Jaka jest najnowsza wersja Java dla macOS High Sierra?


2

Na moim High Sierra Mac

java --version 

daje

java version "1.8.0_172"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.8.0_172-b11)
Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (build 25.172-b11, mixed mode)

ale w Oracle dokumentacja i lista pliki do pobrania Widzę odniesienia do wersji znacznie wyższych, zwłaszcza 9 lub nawet 10.

Jaka jest najnowsza wersja Java przeznaczona do użytku w macOS High Sierra?


Odpowiedzi:


1

AKTUALIZACJA: Warunki licencyjne uległy zmianie: wersja 11 Oracle JDK nie może być już używana w produkcji bezpłatnie. Wymagany jest płatny program wsparcia. Widzieć moja odpowiedź dla alternatyw.
Basil Bourque

@BasilBourque Weryfikacja szczegółów licencji jest zawsze wskazana, nawet jeśli nie odnosi się bezpośrednio do powyższego pytania. Dziękujemy za dodanie odpowiedzi wskazującej na to szczegółowo.
nohillside

1

Java 11

Implementacje Java 8, 9, 10 i 11 oparte na OpenJDK od dostawców takich jak Systemy Azul , Wyrocznia , i AdoptOpenJDK uruchom na macOS High Sierra i Mojave (a także niektóre starsze macOS).

Java 12, jeszcze nie wydana do produkcji, działa również na High Sierra.

LTS

Zauważ, że rozwój Java ostatnio się zmienił. Oracle i społeczność Java przyjęły szybsze kadencje dla wersji, znane jako Zwolnij pociąg . Co sześć miesięcy pojawia się nowa wersja, jak omówiono w Ten artykuł . Są to w pełni przetestowane wersje gotowe do produkcji. Jednak te wersje mogą nie być obsługiwane bezpłatnie z poprawkami po nadejściu kolejnej wersji.

Wyjątkiem jest to, że co trzy lata szóste zwolnienie z rzędu będzie oznaczane jako Wsparcie długoterminowe (LTS) wersja. Wersje 8 i 11 to zarówno LTS, jak i wersja 17. Oznacza to, że wersja będzie otrzymywać aktualizacje i poprawki przez lata zamiast miesięcy.

Dotyczy to przynajmniej klientów płacących sprzedawcy komercyjnemu. Darmowe implementacje mogą również otrzymywać aktualizacje w ramach LTS od niektórych dostawców. Musimy jeszcze sprawdzić, czy tak się stanie, czy nie.

Takie podejście z wykorzystaniem pociągu szybkiej dostawy z LTS jest nowe w świecie Java.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Java jest nadal wolna .

Sprzedawcy

Oto schemat blokowy, który może pomóc w wyborze źródła Java 11.

flowchart for deciding amongst vendors of Java 11 implementations

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.