Czy można wyłączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla identyfikatora Apple ID?


Odpowiedzi:


4

Aby wyłączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe:

  1. Odwiedź stronę Zarządzaj swoją witryną Apple ID na komputerze.

  2. Zaloguj się za pomocą kombinacji AppleID / Hasło i po wygenerowaniu monitu podaj wygenerowany kod uwierzytelniania dwuskładnikowego.

  3. Na ekranie zarządzania kontem przejdź do sekcji Bezpieczeństwo i kliknij Edytuj .

  1. Kliknij opcję Wyłącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe .

  1. Kliknij przycisk Wyłącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe , aby potwierdzić.

Uwaga: jeśli masz dość wpisywania dwuskładnikowego kodu uwierzytelniającego za każdym razem, gdy musisz się zalogować za pomocą przeglądarki internetowej, możesz dodać powszechnie używaną przeglądarkę i komputer jako zaufaną przeglądarkę / komputer i nie musisz już wpisywać Dwuskładnikowy kod uwierzytelniający.

Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje techniczne i instrukcje, należy zapoznać się z dokumentem wsparcia Apple, Dwuskładnikowe uwierzytelnianie dla Apple ID .


9
Mam „dowiedz się więcej”, ale nie „Wyłącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe” w obszarze, o którym mówiłeś
MomAndDad

2
Ta odpowiedź nie jest już ważna. Proszę sprawdzić odpowiedź J. Khamphousone
pallox

15

Nie można już wyłączyć uwierzytelniania dwuskładnikowego w ciągu dwóch tygodni od włączenia tej funkcji. Wcześniej było to ograniczone do kont utworzonych w iOS 10.3 lub macOS Sierra 10.12.4 i nowszych.

Szczegółowe informacje dotyczące uwierzytelniania dwuskładnikowego można znaleźć w dokumencie wsparcia Apple, Uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla Apple ID .

Czy mogę wyłączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe po jego włączeniu?

Jeśli korzystasz już z uwierzytelniania dwuskładnikowego, nie możesz go już wyłączyć. Niektóre funkcje w najnowszych wersjach iOS i macOS wymagają tego dodatkowego poziomu bezpieczeństwa, który ma na celu ochronę twoich informacji. Jeśli jednak niedawno zaktualizowałeś swoje konto, możesz wyrejestrować się na okres dwóch tygodni. Wystarczy otworzyć e-mail z potwierdzeniem rejestracji i kliknąć link, aby powrócić do poprzednich ustawień zabezpieczeń. Pamiętaj, że powoduje to, że twoje konto jest mniej bezpieczne i oznacza, że ​​nie możesz korzystać z funkcji wymagających wyższego poziomu bezpieczeństwa.


-2

Co się stanie, jeśli użyję uwierzytelniania dwuskładnikowego na urządzeniu ze starszym oprogramowaniem? Jeśli używasz uwierzytelniania dwuskładnikowego na urządzeniach ze starszymi wersjami systemu operacyjnego - takich jak Apple TV (2. lub 3. generacji) - możesz zostać poproszony o dodanie sześciocyfrowego kodu weryfikacyjnego na końcu hasła podczas logowania. Uzyskaj weryfikację kod z zaufanego urządzenia z systemem iOS 9 lub nowszym lub OS X El Capitan i nowszym, lub może zostać wysłany na Twój zaufany numer telefonu. Następnie wpisz hasło, a następnie sześciocyfrowy kod weryfikacyjny bezpośrednio w polu hasła.

(ze strony wsparcia Apple Uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla Apple ID )


1
Skąd masz te informacje? Jest to pomocne, jeśli podasz linki do oryginału.
Allan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.