iOS - niepoprawnie wyświetlane metadane albumu


2

W aplikacji Muzyka na moim iPhonie jeden z albumów pokazuje nazwę albumu przed tytułem utworu (w przeciwieństwie do wszystkich innych). Album wyświetla się poprawnie w iTunes, co wyklucza przypadek niepoprawnych metadanych. Próbowałem edytować tytuł, ale bez powodzenia.

Co może być przyczyną tej rozbieżności i jak ją rozwiązać?

Odpowiedzi:


1

Czasami coś się psuje. Czy zastanawiałeś się nad usunięciem go z biblioteki na komputerze - ręczne naprawienie metadanych za pomocą iTunes lub innego programu, a następnie ponowne dodanie utworów do biblioteki?

Przed usunięciem - poszukaj flag takich jak „kompilacja” i „kompozytor”, aby spróbować je wyłączyć.

Ponadto - będziesz chciał sprawdzić, jak synchronizuje się twoja biblioteka iOS - czy jest to iCloud / Apple Music / czy bardziej ręczna synchronizacja. Rzeczy mogą wymagać ponownej synchronizacji, jeśli wprowadzisz zmiany w iTunes poza urządzeniem z systemem iOS.

Ponieważ wygląda na to, że już próbowałeś edytować i synchronizować, może być konieczne całkowite usunięcie go i zsynchronizowanie, aby usunąć utwory i dodać je poprawnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.