Czy mogę użyć mojego komputera Mac do odtworzenia efektu odwróconego usuwania szumów audio?


12

Chciałbym używać mojego Maca jako urządzenia do usuwania dźwięku, takiego jak słuchawki, które odtwarzają hałas z zewnątrz w odwróconej formie, więc się anuluje (zwykle na lotniskach). Przy normalnej parze słuchawek mój komputer Mac może rejestrować hałas otoczenia i wysyłać go do słuchawek, aby uzyskać redukcję szumów.

Czy jest w stanie to zrobić?


Czy chcesz to ciągle robić w czasie rzeczywistym, czy tylko dla fragmentu, który później powielasz w kółko?
Martin Marconcini,

@ Martín stale w czasie rzeczywistym, jak słuchawki z redukcją szumów.
Stefano Borini,

Wrócę do ciebie w tej sprawie. Czy masz Logikę (ekspresową / pro)?
Martin Marconcini,

@ Martín: nope :)
Stefano Borini

Nawet jeśli uda ci się to uruchomić na poziomie oprogramowania, wątpię, aby spowodowało to znaczną redukcję szumów. Słuchawki z redukcją szumów działają tylko dlatego, że mikrofony znajdują się bardzo blisko głośników w słuchawkach. Ważne jest zatem, aby dźwięk był odwracany w czasie rzeczywistym i wysyłany do słuchawek; i nawet wtedy działa tylko w przypadku niskich dźwięków. Dlatego cała kombinacja musi zostać zaprojektowana i przetestowana razem. Wątpię, czy uda ci się to osiągnąć bez bardzo czułej kalibracji, która nie będzie możliwa, biorąc pod uwagę, że będziesz poruszać głową względem mikrofonów.
Andrew Ferrier,

Odpowiedzi:


2

Audacity może to zrobić, o ile mi wiadomo. Jest generator białego szumu, a pod menu Efekty znajduje się opcja „Usuwanie szumu”.

Nie wiem, czy możesz to zrobić w czasie rzeczywistym, ale możesz zrobić krótkie nagranie hałasu otoczenia, uruchomić Usuwanie szumów, dowiedzieć się, co zostało usunięte (odejmij przed i po), a następnie odtworzyć tę rolę, ale odwróconą. Może....


0

Nie jest to możliwe, ponieważ odwrócony hałas byłby wychwytywany przez komputerowy mikrofon i „tłumiony” wielokrotnie, powodując bardzo głośne sprzężenie zwrotne, jak gitara elektryczna w pobliżu głośnika. Słuchawki redukujące hałas mają mikrofon oddzielony od głośników.


1
Tak, ale co ze słuchawkami?
mjlescano
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.