Jak zmienić domyślną bramę komputera Mac OSX


16

Znam polecenie route add default gw w Linuksie, aby dodać domyślną bramę, ale to nie działa w systemie Mac OS. Nie mogę znaleźć żadnego odpowiedniego przykładu w przewodniku po trasie. Czy ktoś może mi pomóc w poleceniu.


1
Lub jak ustawić adres IP jednego interfejsu jako domyślną bramę?

Odpowiedzi:


20
$ route delete default
$ route add default 192.168.0.1

lub

$ route change default -interface $INTF
$ route change 192.168.0.0/16 -interface $INTF

czy można powiązać trasę ze środowiskiem sieciowym?
rwenz3l

Czy można to później zresetować do domyślnych?
lony

4

Przejdź do Preferencji systemowych >> Sieć i możesz „Ustawić zlecenie serwisowe” interfejsów sieciowych i skutecznie zmienić domyślną kolejność tras w tabeli routingu.

zmień domyślną kolejność tras


2

Jeśli zamierzasz używać strony routepodręcznika man dla trasy , pokaże ci się tak samo, jak większość poleceń trasy BSD. Możesz potrzebować ip6config (i strony podręcznika) również, jeśli zależy ci na routingu IPv6.

Metoda „mac” polega na ustawieniu jej z panelu Preferencji systemowych w sieci i jest lepsza niż używanie poleceń unixowych, ponieważ honoruje zmiany lokalizacji i inne zdarzenia, takie jak restart.

ręczna konfiguracja TCP / IP


Ale na tym zrzucie ekranu pojawi się komunikat o błędzie, jeśli naciśniesz „OK”, ponieważ ta metoda wymaga również ustawienia ręcznego adresu IPv4, co może nie być pożądane.
Fuzzy76

@ Fuzzy76 Tak - jeśli ręcznie ustawisz niedziałającą sieć, twoja sieć nie będzie działać. Router tutaj jest w porządku, ponieważ jest to domyślna brama równoważna odpowiedzi na pytanie, jak zmienić rzeczy z wiersza poleceń .
bmike

Co jeśli masz wiele tras? Np. Jeden bezpośrednio do Internetu, a drugi przez VPN - Jak byś powiedział, aby kierował cały ruch przez VPN?
Podstawowy

@Basic Ustaw interfejs VPN jako domyślną trasę. Następnie ruch do podsieci, które mają inne interfejsy, będzie nadal kierowany gdzie indziej, ale domyślnie - wszystko inne trafia do VPN. Jeśli potrzebujesz wszystkiego, aby być VPN, wyłącz inne interfejsy sieciowe.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.