważ sygnał audio nie byłby już znormalizowany. Możesz używać wyłącznie regulacji głośności w telewizorze.

Niektóre programy (np. ITunes) same mają regulację głośności, można ich użyć do zmiany głośności danego programu. (Chociaż jest to nieco sprzeczne z zasadą, że dźwięk HDMI powinien być znormalizowany).

Zobacz także tę dyskusję na temat społeczności wsparcia Apple (ta sama odpowiedź).


1
Czy więc to wyjaśnienie byłoby podobne do sygnałów analogowych, w których oczekuje się, że wyjście liniowe będzie sygnałem absolutnym, w którym gniazda słuchawkowe zwiększają i zmniejszają głośność zgodnie z projektem i niekoniecznie będą pasować do ograniczeń „poziomu liniowego”?
bmike

9
Jest to dobra wymówka , ale jest to zła odpowiedź, ponieważ nadal nie jesteśmy w stanie jej kontrolować, a ból jest niemożliwy.
cregox,

5
Dokładnie @cawas. Windows, BTW, może doskonale kontrolować dźwięk HDMI za pomocą klawiszy głośności na klawiaturze - gdy monitor jest wybranym urządzeniem audio, głośność kontroluje wewnętrzny wzmacniacz.
mikemaccana

6
 1. Zainstaluj Homebrew :

  ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

 2. Zainstaluj Beczkę

  brew install caskroom/cask/brew-cask

 3. Zainstaluj Soundflower:

  brew cask install soundflower

 4. Restart.

 5. Rozpocznij soundflowerbed(znajdź, naciskając, cmd-spaceaby otworzyć reflektor): wprowadź opis zdjęcia tutaj

 6. Kliknij ikonę Soundflower w prawym górnym rogu i wybierz urządzenie wyjściowe (powinieneś wybrać HDMI zamiast DisplayPort):

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 7. W preferencjach dźwiękowych wybierz Soundflower:

  wprowadź opis zdjęcia tutaj


Widzę, że masz ten sam monitor U2515H, co ja - ale kiedy przełączam Soundflower na DisplayPort przez Soundflowerbed, wydaje się, że zawsze się zawiesza. Czy ktoś jeszcze ma ten problem?
Michael Scott Cuthbert,

1
@MichaelScottCuthbert tak, Soundflower również bardzo się rozbija. Po prostu go zabijam (używając monitora aktywności) i próbuję ponownie.
Matt pali

2
Domyśliłam się. W ustawieniach Audio MIDI w „Urządzeniach audio” zmień format Soundflower z 44,1 kHz na 48 kHz (48000,0 Hz). Zatrzymałem awarię.
Michael Scott Cuthbert

fwiw, jeśli jest to dla ciebie ważne, Soundflower nie jest podpisanym rozszerzeniem, więc nie będzie (jeszcze?) działał na OS X 10.11
Michael Scott Cuthbert

1
Dzięki @MichaelScottCuthbert! Bardzo mi pomógł. Nie można żyć bez Soundflower, ponieważ klawisze głośności monitora są naprawdę nieosiągalne ... Ale czy istnieje również rozwiązanie dla wysokiego zużycia procesora podczas korzystania z 64CH? (na moim MacBooku zabiera to do 30%, jeśli jest włączone jako wyjście!)
Strinder

3

Rozwiązanie wykorzystujące bezpłatną wersję Sound Siphon

Aby rozwiązać oba te problemy: Uruchom aplikację Sound Siphon. W preferencjach Sound Siphon wybierz urządzenie wyjściowe jako urządzenie przejściowe. Włącz syfon dźwięku.

Sound Siphon przetwarza dźwięk, zanim trafi on do urządzenia wyjściowego. Teraz możesz sterować głośnością za pomocą klawiatury ”

http://staticz.com/add-keyboard-volume-controls/


Wygląda na to, że syfon dźwięku nie obsługuje regulacji głośności urządzeń. Dokonuje tego Kontrola dźwięku w tej samej witrynie, ale nie działa z moim monitorem.
Fish Monitor

1

Ponieważ Soundflower jest bardzo przestarzały i nie jest aktywnie utrzymywany. Zacząłem szukać lepszego rozwiązania.

Bardzo polecam, działa całkiem dobrze na moim monitorze LG: https://github.com/the0neyouseek/MonitorControl

Ten widelec obsługuje także domyślne ustawienia głośności / jasności klawiatury. Zamiast używać cyfrowej linii, takiej jak Soundflower, próbuje zmienić głośność samego wyświetlacza.


0

Moje rozwiązanie: Kontrola dźwięku .

Soundflower to bardzo stare oprogramowanie i nie działa dla mnie dobrze. Użyj sterowania dźwiękiem, aby określić urządzenie wyjściowe do urządzenia HDMI / DP / Type-C i steruj głośnością główną (można zdefiniować skrót klawiszowy).

Punkt bonusowy: Nie musisz kupować licencji, aby kontrolować tylko główny wolumen.


0

jeśli jeszcze ich nie masz ( cóż, powinieneś! ), zainstaluj Homebrew i Homebrew Cask .

Następnie zainstaluj Soundflower i Soundflowerbed :

brew cask install soundflower
brew cask install soundflowerbed

Restart.

Teraz w okienku preferencji dźwięku możesz skonfigurować komputer Mac do odtwarzania dźwięku na wirtualnym urządzeniu audio Soundflower. Możesz także uruchomić SoundflowerBed.app (będzie znajdować się na pasku menu), aby skonfigurować wirtualne wyjście Soundflower do odtwarzania na zewnętrznym interfejsie HDMI lub DisplayPort.

W ten sposób macOS pozwoli ci kontrolować głośność dźwięku (z paska menu i klawiatury).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.