Co oznacza „i” w nazwach produktów Apple?


32

iPhone, iPod, iPad, iCal, iLife itp. Czy „i” znaczy coś? I czy to znak towarowy dla Apple?


3
Zaskoczony, nikt wcześniej o to nie pytał.
Moshe,

Odpowiedzi:


45

Kiedy Steve Jobs po raz pierwszy wprowadził komputer iMac w 1998 r., Ogłosił, że i oznacza Internet . Jobs powiedział dalej: „ Mam na myśli także inne rzeczy” i wyświetlił slajd prezentacji ze słowami kluczowymi:

internet instruktaż
indywidualny informuje inspiruje


Możesz nawet obejrzeć wideo z tego wydarzenia .

Litera „i” została po raz pierwszy użyta w komputerach iBook i iMac. Zostały one wyprodukowane, gdy Steve Jobs chciał profesjonalnego i konsumenckiego modelu komputera stacjonarnego i przenośnego. Później wprowadzono więcej produktów, iSight, iPod, iPhone, iPad.

Tak, produkty są znakami towarowymi, ale używanie samego „i”, zanim produkt nie jest znakiem towarowym i nie może być. Oto lista znaków towarowych Apple


1
To jest prawidłowa odpowiedź ..
rohan-patel

1
Jest to również stwierdzone w biografii Waltera Isaacsona.
gentmatt,

20

Według Wikipedii (przynajmniej dla iMaca):

Apple zadeklarowało „i” w iMacu jako „Internet”; reprezentuje również koncentrację produktu jako urządzenia osobistego („i” dla „indywidualnego”).


4

Poprosiłem przedstawiciela w sklepie Apple. Powiedzieli, że to oznacza Internet, na pierwszym komputerze iMac (jak odpowiedzieli inni). Teraz jest to tylko marka.


3

Cała idea pierwszego komputera iMac polegała na wyciągnięciu go z pudełka, podłączeniu zasilania, a następnie podłączeniu modemu za pomocą linii telefonicznej. Łatwy dostęp do Internetu. „I” oznaczało internet.-2

W technologii słowo i jest często związane z „innowacją”. Tak więc „i” w iPhonie może oznaczać „innowacyjny”.

Berkun, S. (2010). The Myths of Innovation (First ed., Ss. 1-82). Sebastopol, Kalifornia: O'Reilly Media, Inc.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.