Czy wyłączenie danych komórkowych znacząco poprawia żywotność baterii?


2

Prawie zawsze wyłączam dane komórkowe po zablokowaniu ekranu. Włączam go tylko wtedy, gdy korzystam z Internetu. Ale denerwujące jest to robić prawie za każdym razem. Czy warto?

Odpowiedzi:


1

Możesz przestrzegać ogólnych zasad, aby zoptymalizować żywotność baterii.

https://www.apple.com/batteries/maximizing-performance/ .

Teraz, gdy szanujesz swoje pytanie, oszczędzasz dużo baterii, zmieniając dane komórkowe tylko wtedy, gdy potrzebujesz. Dane komórkowe zużywają dużo energii baterii, zwłaszcza gdy nie masz zasięgu lub słaby sygnał:

„Brak zasięgu komórki i niski poziom sygnału. Oznacza to, że albo jesteś w słabym obszarze zasięgu komórki, a twoje urządzenie iOS szuka lepszego sygnału lub że korzystałeś z urządzenia w warunkach słabego sygnału, co wpłynęło na żywotność baterii . ” Jest to zgodne z poprzednim łączem Apple, jednak należy wziąć pod uwagę, że GPS działa z danymi komórkowymi, więc jeśli pozostawisz je przypadkowo włączonym, poziom naładowania baterii spadnie dramatycznie.

Polecam również aktualizację iPhone'a, na wypadek ewentualnych błędów, oczywiście najpierw kopię zapasową.

https://support.apple.com/en-us/HT203977

Zwróć uwagę na jeden szczegół, jeśli tworzysz kopię zapasową iPhone'a z już problemami z wydajnością, może to również mieć wpływ na kopie zapasowe iOS lub iCloud. Dlatego ważne jest, aby często tworzyć kopie zapasowe i nie czekać na problemy z kopią zapasową przed datą aktualizacji, a nawet przywracaniem.

Z poważaniem!


0

Moja subiektywna opinia jest taka, że ​​chociaż tak, wyłączenie danych komórkowych wydłużyłoby czas czuwania baterii, można zauważyć znaczącą poprawę, po prostu włączając tryb niskiego poboru mocy na baterii.

Zależy to oczywiście od indywidualnych wzorców użytkowania.

W Quora , Apple Discussion Board , Copytrans.net znajduje się kilka dyskusji i artykułów na temat wydłużania żywotności baterii

Materiał powyższy wydaje się wskazywać, że prosty czynność polegająca na wyłączeniu danych komórkowych sama w sobie nie oznacza oszczędzania energii, gdybyś nie używał danych komórkowych do odbierania lub przesyłania danych. Fakt, że przesyłanie i odbieranie danych komórkowych zużywa energię baterii, doprowadziłoby do wydłużenia czasu czuwania, tj. porównując zużycie baterii między urządzeniem z włączoną transmisją danych (ale nie aktywnie używaną) a zużyciem baterii przez urządzenie, które ma wyłączoną transmisję danych, nie spodziewałbyś się, że zauważysz znaczącą różnicę. Porównanie zużycia baterii między urządzeniem z włączoną transmisją danych mobilnych (z wykorzystaniem wysokiego poziomu danych usługi push) a zużyciem baterii przez urządzenie z wyłączoną transmisją danych,

Tryb niskiego zużycia energii wyłącza różne usługi i funkcje, w tym pobieranie poczty, Hej Siri, odświeżanie aplikacji w tle, automatyczne pobieranie i niektóre efekty wizualne są zmniejszane lub wyłączane. Spodziewałbym się, że wykorzystanie danych mobilnych będzie podobne zarówno w trybach wyłączonych danych komórkowych, jak i trybach niskiego poboru mocy baterii, przy czym tryb niskiego poboru mocy dodatkowo wyłącza różne funkcje intensywnie wykorzystujące procesor.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.