Profil kolorów projektora popsuł się po aktualizacji Lion


1

Wczoraj w końcu zdecydowałem się na aktualizację do Lion z Snow Leopard na moim 27-calowym komputerze iMac (model i7 quad z połowy 2010 roku) i ogólnie wszystko poszło dobrze, jest tylko jedna rzecz, która mnie wkurza.

Przed aktualizacją Snow Leopard automatycznie wybrał profil kolorów dla mojego projektora (Optoma HD100X), który podłączyłem do portu Mini-DP za pomocą przejściówki Mini-DP-na-HDMI. Ten profil kolorów świetnie współpracował z projektorem.

Po aktualizacji projektor używa innego profilu kolorów, który wydaje się mieć znacznie niższą jakość wydruku. Cyjanowe i jasnoniebieskie kolory wyglądają na wyprane, magenta, czerwony i żółty mają tendencję do przechodzenia w bardziej brązowe odcienie i nie mogę tego dokładnie określić, ale wydaje mi się, że coś jest nie tak z kontrastem i gamma.

Próbowałem skalibrować profil i próbowałem dostosować ustawienia w moim projektorze, nawet próbowałem użyć innych profili kolorów, ale jakoś coś wydaje się „wyłączone”, tak jak Mac wymusza teraz wyjście w mniejszą gamę kolorów.

Czy ktoś słyszał o podobnych problemach z Lionem? Czy ktoś zdołał naprawić takie problemy?

Odpowiedzi:


1

Tak, mam dokładnie ten sam problem. Sprawdź Preferencje systemowe> Wyświetlacze> Kolor i sprawdź, czy masz więcej niż jeden profil o identycznej nazwie. Możliwym obejściem tego problemu jest wybranie innego profilu, a następnie oryginalnego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.