Instalujesz 64-bitową Javę w Mac OS X Lion?


6

Podczas grania w Minecraft 1.0, grę opartą na Javie, kiedy przełączam opcje renderowania na „Daleki”, gra wyświetla komunikat informujący, że użycie pamięci w grze może być zbyt wysokie w trybie dalekiego renderowania i że działam 32 -bit Java i powinien zainstalować 64-bitową Javę, aby tryb Far działał poprawnie.

Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek instalowałem java na tym komputerze Mac.

Czy jest jakiś sposób, aby zainstalować 64-bitową Javę na moim komputerze Mac?

Jest to iMac z czerwca / lipca 2011 r. Z systemem Mac OS X Lion, wszystkie zainstalowane aktualizacje.

Odpowiedzi:


4

Poszukaj preferencji Java w Narzędziach. Tam znajdziesz kolejność używania binariów Java.


1
Dzięki, to odpowiada na moje pytanie, ale rodzi kilka nowych. Zamówienie było najpierw 64-bitowe, ale Minecraft nadal działa w wersji 32-bitowej. Chyba będę musiał sprawdzić, czy jest coś specjalnego w Minecraft, który wybierze wtedy wersję 32-bitową.
Lasse Vågsæther Karlsen

4

Oto dobrze napisana i szczegółowa dyskusja na temat Minecraft i Java, w tym kolejności Java, kodu startowego Minecraft itp.:

Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji Java: Java dla OS X Lion Update 1 (Java 1.6.0_29, zaktualizowany 09. listopada) Java dla Mac OS X 10.6 Update 6 (Java 1.6.0_29, zaktualizowany 09 listopada) Java dla Mac OS X 10.5 Update 10 (Java 1.6.0_26 na 64-bitowym procesorze Intel, Java 1.5.0_30 ostatnia wersja dla PPC) Java dla Mac OS X 10.4, wydanie 9 (obsługuje tylko Java 1.5.0_19)

W tym momencie dobrym pomysłem jest otwarcie Preferencji Java i sprawdzenie, które wersje Java są zainstalowane i jaka jest preferowana kolejność uruchamiania. Posortuj tak, aby Java 6 64bit była na wierzchu, a następnie Java 6 32bit, Java 5 64bit, Java 5 32bit.

W Info.plist (patrz akapit 2) znajdź klucz „JVMVersion” i zmień go na „1.6+”. Następnym krokiem jest zastąpienie „JavaApplicationStub” w

Minecraft.app/Contents/MacOS/

z tym znalezionym w

/System/Library/Frameworks/JavaVM.framework/Versions/A/Resources/MacOS/

Użyj „Pokaż zawartość opakowania” i „Idź do folderu” (⇧⌘G), aby znaleźć te miejsca.

Większość osób odczuwa poprawę wydajności po przejściu na 64-bit. Dodaj klucz do 'JVMArchs' o wartości 'x86_64' nad istniejącymi, aby uruchomić Javę w wersji 64-bitowej, jeśli jest dostępna. Ten krok jest opcjonalny, ale zalecany.


0

Problem tkwi w samym programie uruchamiającym Minecraft. Sprawdziłem to:

$ cd /Applications/Minecraft.app/Contents/MacOS
$ file JavaApplicationStub
JavaApplicationStub: Mach-O universal binary with 2 architectures
JavaApplicationStub (for architecture i386):    Mach-O executable i386
JavaApplicationStub (for architecture ppc): Mach-O executable ppc

Sądzę więc, że jeśli zainstalujemy 64-bitowy JavaApplicationStub, to zadziała.

Nie jestem pewien, czy nowszy program uruchamiający Minecraft rozwiązuje ten problem, ponieważ mój został pobrany wcześniej niż 1.0.


Nawet dodanie wiersza kodu dla 64-bitowego (identycznego z dwoma dolnymi wierszami, ale zamiana ppc lub i386 na x86-64) ręcznie lub za pomocą X-Code i zamiana JavaApplicationStub w folderze MacOS Launchera (widoczne po przejrzeniu pakietu zawartość Launchera) nie wystarczy, aby wrzucić go do biegu. Moje preferencje Java miały również domyślnie 64-bitowe. Ponownie pobiorę Launcher z Mojang i zobaczę, czy po prostu korzystamy z wersji, które z jakiegoś powodu nie pozwalają na to.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.