Gospodarstwo domowe z jednym komputerem Mac, uszkodzony dysk twardy, za stary do odzyskiwania w Internecie


1

Krótko mówiąc, zardzewiały zaufany 2009 iMac potrzebuje oszczędności.

W młodości byłem trochę nadgorliwy z powodu partycjonowania i chociaż ostatnio próbowałem naprawić szkody, udało mi się uniemożliwić uruchomienie HDD. Martwy bigcat nie pozwoliłby mi na uruchomienie USB, a ja od dawna zgubiłem oryginalne dyski instalacyjne (Snow Leopard, o ile pamiętam). Na obecnym komputerze nie mogę nagrać dysku instalacyjnego (brak napędu CD). „Lokalny” sklep Mac powiedział mi, że powinienem po prostu kupić coś nowego, ale obecnie nie mieści się to w budżecie. Szukałem również w Internecie jakichkolwiek starych dysków instalacyjnych, ale wydaje się, że w pobliżu nie ma żadnych na sprzedaż, ani nie mam przyjaciół w tej części świata, którzy mogą sobie pozwolić na komputery Mac / są gotowi je kupić. Po sprawdzeniu, czy rzeczywiście udało mi się zniszczyć partycję odzyskiwania, jeśli kiedykolwiek tam była, usunąłem dysk twardy, aby sprawdzić, co się dzieje na ziemi,

Oryginalny dysk twardy nie jest uszkodzony i został ponownie sformatowany (pusty) dla komputerów Mac (Journaled). Ponieważ jednak nie mam dostępu do działającego komputera Mac, nie jestem pewien, jak ponownie zainstalować na nim system OS X.

Czy ktoś wie, jak przejść przez proces instalacji przy użyciu komputera z systemem Windows jako surogatu, czy może innej metody wyjścia z tego problemu?


Czy kupowanie Snow Leopard w serwisie eBay byłoby rozwiązaniem?
Thorbjørn Ravn Andersen

@ ThorbjørnRavnAndersen tak, ale naprawdę mam nadzieję, że nie będę musiał uciekać się do tego.
nie

Lub poszukaj lokalnej grupy użytkowników komputerów Mac. Stare zegary mogą mieć Snow Leopard w App Store (lub Lion) i mogą go pobrać i sprawić, że będziesz bootowalną pamięcią USB. Jeśli nie możesz uruchomić systemu, potrzebujesz nośników fizycznych.
Thorbjørn Ravn Andersen

@ ThorbjørnRavnAndersen Dobra wskazówka dla lokalnej grupy Mac. Ostatnim razem, gdy próbowałem uruchomić go z USB, odmówił. Jednak uruchomił dysk instalacyjny (inny niż Mac, na którym leżałem), po prostu nie mam metody na nagranie czegoś takiego z pełnym instalatorem Mac OS (mógłbym poprosić kogoś o zrobienie tego, ale zajrzyj do pliku rozmiar jest zbyt duży dla przeciętnego dysku, który można kupić w sklepie tutaj / niestety nie znam zbyt wielu osób znających się na CD / DVD). Dlatego głównie szukam, czy mogę rozpocząć instalację za pośrednictwem systemu Windows, ponieważ wydaje się to najbardziej niezależną / bezbolesną opcją dla mojego portfela.
nie

Masz przyjaciela z nagrywarką DVD? Możesz nabyć wersję instalacyjną ISO 10.6, umieścić ją na dysku USB i zabrać gdzieś z maszyną z systemem Windows lub Linux, aby ją wypalić.
Scottmeup,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.